Kolejne zwycięstwo Sudetów

Kolejne zwycięstwo Sudetów

Na ścieżkę zwycięstw powrócili koszykarze Sudetów Jelenia Góra. W 4. kolejce II ligi (sobota, 14 października) pokonali u siebie MKS Otmuchów 108:97.

Już w pierwszej kwarcie uwidoczniła się zdecydowana przewaga jeleniogórzan, którzy po 5. minutach prowadzili 14:6. W końcówce kwarty rywale odrobili część strat i po 10 minutach było tylko 20:17 dla Sudetów. W drugiej kwarcie ton wydarzeniom na parkiecie nadawali gospodarze, ale zawodnicy z Otmuchowa cały czas byli w grze, nie pozwalając Sudetom na osiągnięcie zbyt dużej przewagi. Tuż przed przerwą goście wyszli nawet na prowadzenie. Po celnych rzutach osobistych jednego z najskuteczniejszych na parkiecie Michała Zygadły zrobiło się 43:42 dla Otmuchowa. Chwilę później Mateusz Kleinowski trafił za 3, ale goście niemal równo z syreną doprowadzili do remisu (po 45) po rzucie Wojciecha Siołka.

Początek trzeciej kwarty to wojna nerwów: żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć większej przewagi. W 27. minucie faulowany był Jarosław Wilusz i oba osobiste zamienił na punkty. Zrobiło się 64:57, ale na niespełna dwie minuty przed końcem kwarty znowu było blisko remisu (66:65 dla Sudetów). Końcówkę lepiej rozegrali jeleniogórzanie. Zza linii 6,75 metra trafił Michał Wasilewski (w całym meczu trafił aż 6 rzutów za 3 na 8 prób!), a później dwukrotnie punktował Aleksander Raczej i było 73:67. Zaraz na początku decydującej kwarty Sudety odskoczyły na bezpieczną przewagę (83:70) i kontrolowały wynik do końca. Goście w końcówce próbowali przerywać akcje jeleniogórzan, ale ci celnie wykonywali rzuty osobiste, nie pozwalając na zniwelowanie przewagi.
Po czterech kolejkach Sudety mają dwa zwycięstwa i dwie porażki. W piątej kolejce jadą do Lubina na mecz z zespołem SMK, który czeka na pierwsze ligowe zwycięstwo.

Sudety Jelenia Góra – MKS Otmuchów 108:97 (20:17, 25:28, 28:22, 35:30)
Sudety: Raczek 23, Kozak 22, Wasilewski 20, Wilusz 15, Minciel 14, Niesobski 11, Kleinowski 3, Jyż, Białachowski, Taraszkiewicz.
 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.