Kontrolują, czy przestrzegamy obostrzeń związanych z COVID-19

Fot. KMP Jelenia Góra

Policjanci i pracownicy jeleniogórskiego sanepidu rozpoczeli cykl kontroli w sklepach, kawiarniach, piekarniach, stacjach paliw i innych miejscach publicznch. Sprawdzają czy klienci i personel przestrzegają zasad bezpieczeństwa wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa.

- Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze st.sierż.Piotr Michalak, st.sierż Joanna Paprotna oraz mł.asp. Krystian Czyżewski wspólnie z pracownikami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jeleniej Górze sprawdzali obiekty użyteczności publicznej m.in. sklepach spożywczych, placówkach pocztowych, piekarniach, kawiarniach, cukierniach, restauracjach, stacjach paliw) pod kątem przestrzegania przepisów, ograniczeń, nakazów i zakazów związanych z zagrożeniem epidemią Covid-19 - informuje Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy policji jeleniogórskiej.

W ramach prowadzonych działań zwracano szczególną uwagę, czy poszczególne punkty posiadają prawidłowe oznakowanie w placówkach, środki dezynfekcyjne oraz czy sprzedawcy i klienci stosują się do nakazu noszenia maseczek lub przyłbic. Osoby, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa zostały pouczone. Jednocześnie promowano wykorzystywanie do pakowania rękawic foliowych oraz torebek lub stosownych nakryć na produkty, celem ograniczania możliwości przebierania i dotykania produktów, które są przeznaczone do spożycia bez mycia i obróbki termicznej (np. pieczywo, bułki, wyroby cukiernicze).

Przypominano, że obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych obowiązuje, gdy nie można zachować 1.5 metrowej odległości od innych. Za nieposiadanie wskazanych maseczek, przyłbic lub elementów garderoby, Policja może ukarać mandatem karnym do 500 zł, a Państwowy Inspektorat Sanitarny nałożyć grzywnę w drodze decyzji do 30 000 zł.

W najbliższych dniach planowane są kolejne kontrole.

Koronawirud na Dolnym Śląsku

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną z epidemią koronawirusa (stan na 22.09 godz. 10:30).

Mamy 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: oleśnickiego, jaworskiego, oławskiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego, polkowickiego, lubińskiego, bolesławieckiego, legnickiego, głogowskiego, średzkiego, lubańskiego, ząbkowickiego, milickiego, kłodzkiego i świdnickiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 4734.

Liczba osób wyleczonych z COVID-19 w województwie dolnośląskim: 3718.

Komentarze (14)

to chyba jakiś żart,wystarczy zobaczyć co się dzieje w pierwszym lepszym hotelu,wszyscy goście poruszają się bez maseczek i żadnemu z nich to nie przeszkadza,na zwrócenie uwagi przez obsługę stają się bardzo agresywni i aroganncy.

oczywiscie, ze zart. wystarczy pojsc do nablizszej biedry i zobaczyc jak obsmarkani emeryci tlocza sie przy kasach.

Pouczenie? To psu na budę taka kontrola, nikt tego nie weźmie na poważnie.

"Mamy 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku."....wszyscy zmarli?

Niech nasza kochana policja zajmie się ściganiem złodziei samochodowych. Codziennie na Zabobrzu dochodzi do kradzieży z samochodów różnych rzeczy. Nie ma widocznych żadnych patroli. Może warto skupić się na tym do czego została ta formacja stworzona.

Opsrańce, noście sobie te mokre machy jak wam tak wygodnie nawet całe życie. zdrowia.

Jeśli to są "opsrańce" to ty "jezdeś" oBsrańcem.

Przestepcza mafia narodowych socjalistów pisbolszewikow małego kulawego Hitlera kałczyńskiego przeglosuje ustawę "bezkarność+". Tych s k u r w y s y n ó w przestępców krzyworyja patologicznego oszusta i klamcy Moravitzkyego należałoby powiesić.

Jak obsługa sklepu będzie nosiła maseczke po kilka godzin dziennie to mają pewne, że nabawią sie choroby i to poważnej np. raka. Zmniejszona ilość tlenu powoduje rozwój komórek rakowych. Ale maseczki, których nie zmienia sie co 30 minut powodują wiele innych chorób np. grzybice płuc. Z drugiej strony jak nie będą nosili to noszenie przez klientów też nie ma sensu.

Jedyne sensowne rozwiązanie wymaganie zachowania odstępu w sklepach a tego nie przestrzegają.

Sanepid nie kontroluje czy jedzenie jest zdrowe ale glupotami zajmuja sie pierwsi jak straz miejska

W dniu dzisiejszym w Komisariacie 1 Policji skladałem zawiadomienie do protokołu w sprawie złamania przepisów prawa w związku ze złamaniem nakazu zachowania dystansu społecznego i braku zaslonietych ust i nosa przez Machałek, Mróz, Kempa, Kopeć (NSZZ Solidarność ) i inne osoby. Czekam na reakcję komendanta Policji w JG i powiatowego zakaźnika. Każdy Obywatel jest równy wobec prawa. Art.32.1 Konstytucji. Powyższe zawiadomienia złożyłem pierwotnie na początku lipca bezpośrednio do Komendanta Głównego Policji i Głównego Inspektora Sanitarnego. Nie spieszy się tutejszej Policji.

To teraz wróć tam i złóż zawiadomienie do protokołu(!!) na tych którzy identycznie łamią przepisy ale należą do PO, nie do PIS...

Dopełniacz (kogo? czego?)

protokołu

protokółu

OBIE WERSJE SĄ POPRAWNE (SJP PWN)

Koniowi zamelduj.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.