Kobiety najlepszymi sołtysami!

Kobiety najlepszymi sołtysami!

Wyniki tegorocznego oplebiscytu „NJ” na najlepszego sołtysa w regionie pokazały, że w tym przypadku nie liczą się żadne parytety, a skuteczność działania i popularność w lokalnej społeczności. Trzy pierwsze miejsca w naszym konkursie zajęły panie.

Zwycięzcą konkursu „Nowin Jeleniogórskich” na SOŁTYSA ROKU 2013 została Jadwiga Kubik, sołtys z Bukowca (565 głosów). Drugie miejsce zajęła ubiegłoroczna laureatka Antonina Szelechowicz, sołtys z Milikowa  (402 głosy), a trzecie -  Agnieszka Karaban, sołtys z Chmielna (347 głosów).

Celem konkursu było promowanie najbardziej popularnych, aktywnych i oddanych swoim społecznościom lokalnym, sołtysów. Kandydata do udziału w konkursie mogły zgłaszać rady sołeckie i parafialne, mieszkańcy, koła gospodyń wiejskich, urzędy gminy.

Konkurs trwał od 24 września do 12 grudnia. Spośród 10 kandydatów do tytułu SOŁTYSA ROKU 2013 w drodze głosowania wyłoniono zwycięzcę konkursu. Wybór nastąpił poprzez zgłoszenia i głosowanie Czytelników.

Swoim zasięgiem plebiscyt obejmował powiaty: jeleniogórski, kamiennogórski, lubański, bolesławiecki, zgorzelecki, lwówecki, część jaworskiego (Bolków) i złotoryjskiego (Wojcieszów).

Łącznie wpłynęło 1752 sms-ów oraz 31 ważnych kuponów.

W czasie uroczystego podsumowania konkursu i wręczenia nagród poseł Zofia Czernow, która objęła honorowy patronat nad konkursem i ufundowała zwyciężczyniom talony podarunkowe mówiła, że obecnie sołtys na wsi to nierzadko lider wielu pozytywnych zmian i osoba, która może mieć spory wpływ na integrację lokalnej społeczności.

Z kolei Mirosław Kaszkur reprezentujący Dolnośląską Izbę Rolniczą podkreślał, że wsie w naszym regionie, w których jest coraz mniej rolników potrzebują prężnie działajacych sołtysów, umiejących zachęcić mieszkańców do większej aktywności. DIR ufundował laureatkom konkursu nagrody rzeczowe.

Natomiast DODR, reprezentowany przez Tadeusza Czopora, podarował paniom sołtytskom kosze z produktami regionalnymi.

Zwyciężczyni tegorocznej edycji plebiscytu, Jadwiga Kubik, sołtysem Bukowca jest pierwszą kadencję. Przyznaje, że praca ta nie jest łatwa.
- Człowiek ma pomysły, chciałby zrobić więcej, ale głównym problemem jest brak pieniędzy. Więc co się da to realizujemy sposobem gospodarczym. Najwazniejsze, że ludzie są chętni do pomocy. A kobiecie sołtysowi rzadko odmawiają – dodaje pani Jadwiga.

Puchary w konkursie ufundowała Huta JULIA Piechowice, bukiety kwiatów przygotowała bukieciarnia Uesy-Floresy z Jeleniej Góry, a catering przygotowała restauracja „Chata za Wsią” z Mysłakowic.

IMG_7567.JPG
IMG_7569.JPG
IMG_7570.JPG
IMG_7575.JPG
IMG_7576.JPG
IMG_7580.JPG
IMG_7581.JPG
IMG_7584.JPG
IMG_7592.JPG
IMG_7598.JPG
IMG_7600.JPG
IMG_7602.JPG
IMG_7605.JPG
IMG_7613.JPG
IMG_7616.JPG
IMG_7623.JPG
IMG_7626.JPG
IMG_7631.JPG
IMG_7633.JPG
IMG_7636.JPG
IMG_7640.JPG
IMG_7654.JPG
IMG_7657.JPG
IMG_7672.JPG
IMG_7676.JPG

Komentarze (4)

JAJA, Sołtys, radny, wszędzie pełno darmozjadów!!! Za czyją kas ta Gala?

Do wx ... A czy ty wiesz ze soltys nie dostaje kasy !? Ma diety wylacznie za rady a to raczej symboliczna kasa... Wec jak siedzisz w miescie to nie komentuj tego co dzieje sie na wsi. A lista sponsorow jest znana wystarczy poszukac! Darmozjadzie!

Kobitą wydaje się, że mają władzę prawie jak burmistrz, ino robić ni ma komu.

Dyktatura p. Jadwigi Kubik jest dopustem bożym, o którym wspominał św. Tomasz z Akwinu. Bezbożność mieszkańców Bukowca, alkoholizm, narkomania, grzech sodomski oraz cudzołóstwo są faktami powszechnie znanymi. Bukowiec znalazł się na dnie, i pod kierownictwem p. Kubik ropoczął odwiert jeszcze głębiej.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.