Kolejne inwestycje w regionie

Kolejne inwestycje w regionie

Piechowicka fabryka papieru WEPA oraz Dr. Schneider Automotive Polska z Radomierza otrzymały dziś kolejne zezwolenia na inwestycje w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiebiorczości w Kamiennej Górze. Budowa nowych hal produkcyjnych i linii technologicznych będzie warta w sumie nawet 350 mln złotych. Obie firmy dzięki temu zwiększą zatrudnienie.

Wręczenie kolejnego zezwolenia (numer 102 wydanego przez SSEMP w Kamiennej Górze) na inwestycję w WEP-ie oznacza rozbudowę firmy o kolejną linię tecznologiczną, co związane jest z rozpoczęciem produkcji papieru toaletowego tissue oraz z dostosowaniem infrastruktury technicznej zakładu do nowych zdolności produkcyjnych. Inwestycja ta pozwoli zwiekszyć zatrudnienie z obecnych 345 do ponad 400 pracowników.

Piechowicka WEPA to czołowy polski producent papierów higienicznych oraz jedna z największych tego typu firm w Europie.

Dziś także dwa kolejne zezwolenia na inwestycje w ramach specjalnej strefy ekonomicznej dostała firma Dr. Schneider Automotive Polska. Grupa kapitałowa Dr. Schneider jest reprezentowana w Polsce już od 13 lat poprzez zakład produkcyjno-montażowy. W Radomierzu nowy zakład powstał w roku 2006. Po rozbudowie znajdzie tu pracę ponad 1150 osób.
Odbywać się tu będzie między innymi montaż dysz wentylacyjnych do BMW z serii 5, do Audi A4/A5, do Mercedesa klasy E oraz do VW Passata. Istniejące już biuro konstrukcyjne zostanie rozbudowane, ponadto powstaje tu również innowacyjny ośrodek badawczo- rozwojowy.

Grupa kapitałowa Dr.Schneider specjalizuje się w produkcji wysokojakościowych produktów z tworzyw sztucznych dla branży samochodowej – począwszy od innowacyjnych systemów wentylacyjnych, przez wysoce zintegrowane osłony do wnętrza samochodów, aż po wymagające pod względem estetyki i funkcjonalności moduły na tablicę rozdzielczą oraz konsolę środkową. Firma Dr. Schneider jest dostawca takich marek, jak Opel, Audi, Lamborghini, BMW,  Daimler, Ford, Landrover, Renault, Rolls Royce oraz Volkswagen.

IMG_7429.JPG
IMG_7437.JPG
IMG_7455.JPG
IMG_7471.JPG
IMG_7499.JPG
IMG_7503.JPG
IMG_7505.JPG
IMG_7506.JPG
IMG_7507.JPG
IMG_7509.JPG
IMG_7514.JPG
IMG_7525.JPG
IMG_7543.JPG
schneider1.jpg.JPG
schneider2.JPG
schneider3.JPG
See video
See video

Komentarze (20)

tylko czemu sznajder tak mało płaci drexmaier jet lepszy

Najważniejszym punktem tej informacji jest to, że powstanie ośrodek badawczo-rozwojowy, bo to oznacza, że będzie również praca za w miarę dobry hajs dla wykształconych ludzi. Oby tak dalej

Nowe obozy pracy.

lepsze to niż tesca, biedronki i reale.

jaka WEPA Polska, polska to byla Fabryka Papieru Piechowice a Wepa to tylko dodzial produkcyjny niemieckiej firmy skuszony pensjami nizszymi niz socjal w niemczech... taka prawda...

Może w końcu nastąpi zainteresowanie kształceniem w szkołach zawodowych i technicznych w branżach związanych z technologią. Nie będzie potrzeby organizować biur technologicznych poza Kotliną Jeleniogórską.
Czas najwyższy przestać wybierać kształcenie ogólne i poszerzać rzeszę bezrobotnych. Później narzekać, że filolog pracuje przy linii produkcyjnej za najniższą krajową.

Strefa w Jeleniej Górze rozwija się dzięki cieżkiej pracy Zawiły a nie p. Krawczyk.

czytaj ze zrozumieniem, chodzi o podstrefy w Radomierzu i Piechowicach, na które prezydent Jeleniej Góry i jego "ciężka praca" nie mają żadnego wpływu. I dobrze, bo gdyby to zależało od niego, to pewnie nic by z tego nie było, wystarczy przyjrzeć się temu, jak zajmuje się jeleniogórską podstrefą.

