Do przerwy wyrównanej pierwszej potyczki play-off w Bielsku Podlaskim gospodarze prowadzili 52:46. W trzeciej i czwartej kwarcie ekipa Tur Basket była wyraźnie lepsza (28:15, 24:22) i schodziła z boiska przy wysokim wyniku 104:83. Podopieczni trenera Kamila Zakrzewskiego zwyciężyli też w rewanżowym spotkaniu w Jeleniej Górze. Tylko w pierwszej odsłonie mecz był bardzo zacięty (43:44). Po zmianie stron dominowali zawodnicy z Bielska Podlaskiego (29:44) i to oni mają szansę na występy w I lidze.

W obu spotkaniach punkty dla Sudetów zdobyli: Łukasz Niesobski 36, Jarosław Wilusz 31, Damian Ostrowski 22, Michał Kozak 20, Rafał Niesobski 17, Oskar Walaszek 15, Bartosz Jyż 11, Filip Tymiński 2 i Adam Król 1. Ponadto grali Gabriel Olejniczak i Wiktor Strzemecki.