Konkurs na dyrektora w jeleniogórskim BWA

Konkurs na dyrektora w jeleniogórskim BWA

UM Jelenia Góra ogłosił konkurs na dyrektora Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze. Czy samorząd zamierza dokonać zmiany w tej instytucji? W końcu nie tak dawno, kiedy dobiegał końca kontrakt dyrektora teatru, skorzystano z możliwości jego przedłużenia bez procedury konkursowej. 

UM Jelenia Góra ogłosił konkurs na dyrektora Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze. Czy samorząd zamierza dokonać zmiany w tej instytucji? W końcu nie tak dawno, kiedy dobiegał końca kontrakt dyrektora teatru, skorzystano z możliwości jego przedłużenia bez procedury konkursowej.

Luiza Laskowska kieruje jeleniogórskim Biurem Wystaw Artystycznych od niemal dwóch lat. Kontrakt kończy się w styczniu 2021. Miasto ogłosiło ponowny konkurs na to stanowisko. Skądinąd wiadomo, że dyrektor Laskowska jest dobrze oceniana przez samorządowców i zamierza kontynuować swoja pracę w BWA. Dlaczego więc nie postąpiono w tym przypadku analogicznie do sytuacji z dyrektorem Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, gdzie w czerwcu 2019 r. bez procedury konkursowej przedłużono Tadeuszowi Wnukowi angaż?

- Dotychczasową dyrektor oceniamy bardzo dobrze. Ogłoszenie konkursu wynika z Ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej oraz zaleceń Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, aby dyrektorów placówek wybierać w każdym przypadku w drodze konkursu. Po prostu chcemy, żeby wszystko było zgodnie z przepisami – mówi Sylwia Rehlis, naczelnik Wydziału Kultury UM Jelenia Góra.

Komentarze (18)

Zgodnie z przepisami .... hahaha

Ha,ha,ha - tak jak to robi od 6 lat PiS, co nie?

PO tym jak "poznaniak" obsadził spółki miejskie w POsiłki z wrocławia to teraz musi być transparentny konkurs.Kto w to uwierzy?

A może jakiś kandydat (ka) czai się za rogiem, żeby wskoczyć na stołeczek i trzeba zachować pozory...

Może Pani naczelnik Rehlis ma już "swoją" kandydatkę i "musi" ogłosić konkurs, żeby "najlepsza" wygrała? Takie pytanie stawiam tylko, i jeszcze jedno. A pani Zawiła ma już gdzie pracować? BWA wydaje się trochę za małe na jej ego, no ale lepszy rydz niż nic, jak mawiają ludzie kultury w Jeleniej Górze...

Dlaczego "ludzie kultury" trzepią chodniki przez okno? Uważają, że im wszystko wolno?

Następny beznadziejny pomysł Pani Naczelnik jak połączenie dwóch muzeów !!!

Hitler Kaczyński i krzyworyj Moravitzky zabili 236 Polaków. Gdzie są respiatory od szumowskiego, i handlarza bronią który pracuje dla przestępczej Agencji Wywiadu?

Byłaby wielką stratą dla jeleniogórskiej, i nie tylko, kultury, gdyby nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektorskim w BWA. Nie ma osoby , która dorasta do poziomu jaki nadała jeleniogórskiemu BWA Pani Luiza Laskowska.

O matko i córko jaka laudacja. BWA podobało mi się przy dyrektorowaniu pani Hobgarskiej. Teraz ni pies ni wydra.

szykuje sie miejsce dla redaktora nowin zobaczycie

masz na mysli tzw redakotra ?

I tu jesteś czerwona, lewacka mordo.Stul pysk, albo w ten pysk ci naszczę!

do tego trzeba miec siusiaka, pisowska pi*do.

mroz albo machalek sie czaja na stanowisko. jak przejma bwa to beda tylko krzyze i wspolne modlitwy. tak rozumieja "kulture" pisowskie jamochlony. je*any kraik.

W jednej instytucji jeleniogórskiej kultury i animacji jednego dyrektora wybiera się co dwa lata, a inny siedzi na stołku od 1994 roku.

chyba za mało kasy szło na "wykłady" dla urzędasów ,a
zbyt dużo skapnęło artystom.....

Pani Luizo trzymamy z Panią...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.