Kluby sportowe dostaną więcej, a co z budową ODK?

Kluby sportowe dostaną więcej, a co z budową ODK?

Będą dodatkowe pieniądze na sport a także na dokumentację projektową nowego Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu – tak zdecydowali jeleniogórscy radni na dzisiejszej (wtorek, 15 maja) sesji. Opozycja ma jednak wątpliwości, czy ta inwestycja dojdzie do skutku.

Zmiany te w pewnym sensie wymusiła na prezydencie opozycja, która na marcowej sesji wprowadziła takie pozycje do budżetu. Tyle, że uchwała, podjęta z inicjatywy przewodniczącego klubu radnych PiS-u Ireneusza Łojka, została wstrzymana przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Izba miała szereg zastrzeżeń, m.in. takie, że nie było zgody prezydenta oraz, że nie zachowano równowagi budżetowej.

– RIO uznała, że rola radnych sprowadza się do tego, żeby zmiany w budżecie przyjmować, albo odrzucać w całości. Wygląda na to, że radni nie mają możliwości manewru jeśli chodzi o inicjatywę w zakresie zmian wydatków czy przychodów – podsumował Ireneusz Łojek.
Na sesji rada jeszcze raz podeszła do zmian w budżecie. Tym razem przyjęto projekt zmian złożony przez prezydenta, ale uwzględniający oczekiwania radnych opozycji. I. Łojek przyznaje, że nie ma satysfakcji. – Na pewno zainspirowaliśmy prezydenta, ale chce zauważyć, że proponowaliśmy zwiększenie środków na sport o 2 miliony złotych, a w tym projekcie jest mowa o milionie – mówił. Mniejsze środki przeznaczono też na dokumentację budowy nowej siedziby ODK na Zabobrzu. Zamiast pierwotnie planowanych 500 tysięcy złotych, prezydent zaproponował kwotę o połowę mniejszą.
Zdaniem I. Łojka, to odsuwanie tematu. – Prezydent tłumaczy, że nie ma jeszcze wybranej lokalizacji ODK. Ale było sporo czasu, by tę lokalizację wybrać – mówi szef klubu radnych PiS-u.
W projekcie znalazło się też 250 tysięcy złotych na budowę boiska sportowego w Jagniątkowie oraz 300 tysięcy złotych na ochronę zabytków. Projekt uchwały przeszedł bez większych problemów: 12 radnych było za, a 10 (opozycja, czyli PiS i DRS) – wstrzymało się od głosu. Nikt nie był przeciw.
– Na tamtej sesji mówiłem, że pewnych rzeczy nie można robić, ale radni nie słuchali – komentuje prezydent Marcin Zawiła. – RIO podeszła do tematu radykalnie. Nie można nagle rzucić hasła: zwiększamy o 4 miliony złotych dochody z podatków. Przypomnę też tryb, w jakim przyjęto wówczas uchwałę. Można było złożyć projekt na komisję i go przedyskutować, a ta poprawka została wrzucona bezpośrednio na sesji. Ale to za nami, idźmy do przodu.
Zastępca prezydenta Jerzy Łużniak dodał, że w miarę możliwości będą jeszcze kierowane środku na sport. – Te pieniądze pochodzą z poprawy wyników budżetu za 2017 rok – mówi. – Jeśli pojawią się kolejne wolne środki, rozważymy, czy nie przeznaczyć ich na sport. O budowie boiska w Jagniątkowie mówiliśmy od dłuższego czasu. Będziemy budowali je na miejscu byłej fabryki mebli. To najlepsza lokalizacja. W przyszłości warto też pomyśleć o parkingu w Jagniątkowie, bo takiego parkingu brakuje. I przy tym boisku można zrobić parking na dwóch poziomach – mówi J. Łużniak.

IMG_0001.JPG
IMG_0005.JPG
IMG_0008.JPG
IMG_0019.JPG
IMG_9979.JPG
IMG_9982.JPG
IMG_9992.JPG
IMG_9993.JPG
IMG_9996.JPG
sesja2.jpg

Komentarze (9)

Mowa o tej fabryce mebli na samym dole Jagniątkowa? Praktycznie w Sobieszowie? Kto tam będzie korzystał z boiska? W okolicy jest kilka domów, a reszta będzie zasuwać 2-3km do boiska, czy dojeżdżać autobusem? Po co tam parking 2-poziomowy? Do Chojnika daleko i nie z tej strony, do Domu Hauptmanna też kilka kilometrów pod górę. Ktoś myśli w tej Jeleniej? Łużniak, weź już idź i zajmij się lepiej swoim ogródkiem i doniczkami, niż psuciem miasta.

tu nie chodzi gdzie,tylko kto bedzie to robil.Miasto pada o Oni boiska,boiska i boiska. Ale jaja, ale jaja.

No i pan Łojek w końcu dowiedział się czegoś o samorządzie, tak panie Irku, radni nie mają inicjatywy do zmian przychodów w jst. Cenna wiedza acz dla miasta bolesna.

Mam już tego dość, idę zmienić pampersa. Tego co mam już prałem dwa razy i już nie mogę go nosić.

Nie wierzę, czytam i nie wierzę. Boisko zbudują w Jagniątkowie. Dla kogo? A parking dwupoziomowy??????????? To tak jakby zbudować most w lesie. Łużniak ty to jednak jesteś mistrzem w wizjach. Jelenia Góra umiera , a on chce budować jakieś dziwne rzeczy w dziwnych miejscach. Oby do wyborów i oby mieszkańcy wybrali kogoś z zupełnie innej beczki, bo w tej beczce już pomysły się dawno dawno temu skończyły.

Kto taki ważny mieszka w Jagniątkowie?

Wrzuć w google "radny z Jagniątkowa" to kilku wyskoczy..

To dla nich te inwestycje?

Zajrzyjcie na stronę autorską red.Stanisława Michalkiewicza: "Polska przegrała II wojnę światową", oraz "Dzień klęski, dzień żałoby"

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.