Kolejne podejście do budowy ronda

Kolejne podejście do budowy ronda

Do trzech razy sztuka – oby to powiedzenie sprawdziło się tym razem. Miasto Jelenia Góra ogłosiło kolejny przetarg na budowę ronda na skrzyżowaniu Trasy Czeskiej i ulicy Goduszyńskiej.

O planowanej budowie pisaliśmy kilkakrotnie, mieszkańcy oczekują na rondo od 8 lat. Zebrali wówczas 1,5 tysiąca podpisów. Niestety, dwa ogłoszone w tym roku przetargi nie przyniosły rezultatu. Nie zgłosił się nikt. Władze miasta tłumaczyły, że był to zły okres, bo większość wykonawców realizuje inne zadania i że po wakacjach będzie lepiej. Szacuje się zadanie to pochłonie 2,5 miliona złotych. Miasto pozyskało na to dotację z RPO.

Zakres zamówienia obejmuje budowę skrzyżowania, budowę i przebudowę oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej, przebudowę sieci teletechnicznych. Wykonawca będzie musiał też wykonać nowy projekt organizacji ruchu w tym miejscu.
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, wykonawcę poznamy jeszcze w tym miesiącu. Oferty mogą składać do 20 września. Termin oddania inwestycji do użytku to 30 września przyszłego roku.
 

Komentarze (15)

Rondo przydało by się również, nie wiem czy nie bardziej, na skrzyżowaniu ulic Wolności i Marcinkowskiego...

Jedyne skrzyżowanie na Wolności, na którym stoi się na światłach. Nie przesadzaj, tam nie ma żadnych problemów z przejazdem.

A może bardziej na skrzyżowaniu Sudeckiej z Al. Solidarnośći?

Najbardziej ronda brakuje właśnie na tym skrzyżowaniu (Sudeckiej i Solidarności), drugim miejscem Os. Robotnicze, Podwale, Mostowa, choć obecnie przy upłynnieniu ruchu w centrum nie jest to konieczność. A co z rondem na W. Pola Złotnicza?

Racja! Tam rondo jest najbardziej potrzebne. Wyjeżdżając z Al. Solidarności w godzinach szczytu lub podczas dużego ruchu turystów z i do Karpacza tworzą się duże korki, bo trudno jest wyjechać na ul. Sudecką, gdy z obu lub jednej strony nadciąga kawalkada samochodów.
Rondo pozwoli na upłynnienie ruchu w tym miejscu.

Jeszcze sudecka- al.solidarnosci -w.pola- złotnicza.Dlaczego przy budowie obwodnicy od razu nie zaprojektowano rond?

od kogo ty wymagasz perspektywicznego myslenia? opanuj sie :-)

No te typowo jeleniogórskie ronda to mogliby po kilka w jeden dzień robić. Farba i pachołki. A tutaj nawet z tym jest problem. Oj ta super władza jeleniogórska. Z taką szybkością jeszcze Jelenia nie pruła … w dół.

najbardziej to by się przydała południowa obwodnica tej mieściny, bo to co się dzieje w godzinach szczytu to woła o pomstę do nieba...

Do póki będą rządziły ludziki z obecnego ratusza to się obwodnicy nie doczekamy. Ale za to będzie kilka innych "inwestycji" takich jak promenada Bobru, która w dużej części popłynęła z ulewą.

nie było ofert bo wykonawcy wiedzą że rondo w tym miejscu to totalna głupota. Od 10 lat jeżdżę tą drogą regularnie kilka razy w tygodniu o różnych porach i nie stałem tam dłużej niż 2-3min. Widoczność bardzo dobra z każdej strony. Jak ktoś nie potrafi jeździć zostaje MZK linia numer 11

Dokładnie. Rondo w tym miejscu to głupota. Tam nie ma żadnych problemów. Samochodów z Goduszyńskiej jak na lekarstwo. Ale widać zaczął mieszkać ktoś z elyty jeleniogórskiej nomenklatury i kasa już przygotowana. Propozycje innych miejsc tu wymienionych przez czytelników są bardziej potrzebne. Ale beton trzyma się mocno i kasuje nasze pieniądze.

Rondo na Lubańskiej jest teraz już zbędne, bo większość kierowców jeździ teraz Spółdzielczą.
Lepiej wydać te pieniądze na rozwiązanie problemu skrzyżowania Mostowa - Grunwaldzka z Al. Jana Pawła II. Przejazd przez to skrzyżowanie to masakra.

Skrzyżowanie Jana Pawła II z Grunwaldzką powinno zostać przebudowane jak najszybciej w ten sposób, że w ciągu DK3 estakada, a pod nią rondo.

Wystarczy postawić fotoradar na tym skrzyżowaniu i będzie problem z głowy. W tej chwili problem z wyjazdem jest tylko z powodu przekraczających znacznie przepisowe 50km/h obowiązujące w tym miejscu.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.