Koronawirus: raport 1 maja

Koronawirus: raport 1 maja

Na Dolnym Śląsku przybyło 17 zakażonych. Jest ich teraz 1580. Nikt w regionie nie zmarł z powodu COVID-19.
 

W Jeleniej Górze jest 163 (+2) zakażonych koronawirusem, a w powiecie jeleniogórskim 100. W powiecie bolesławieckim chorych na COVID-19 jest już 137 (+3), w kamiennogórskim – 5, lubańskim -31, lwóweckim - 30 (+1), a w zgorzeleckim -12 (+1).

 

Dobra wiadomość dla osób pracujących za granicą i dojeżdżających codziennie do pracy. Rząd od 4 maja znosi konieczność odbycia kwarantanny dla osób pracujących w sąsiednich zagranicznych miejscowościach. Ten nakaz (niestosowany u naszych sąsiadów) skomplikował życie zawodowe 170 tys. Polaków zatrudnionych w czeskich i niemieckich zakładach, w tym licznej grupie mieszkańców naszego regionu. Kilka dni temu odbyły się w miejscowościach przygranicznych demonstracje w tej sprawie. 

mapa 1.05.jpg

Komentarze (10)

Wczoraj, tj. 30.04.2020 r. o godz. 15.05 zamiast pociągu z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby podstawiono autobus komunikacji zastępczej, który czekał na podróżnych obok dworca PKP Jelenia Góra. Pewna starsza pani chciała uzyskać od kierowcy tego autobusu niezbędne informacje. Niestety, kierowca tegoż autobusu zachował się bardzo grubiańsko.

- Przepraszam bardzo, Panie kierowco szanowny czy to jest autobus do Szklarskiej?
- Wypier... stara kur... bo cie zara zaje...

Dlaczego PKP milczy w sprawie skandalicznego zachowania się kierowcy wobec starszej pani?

Zwolnić bydlaka!!!!!

Niejednokrotnie miałem wątpliwą przyjemność korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej KD. Kierowca arogancki to nie było najgorsze, ale kierowcy najczęściej nie znają trasy i jeżdżą bez nawigacji. Mamy XXI wiek, a kierowca pyta pasażerów o trasę przejazdu. Zdarzyło mi się wylądować w szczerym polu takim busem Koleji Dolnośląskich. Kilka lat na trasie Jelenia Góra - Zgorzelec jeździłem systematycznie. Awarie szynobusów to norma.

Dziś święto 1maja może o tym też napiszcie.

Dziś święto 1maja może o tym też napiszcie.

Proszę,,Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950.
A kler przerobił na święto Józefa robotnika ,twierdzi że wywodzi się z Nowego Testamentu.
Inni twierdzą że to dzieło jarozbaw i kłamczuszka.

Grzesiek Ty dziennikarz?chyba

Nie ma żadnego wirusa i nikt na to nie umiera

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.