Kolejna zmiana organizacji ruchu w Jeleniej Górze

Kolejna zmiana organizacji ruchu w Jeleniej Górze

Wyjeżdżający z miasta ulicą Spółdzielczą będą mieli pierwszeństwo na skrzyżowaniu z ulicą Karola Miarki. – To upłynni ruch – przekonuje Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Co na to kierowcy?

Zmiana ma istotne znaczenie dla osób, które wyjeżdżają z centrum w stronę Szklarskiej Poręby ulicą Powstańców Wielkopolskich a następnie Spółdzielczą. Do tej pory ulica ta była podporządkowana względem ul. Karola Miarki. Do tego jest tam stromy podjazd. Kierowcy musieli stać na tym zboczu w korkach. Ruch spowalniały jeżdżące tam autobusy, które tuż za skrzyżowaniem mają przystanek.

– Wkrótce pierwszeństwo będą mieli kierowcy wyjeżdżający ulicą Spółdzielczą w lewo do Karola Miarki i dalej na przejazd kolejowy – informuje Norbert Łukaniuk. – To powinno znacznie upłynnić ruch. Tym bardziej, że jest on dużo większy na odcinku od Spółdzielczej do Karola Miarki, niż na ul. Karola Miarki w kierunku do Sobieskiego.
Dodał, że kilkanaście lat temu tak właśnie przebiegała droga główna. – Zmieniono to w momencie, gdy remontowano most przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Po tym remoncie nie wrócono do poprzedniego rozwiązania – mówi.
Nowe-stare rozwiązanie powinno spodobać się kierowcom. – Wydaje się rozsądne – mówi nam Adam Łucki, kierowca z Jeleniej Góry. – Jeszcze bardziej w tym miejscu przydałoby się rondo. Było tam sporo miejsca, ale niedawno ktoś wykupił tę działkę i budują tam market. Jak go otworzą, będzie jeszcze większy ruch w tym miejscu.
Kiedy zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu? Najprawdopodobniej w połowie grudnia. – Na prośbę kierowców, o wszelkiego rodzaju zmianach organizacji ruchu informujemy z dwutygodniowym wyprzedzeniem – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.
 

Komentarze (34)

Jakiekolwiek zmiany które poprawią i upłynnią przejazd a w tym przypadku tak będzie,trzeba prubować zawsze można powrucić do starego rozwiązania ,a to skrzyżowanie jest cieżkie w szczegulności dużym pojazdem,pozdrawiam

Klawisz z "ó" ci się zepsuł?

Może dysleksja. Reszta jest w porządku :) Pozdrawiam

Mój nauczyciel w LO dawno temu mówił na to dysmózgia. W dobie przeglądarek, które same poprawiają błędy, naprawdę trzeba być leniem, żeby pisać w ten sposób.

[quote=nurek]Klawisz z "ó" ci się zepsuł?[/quote]

Od jeżdżenia w kółko po tych wszystkich róndach w Jeleniej Górze mi się pozajączkowało ;]

Tragedia!!!! Analfabetyzm pełną gębą!!!

Nie posługuj się wyrażeniami, których znaczenia nie znasz.

Analfabetyzm (gr. αναλφαβετος nieznający liter) – w rozumieniu potocznym, brak umiejętności pisania i czytania oraz wykonywania czterech podstawowych działań matematycznych u osób dorosłych, tj. według kryteriów UNESCO – powyżej 15. roku życia. Osoby nieposiadające takich umiejętności nazywane są „analfabetami”.

Uwazam. że dobrze byłoby podając takie zmiany, dołączyć plan sytuacyjny.

Zmiana na plus

Jeszcze lepszą zmianą byłoby rondo!!!

Tak, wjazd na rondo prosto z przejazdu kolejowego. Świetny pomysł.

Oj, będzie się działo. To raczej nie jest dobre rozwiązanie!

pieski mariuszka kaske beda robic na tej krzyzowce

Nareszcie!

Nudzi im się zamiast patrzeć cię że miasto opoustoszało i jest duże bezrobocie

Jasne, teraz będzie się działo. To jest poroniony pomysł, a Pan Dyrektor chyba zapomniał że jest to główna droga dojazdowa do strefy przemysłowej na Karola Miarki (celwiskoza). Już widzę ciężarówki stojące jedna za drugą próbujące przeskoczyć prosto w kierunku Sobieskiego. Druga sprawa to jak dobrze pamiętam, po remoncie specjalnie pozostawiono ruch w takim stanie, bo tworzyły się korki i ludzie musieli stać na przejeździe kolejowym, co raczej do bezpiecznych nie należy.

100% racji

Myślenie o ludziach poruszających się pieszo przecież nie pozostaje, jak wiadomo, w zainteresowaniu pana dyrektora.Niech sobie stoją na torach. Problemem może być to, że jak K. Miarki się zapcha to nie będą mogli zjeżdżać z obwodnicy.

