Komplet porażek pod koszem

Kibice MKS MOS Karkonosze długo już czekają na takie wybuchy meczowej radości.

Nadal nie wiedzie się pierwszoligowym zawodniczkom MKS MOS Karkonosze. Do czterech przegranych meczów przed własną publicznością trzeba dopisać kolejne cztery porażki w spotkaniach wyjazdowych. W grupie B, w której walczy jedenaście drużyn, zerowe konto mają jeszcze tylko koszykarki trzeciego klubowego zespołu - Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Stosunek „koszy” ekipy jeleniogórskiej to tylko 429 zdobytych i aż 740 straconych punktów ligowych.

W 8. kolejce, po lekcji skutecznego basketu, podopieczne trenera Ireneusza Taraszkiewicza zostały rozgromione 84:41 przez liderki z Good Lood AZS PK Kraków. Już wynik pierwszej kwarty (21:2) dobitnie pokazał, kto dalej będzie rządził pod koszami. Pierwsze punkty (razem 23) dla „Karkonoszek” wyróżniająca się Daria Walczak zdobyła dopiero 40 sekund przed końcem początkowej „ćwiartki” jednostronnego meczu (do przerwy 43:13).

W ostatniej, 9. serii jeleniogórskie koszykarki uległy w Poznaniu czwartemu w tabeli I ligi MUKS-owi 52:85. W najbliższą niedzielę, 2 grudnia, o godzinie 16.15, w hali MOS przy ulicy Sudeckiej jest wielka szansa na pierwsze zwycięstwo. Rywalkami „Karkonoszek” będą dziewczęta z drugiego najsłabszego zespołu, Enea AZS AJP III Gorzów Wlkp.