Kontrowersyjna wycinka drzew w Bukowcu

Kontrowersyjna wycinka drzew w Bukowcu

Pod piłę poszły głównie świerki, rosnące na cmentarzu parafialnym. Zdania wśród mieszkańców są podzielone. – To porządkowanie cmentarza – mówią jedni. – Ksiądz ogołocił krajobraz – zauważają drudzy.

– Może warto się tym zainteresować. Jaki przykład daje ksiądz przeprowadzając taką wycinkę? – napisał do nas internauta, który przesłał zdjęcia zrobione po wycince w Bukowcu. Widać na nich ponad dwadzieścia powalonych drzew, głównie świerków.

– To było konieczne – mówi nam jedna z mieszkanek Bukowca. – Rozrastające się korzenie wypychały płot cmentarza niszcząc go. Były problemy z kopaniem grobów, gdyż grabarze często natrafiali na korzenie. Drzewa miały płytkie korzenie i istniało zagrożenie, że przy większym wietrze przewrócą się.
Podkreśla, że księdzu pomaga wielu mieszkańców, którzy przychodzą porządkować teren. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z jego inicjatywy. Choćby internauta, który przesłał nam zdjęcia i film. – Jak ten cmentarz teraz wygląda, taki ogołocony – nie może przeboleć mieszkanka, do której zadzwoniliśmy. – Rozumiem, że korzenie przeszkadzają, ale trzeba pielęgnować drzewa, przycinać je, a nie od razu wyrżnąć wszystko w pień.
Zadzwoniliśmy do Parafii św. Jana Chrzciciela w Bukowcu w tej sprawie. Wybraliśmy numer telefonu komórkowego, podany na stronie parafii na facebooku. – Nie ma księdza – odpowiedział męski głos, kiedy przedstawiliśmy się i powiedzieliśmy, o co chodzi. – A ja nie jestem upoważniony – dodał i rozłączył się. Napisaliśmy też wiadomość na portalu społecznościowym do księdza z prośbą o kontakt. Nikt nie odpowiedział.
 

wycinka3.jpg
See video

Komentarze (27)

No to w takim razie teraz powinni powyrywać korzenie, skoro to był powód wycinki, ale coś czuję, że tego nie zrobią, bo powodem wycinki były $$$$

Burmistrz Szklarskiej Poręby Graf ściął ponad 20 zdrowych drzew w parku nad ulicą Pstrowskiego w Szklarskiej Porębie.

Powinna tym zająć się prokuratura.
Przecież ten park, to jest duma Szklarskiej Poręby. Więc po co ściął tyle zdrowych drzew? Burmistrz od dawna choruje (znajomi jego znają ten problem) i widocznie nienawidzi wszystko, to co jest zdrowe i piękne.

Nie zadzierajcie z księdzem toż to przedstawiciel samego Boga.
Umieralność wzrasta trzeba poszerzyć cmentarz.
Może czas na kremację.

Ale dlaczego ksiądz schował się na strychu i nie chce rozmawiać z dziennikarzem? Czego się boi?

nie schował sie na strychu tylko za drzewem

Jak już jeden z drugim robisz film telefonem to pomyśl i trzymaj telefon poziomo. Filmy od zawsze były na ekranie poziomym. Jak mawiał klasyk nie róbcie Broadway-ju ze Lwówka

No właśnie zamiast wyciągnąć wnioski i coś się nauczyć lepiej postawić minusa.Pewnie to jakiś geniusz ze Lwówka, oni są jacyś inni.

W piekle będzie pełno księży. Ze smutkiem, to piszę.

a co ma do tego klecha,to nie jego niech zajmnie sie mocherami,oszolom

Robert.
Jesteś naiwny. Teraz rządzi kościół i im wszystko wolno.

Przy dojnej zmianie to księciu możecie skoczyć!!

Ile było by lamentu jak by przy byle wichurze drzewo przewaliło sie na nagrobek albo na wózek z dzieckem.Drzewa na posesesjiach to problem dla własciciela

Śmieszni wszyscy jesteście. Pamiętam jeszcze rok, dwa temu, jak nieraz pisaliście, że w Polsce to nikt o zieleń nie dba, wszystko pozarastane, z wież widokowych nic nie widać, wszędzie chaszcze i samosiejki. Wtedy pisaliście, że PO jest złe, bo urzędasy nie dają pozwoleń na wycinkę, dopóki się solidnej forsy nie wyłoży. Gdy teraz porządkuje się teren w wielu miejscach, siłą rzeczy wycinając też niektóre większe drzewa, a nie tylko krzaczory, to jest lament i pisanie, że to wina PiSu. Zdecydujcie się, dwulicowcy. Niech ktoś zobaczy na pocztówkach niemieckich jak kiedyś te tereny wyglądały. Było dużo mniej drzew, a wiele budynków, czy mostów stało na otwartej przestrzeni jako okazałe budowle. Chociażby most kolejowy nad drogą na Perłę Zachodu. Tam kiedyś było mnóstwo niezarośniętego terenu dookoła. Wejdźcie sobie na Grzybek albo np. na Witoszę i zobaczcie ile drzewa zasłaniają. Dziś żyjemy w dżungli zarośnięci z każdej strony. Zieleń musi być i oby jak najwięcej, ale w miarę możliwości uporządkowana. Poza parkami narodowymi i rezerwatami, bo tam niech sobie rośnie jak chce bez ingerencji ludzi.

a ma pozwolenie na wycinkę z gminy ? - to nie osoba fizyczna

Szukajcie wyciętych drzew za Skalnikiem .......

A któż to ten męski głos u księdza :-)?

a kto czarnemu zabroni?

A lipy spruchniałe na środku zostawili. Brawo dobra polityka

Ten geniusz ze lwówka ma mnogo ciekawych pomysłów. Ciekawe czemu nie wycieli spruchniałych lip mało są warte?

niech wraca do Lwówka

drwale pod topór!!!
ale przecież Wielebny wyciął pod działalnośc gospodarczą-kara zatem go nie minie,chyba ,że nie będzie chowac(się)przez najbliższe 5 lat:-)drogie duszycczki

najwiekszy bol d*** maja ci, ktorzy albo nie maja dzialki, albo maja dzialke, ale nie maja na niej drzewa, ktore mogliby wyciac i spaalic, albo sprzeedac.

Polska to piękny naród ale ubogi w mózg. Prosze wrocic do tarcia chrzanu kodersrangers

Naturalnie żadnej kary nie będzie, bo kto będzie miał śmiałość ją nałożyć w czasie "dobrej zmiany"? Po "nas", choćby Potop...

Drzewa na swoich działkach tną wszyscy. PO PiS .N PSL SLD i inne partyjki. Także gminy i powiaty. I prezydenci miast. BO JEST TAKA POTRZEBA. Bo przez wiele lat gnuśne urzędniki trzymały monopol na wycinki. I pozarastało. Drogi stały się niebezpieczne. Kiedyś drzewa były przy drogach po to aby wyciągać wozy z rowów. Teraz to nie potrzebne. A wręcz szkodliwe dla asfaltu. Wiele miejsc widokowych zarosło. Drzewa powinny być sadzone z mózgiem, którego nie było u gnuśnych urzędników.

masakra....

Rżnąć ile wlezie i dopóki prawo pozwala. Drzewa mają rosnąć w lesie, na polu i w parku. Od domu precz na 100metrów!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.