Koniec konfliktu w szpitalu w Lwówku Śląskim

Fot. Lwówek na sygnale

Mieszkańcy Lwówka Śląskiego i powiatu lwóweckiego mogą odetchnąć. Na Oddział Wewnętrzny Powiatowego Centrum Zdrowia od wczoraj (9 kwietnia)  znowu przyjmowani są  chorzy. Jest także nowy prezes spółki PCZ. Do niedawna sytuacja była krytyczna.

 W ostatni weekend ewakuowano wszystkich pacjentów Oddziału Wewnętrznego. W tym zamieszaniu pojawiła się nawet plotka, że podczas tej akcji zmarł jeden z pacjentów. Nie było to prawdą. Niepokój wśród mieszkańców jednak pozostał. Co się stało?

Konflikt z panią prezes

Decyzję o zamknięciu Oddziału Wewnętrznego szpitala w Lwówku Śląskim podjęła była już prezes Powiatowego Centrum Zdrowia Małgorzata Barańska. Powodem był brak lekarzy. Niektórzy poszli na zwolnienia lekarskie, inni zrezygnowali z pracy. Jak tłumaczyli, nie byli w stanie dłużej pracować z panią prezes.

Konflikt między nimi a Małgorzatą Barańską narastał od kilkunastu tygodni. Ordynator Oddziału Wewnętrznego Artur Nahorecki tak tłumaczył tę sytuację w mediach społecznościowych: „nie widzę możliwości mediacji z prezes zarządu, ponieważ obecne działania, w mojej ocenie, stanowią zagrożenie dla pacjentów i personelu szpitala, między innymi poprzez ograniczenie dostępu do leków, sprzętu medycznego, możliwości podnoszenia kwalifikacji"

Podkreślił, że spór lekarzy z zarządem spółki nie był sporem o pieniądze. Chodziło o metody pracy pani prezes, stworzenie bezpiecznych warunków pracy dla personelu medycznego oraz dla pacjentów, czego zdaniem lekarzy, pani prezes nie była w stanie zrobić. Konflikt narastał.

Zamknięty oddział, pacjenci ewakuowani

Gdy na oddziale wewnętrznym zabrakło w końcu lekarzy, pani prezes postanowiła zamknąć oddział. W piśmie wystosowanym do zarządu spółki PCZ podała datę 31 lipca 2019 roku. Do tego czasu Oddział  Wewnętrzny miał być zamknięty.

Przez cały miniony weekend trwała ewakuacja pacjentów. Tych, których stan zdrowia na to pozwalał, wypisano do domów. Pozostali karetkami zostali przetransportowani do szpitala w Zgorzelcu.

To zamieszanie trwało, na szczęście, krótko.

Nowy prezes, pacjenci wracają

8 kwietnia po rozmowie z zarządem spółki PCZ prezes Małgorzata Barańska złożyła rezygnację. - Została ona przyjęta – poinformował starosta powiatu lwóweckiego Daniel Koko.

Funkcja prezesa spółki PCZ została powierzona Danielowi Kopciowi, naczelnikowi wydziału promocji starostwa lwóweckiego. Będzie ją pełnił do czasu rozpisania i rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko.

Jak przyznał starosta lwówecki, konflikt lekarzy z byłą panią prezes budził wiele emocji. Dobrze, że spór udało się zakończyć. Teraz najważniejsze jest przywrócić normalne funkcjonowanie szpitala i zawalczyć o lepsze finansowanie.

Ordynator Oddziału Wewnętrznego Artur Nahorecki poinformował, iż oddział wewnętrzny od 9 kwietnia ponownie zostanie uruchomiony a on dołoży wszelkich starań aby mieszkańcy powiatu mieli zapewnioną jak najlepszą opiekę medyczną.

Komentarze (3)

Orzecznik ZUS do wyjaśnienia:
...Niektórzy poszli na zwolnienia lekarskie ,... Jak tłumaczyli, nie byli w stanie dłużej pracować z panią prezes.

Z tego co słyszałem pani Małgosia B. przed laty została usunięta ze stolca dyrektorskiego Gryfowie[czy Lwówku?]z powodu konfliktów z personelem
i kiepskim zarządzaniem. To powinno być znane panu magistrowi rehabilitacji z Gryfowa który stał się starostą.I nastąpiła "powtórka z rozrywki".
Otwarte pytanie do pana Daniela K. dlaczego podjął fatalną w skutkach decyzję?
Może należało raczej sięgnąć po byłego prezesa Celestyna Rekowskiego?

A Pani Prezes położyła jeszcze szpital w Szprotawie!!!!!!!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.