Konferencja naukowa na 60-lecie Karkonoskiego Parku Narodowego

Konferencja naukowa na 60-lecie Karkonoskiego Parku Narodowego

Kilkudziesięciu przyrodników z całego świata weźmie udział w międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Zwiększenie zaangażowania młodych pokoleń w ochronę przyrody i zwiększenie ich zaangażowania w parki narodowe” (“Expanding young generations’ engagement in nature protection and increase their commitment to the national parks”). Która trwać będzie w pałacu Wojanów od 28 do 30 maja. Zorganizował ją Karkonoski Park Narodowy, który w tym roku obchodzi 60-lecie. 

Organizatorami spotkania, wspólnie z KPN, są: Konsulat Generalny USA w Krakowie, Babiogórski Park Narodowy, Tatrzański Park Narodowy oraz Związek Pracodawców Polskich Parków Narodowych.
Celem konferencji jest praktyczna wymiana doświadczeń pomiędzy służbami polskich oraz zagranicznych parków narodowych w zakresie wzmacniania współpracy z młodzieżą na rzecz ochrony przyrody oraz zwiększania poziomu akceptacji społeczeństwa dla działań ochrony przyrody w parkach narodowych. Celem konferencji jest również zacieśnianie współpracy pomiędzy parkami narodowymi Polski i innych krajów europejskich oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.
Udział w spotkaniu wezmą pracownicy parków narodowych oraz innych organizacji i instytucji zajmujących się ochroną przyrody oraz edukacją przyrodniczą.

W aktualnym wydaniu Nowin Jeleniogórskich (z 21 maja 2019 r.) obszerna rozmowa z Andrzejem Rajem, dyrektorem Karkonoskiego Parku Narodowego, podsumowująca 60-lecie działalności tej instytucji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.