Tu nie tylko o pieszych mowa. O samochodziarzach też. Regułą jest wjeżdżanie na skrzyżowanie przy braku możliwości opuszczenia go, co jest wykroczeniem. Mogę się założyć, że cymbały zjeżdżające z trasy czeskiej będą wjeżdżać na przejazd kolejowy, mimo, że K.Miarki po drugiej stronie będzie zablokowana. A będzie zablokowana, bo żeby jechać prosto w kierunku dworca zachodniego, to trzeba będzie najpierw przepuścić tych z prawej, czyli stać i robić korek.

Jedno auto dostawcze jadące od Jelchem na wprost w kierunku ul. Sobieskiego zablokuje samochody jadące ze Szklarskiej Poręby w kierunku Małej Poczty. Auta będą czekać już przed torami, a wyjazd przy przejeździe od dawnej Celwiskozy będzie nie możliwy.

Dokładnie tak.

Nie trzeba mieć zezwoleń na budowę marketu? Miasto nie wiedziało?.Z tego wynika,że każdy co ma na własność działkę może budować market. Bardzo Dziwne. No to trzeba będzie przejeżdżać przez parking sklepu.

Szaleństwo zmian w mieście trwa. Ruchy pozorne z nędzy i braku inwestycji. ADHD urzędników.

Skrzyżowanie Wojska Polskiego z 1 Maja też jest do przeróbki. Nie wiem jak, ale dzwonów tam sporo, karetki jeżdżące pod prąd i chyba z 5 niepotrzebnych trawiastych wysepek do tego 5 przejść dla pieszych, a ilości świateł nie zliczę.

A na wszelki wypadek od ulicy K Miarki - tej co stanie się podporządkowana- na samym środku postawić znak STOP, bo ci co będą jak zwykle jeżdzić na pamięć będą walić w tych myślących i obserwujących znaki.

Mieszkam 10lat w jelenieg ale nie wiem gdzie to jest

Proponuję rondo Panie dyrektorze.

No przecież czytaj człowieku że jest stromy podjazd. Wam wszystkim te ronda procesy myślowe z mózgach już poskręcały.

znowu zmiany ruchu bez sensu. Teraz to będzie korek włącznie z przejazdem kolejowym oraz z Karola Miarki. Ruch przecież odbywa się z kierunku Cieplic przez Celwiskozę i ul.Karola Miarki. Zamiast przebudować przejazd kolejowy to znowu powrót do g****ch rozwiązań.Chyba, że jakichś radny nie potrafi ruszać pod wzniesienie (to też trzeba wprowadzić zmianę ruchu na Sobieskiego i Wyszyńskiego...........? cha..cha)

,, za moich czasow,gdy przyjechalem na Ziemie Odzyskane to nie bylo tyle samochodow.Pamietam,sp.Franciszka,a ten jedzil zaprzegiem konnym z Karpacza do Jeleniej Gory

Nie powiem - latem jest pięknie. Stromy podjazd to i krótkimi skokami naprzód, na pół sprzęgle damy radę.
W kolejce też poczekamy. Silniki benzynowe jakoś poradzą z dieslami z lekka inaczej. No i zaczyna się zima : oblodzony podjazd, kolejka, niektórzy opon na zimowe nie zmienili bo po co i tak dalej. Autobusy MZK i inne cięższe pojazdy też mają wtedy ciekawie.
Panie Łukaniuk : ja tamtędy jeżdżę bardzo często i jak najbardziej popieram Pańską ideę, gdyż wiem, że się sprawdzi. Sk****niali malkontenci i ci, co z puszką piwa przed klawiaturą siedzą aby tylko się głupowato wywnętrzać niech sobie piszą dalej.
Panie Lukaniuk : psy wyją a karawana jedzie dalej.
Rób Pan Swoje.

Znalazł się pierwszy co ma problemy z ruszaniem pod górkę, może w takim razie lepiej zrezygnować z samochodu i ruchu nie blokować? Dla mnie nielogicznym jest żeby drogę z mniejszym natężeniem ruchu zrobić główną, no ale sieroty nie będą musiały ruszać pod górkę hahaha. Ciekawe jak duże opóźnienia po tej zmianie będą miały autobusy 3 i 33. A o Autobusach stojących z pasażerami na przejeździe lepiej nie wspominać. Ale co tam pociąg jest lekki to może wyhamuje.

Wreszcie! Brawo! Na pohybel uwędzonemu darmozjadowi!

Foto o góry przedstawia sytuacje od str. JELCHEM-u / przejazdu kolejowego w kier Dworca Zachodniego.
B.dobre rozwiązanie. Zresztą sprawdzimy w praktyce jak to będzie się działo !

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.