A Szklarska Poręba nic nie otrzymała. Biedne nasze miasto. Burmistrz Sokoliński nie nadaje się do zarządzania miastem. Niech odejdzie na emeryturę lub wróci do swojej księgarni.

grunt zeby pierozek znowu sie nie doczlapal do koryta, kto wie co by wtedy byo

A co w Szklarskiej chcesz fabryki stawiać? bez jaj!

Czegoś tu nie rozumiem... "...inwestycje w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiebiorczości w Kamiennej Górze"

GDZIE?!

Dlaczego te firmy należą do strefy kamiennogórskiej? Czy również do Kamiennej Góry trafiają podatki? A do Jeleniej Góry nico?

Nie rozumiesz bo się kompletnie nie znasz na strefach a jednocześnie jesteś leniem i nie chciało Ci się poczytać w ustawach i rozporządzeniach... Poza tym nie rozumiesz języka polskiego skoro myślisz że jeśli coś ma przymiotinik "kamiennogórska" to znaczy że "jest w Kamiennej Górze"...

Osrodek badawczy powstanie w schneiderze...dla 10 inzynierow. Wymagania maja takie, ze beda musieli ludzi z wrocka scignac bo u nas tylko w drexie ludzie maja wymagane umiejetnosci...

WEPA europa moze i najwieksza jest ale piechowicki zaklad to malenstwo. Zaledwie jedna maszyna papiernicza,stara, modernizowana. Zerknijcie chocby na papiernie w Swieciu. To jest duze.

Wiesz może kogo będą potrzebować w tym R&D? Mechaników, mechatroników, elektroników, automatyków?

A kto z Wrocka ma wymagane umiejętności? Tamtejsi absolwenci po szkołach gotowania na gazie typu Uniwersytet Wrocławski czy Politechnika Wrocławska (gdzieś tak ósma setka rankingów)? Nie rozśmieszaj mnie, dobrzy absolwenci kończą dzisiaj zachodnie uczelnie, więc tak samo może tam studiować ktoś z Wrocławia jak i z Jeleniej Góry. Na dodatek wrocławianie mają zbyt wysokie wymagania w stosunku do umiejętności, o wiele lepsi pod tym względem są młodzi ludzie w Jeleniej Górze, którzy są pracowitsi, bardziej zaradni i w ogóle lepiej dostosowani do życia. Sam próbowałem zatrudnić kilku wrocławian i muszę powiedzieć, że do niczego się oni nie nadają, takie chodzące lelum-polelum z wysoko zadartym nosem, a zerowymi kwalifikacjami i inteligencją.

w Wepie polityczna szopka, zapomnieli przywiezc donalda z 1 maja...

Czy ktoś z internautów wysłuchał tego, co mówi pani prezes KSSE? Polecam, bo to bełkot niezwykle rzadki. "Globalny gracz", "lokalne korzyści", "innowacje", "horyzontalne spojrzenie", to tylko niektóre z ulubionych i często używanych bez ładu i składu wyrażeń pani prezes.

Do "pracująca"
Jak chcesz okłamywać ludzi to się chociaż przygotuj i przeczytaj dokladnie o co chodzi. Schneider i WEPA rozbudowują się w strefach poza obszarem Jeleniej Góry więc nasz przeswietny pan prezydent nawet gdyby rzeczywiście coś robił to i tak na te 2 inwestycje nie miałby żadnego wpływu bo to ani jego strefa ani jego miasto ani jego inwestor ani jego pieniądze. Dlatego równie dobrze mogłaś napisać, że dzięki cieżkiej pracy pana Zawiły następują wspaniałe inwestycje w honolulu...
...a jeszcze powiem Ci cos więcej. Dzięki "ciężkiej pracy" pana Zawiły i jego bezpośrednich podwaladnych druga firma Dr Schneider Obróbka Plastiku która teraz ma siedzibę na Zabobrzu i zatrudnia 300 osób właśnie wyprowadza się z Jeleniej Góry też do Radomierza czyli poza granice Jeleniej Góry. W ten sposob Jelenia straci te miejsca pracy i podatki na zawsze.... a ludzie bedą musieli dojeżdzać do pracy poza Jelenią

Ponoć VW chce budować w PL fabryke Crafterów. Dlaczego nikt z JG/KG nie złożył oferty naszej SSE ? Może właśnie to jest sposób na rozwinięcie tego regionu ?! a jako zaletę, że właśnie u nas ma być ten zakład - należy podać istnienie już zakładów Schneider i DWS, wiadomo jakie korzyści z tego płyną dla nowego zakładu.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.