Komendant policji: obaw nie podzielam

Komendant policji: obaw nie podzielam

Rozmowa z inspektorem Zbigniewem Ciosmakiem, komendantem Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze

- W ostatnim czasie doszło do serii kradzieży w Janowicach. Co dziś wiadomo o sprawcach?
- W tym roku na terenie Janowic Wielkich doszło do 24 wydarzeń. Sprawców 11 z nich wykryliśmy. Gmina jest bardzo spokojna. W maju zanotowaliśmy w niej osiem wydarzeń, a w czerwcu cztery. Ostatnie dwa - rabunek w świetlicy środowiskowej i włamanie do banku - rzeczywiście mogły zbulwersować. Osoba, która włamała się do świetlicy, a potem jeszcze do baru, została już zatrzymana. Cały czas pracujemy bardzo intensywnie nad wykryciem odpowiedzialnych za włamanie do banku.

- Mieszkańcy gminy uważają, że ostatnio ich bezpieczeństwo pogorszyło się. Podziela pan ten pogląd?

- Poczucie bezpieczeństwa to bardzo indywidualna sprawa. Rozumiem ludzi, lecz ich obaw nie podzielam. W Janowicach Wielkich po godz. 18.00 panuje cisza i spokój. Życie praktycznie zamiera. Mimo tego nasi ludzie często tam bywają. Posiadamy w tej gminie niezłe rozpoznanie. Ostatnio z Janowic za kratki trafiło kilku handlarzy narkotyków oraz osób dokonujących rozbojów.

- Dlaczego zlikwidowano posterunek w tej wsi?
- Posterunek zlikwidował jeszcze mój poprzednik. Generalnie nie był on tam potrzebny i generował tylko zbędne koszty. Na temat bezpieczeństwa w gminie rozmawiałem kilka dni temu z jej wójtem. Spotykam się z nim zresztą dosyć często. Otrzymałem też zaproszenie do uczestnictwa w najbliższej sesji rady gminy. Pierwszy raz od 2004r.

- Likwidacji uległ też posterunek policji na Zabobrzu…
- Społeczeństwo Jeleniej Góry i powiatu chciałoby, by pracowało więcej policjantów. Rozumiem to, bo ja też bym tego chciał. Pracuje jednak tylu, ilu pracuje, bo takie są normy. Musimy więc przystosować do nich naszą strukturę i właśnie to czynimy. Jeszcze dziesięć lat temu większość zdarzeń zgłaszano, przychodząc na posterunek czy komisariat. Teraz o większości zdarzeń informowani jesteśmy telefonicznie. Komisariat na Zabobrzu nie jest potrzebny. Liczy się czas naszej reakcji na zdarzenie. On się na pewno nie wydłużył. Chcemy równać się do standardów unijnych i już się w nich mieścimy.

Cały wywiad w "Nowinach Jeleniogórskich" nr 24/09.

Komentarze (10)

:( :( :( :( :( :( :( :( Napisane jest w artykóle że : jest jeden Komendant , a na zdjęciu widnieją dwa Komendanty , ktoś dopuścił się fotomontarza ? Jeżeli nie ? to proszę wyraźnie zaznaczyć który jest Komendantem?? to ten pan z tyłu czy ten pan z przodu???Bo dobrze nie widzę, noszę 8+, ponieważ nie często bywam w Komisariatach mogę pomylić postacie, w tej naszej niepodległości zmiany zaszły ogromne ale są nie widoczne , być może zmiany zostały ściśle utajnione, bo jest coraz gorzej, chyba że oczy mnie się pogorszyły?

:woohoo: :0 :woohoo: :woohoo: Proponuję zerwać asfalt w Jajowicach, Zbujniki nie dojadą, a jak dojdą to szybko nie uciekno bo po nierównym sie źle ucieka i zbujów sie capnie za fraki i do paki dopiero bedzie spokój, Wójta uzbroić w bardzo ciężki karabin niech patroluje non stop, bo pieniądze bierze, i porządny to człek i prawowity, zapewne. Niech sie rozprawi ze zbujami po swojemu.To sie mu ordera da za zasługi dla kraju!!Bedzie motywacja , bedzie porządek!

Obywatel porządny chyba nie był w Janowicach. To co tam jest na drodze trudno nazwać asfaltem. Raczej jest to drogowy ekwiwalent jezdny, wyjątkowo służący do obsługi komunikacyjnej rozbójników z zamku. Przejazd przez Janowice i dalej w kierunku Miedzianki jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza że jeżdżą tam duże ciężarówki obsługujące budowę.

Do [Piipi]: czy nie wydaje Ci się, że za komendantem stoi POLICJANTKA z GRZYWNĄ?

..Ta BRODA kojarzy mi sie z kims INNYM !.boje sie..ON chyba tez tu jest !!.

..do - [~Jacek.K..]..Obronisz mnie ??..

piipi jesteś psychicznie chora krowa :)

..do - [~Anonimowy..]..Lubisz krowki..BYCZKU ??.

..Muuuuuuuuuuuuuuu..

Do [Piipi]: Przecież wiesz.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.