"Kontrabasista" Rogacewicza zbiera kolejne nagrody

"Kontrabasista" Rogacewicza zbiera kolejne nagrody

Trwa świetna passa Krzysztofa Rogacewicza, jeleniogórskiego aktora działającego przy ODK Teatru Maska. Monodram „Kontrabasista” według Patricka Suskinda (reżyseria Krzysztof Pulkowski) przyniósł mu kolejne dwie nagrody na prestiżowych festiwalach.

W odstępie dwóch tygodni Krzysztof Rogacewicz ze swoim „Kontrabasistą” wystąpił na dwóch festiwalach: Międzynarodowym Festiwalu Monodramów Albamono w miejscowości Korce w Albanii oraz w rosyjskim mieście Orzeł na Międzynarodowym Festiwalu Małych Form Teatralnych i Monodramów. Na pierwszej z imprez otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską, na drugim – specjalną nagrodę przyznało aktorowi jury. - Wszędzie grałem przy pełnych salach i mimo bariery językowej- spektakl był grany po polsku - otrzymałem wiele wyrazów uznania także od zwykłych widzów. To wielka satysfakcja – mówi Krzysztof Rogacewicz. Po festiwalu w Orle został zaproszony do Moskwy, gdzie w Teatrze Modern dwa razy wystawił „Kontrabasistę”.
Przypomnijmy, że kilkanaście miesięcy temu aktor Teatru Maska, otrzymał nagrodę Best International Show (Najlepsze Międzynarodowe Widowisko) na prestiżowym festiwalu monodramów United Solo w Nowym Jorku.
Jeleniogórzanie, którzy chcą obejrzeć nagradzanego „Kontrabasistę”, muszą uzbroić się w cierpliwość. Artysta zapowiada, że w naszym mieście planuje wystąpić po wakacjach. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.