Koncert mistrzów w „Jeleniogórskiej Filharmonii Jazzowej”

Koncert mistrzów w „Jeleniogórskiej Filharmonii Jazzowej”

Pierwsza odsłona tegorocznej edycji JGJ Festivalu Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu wypełniła widownię Filharmonii Dolnośląskiej co do miejsca.

Marek Napiórkowski, gospodarz tego wieczoru, powitał wszystkich w... „Jeleniogórskiej Filharmonii Jazzowej” i oddał głos muzyce.

 

To była prawdziwa muzyczna uczta mistrzów. Charakterystyczny firmowy zaśpiew gitary Marka Napiórkowskiego, tak akceptowany przez jeleniogórską publiczność i rozmarzająca miękkość  muzyki organów Hammonda Wojciecha Karolaka. Znakomicie dynamizował koncert  - nie oszczędzając swojej perkusji – Adam Czerwiński. A na finał Stanisław Soyka, który swoim kojącym głosem nadał temu spektaklowi muzyczną lekkość.

Wszyscy czterej muzycy budzili podziw muzyczną  wrażliwością i widoczną przyjemnością, jaką sprawiło im wspólne muzykowanie. Owa przyjemność okazała się zaraźliwa – publiczność znakomicie bawiła się wraz z artystami i z niechęcią, po dwóch bisach, wypuściła muzyków ze sceny.   

Kolejne dwie odsłony JGJ Festivalu 8 listopada i 9 listopada, także w Filharmonii Dolnośląskiej. 8 listopada zagra Artur Lesicki,  gitarzysta wywodzący się z Jeleniej Góry, który do Jeleniej Góry zaprosił Dorotę Miśkiewicz (wokal) i świetnych muzyków: Pawła Tomaszewskiego (piano), Patryka Stachurę (bas), Sebastiana Frankiewicza (perkusja). 9 listopada, na finał JGJ Festivalu, posłuchamy jazzu w wykonaniu Macieja Obary (saksofon), Toma Arthursa (trąbka) i Dominika Wani (piano).

Komentarze (1)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.