Koronawirus: raport 2 maja

Koronawirus: raport 2 maja

40 zakażonych koronawirusem przybyło dzisiaj na Dolnym Śląsku. Jest ich teraz 1620. Nasz region jest trzeci, po województwach mazowieckim i śląskim, pod względem zakażeń. Pod względem zgonów na COVID-19 poza wymienionymi województwami, gorzej niż na Dolnym Śląsku (49 zmarłych) jest jeszcze w Wielkopolsce. 

W Jeleniej Górze jest 164 (+1) zakażonych, a w powiecie jeleniogórskim 101 (+1). W powiecie bolesławieckim chorych na COVID-19 jest już 143 (+6), w kamiennogórskim – 5, lubańskim -31, lwóweckim - 30, a w zgorzeleckim – 12.

Z ciekawymi refleksjami zadzwoniła do nas pracownica jeleniogórskiego szpitala, która w pierwszej dekadzie marca zachorowała na COVID-19. - Mój przypadek sprawił, że trudno mi uwierzyć w podawane statystyki. Miałam stwierdzone zakażenie, a przez kolejne dni nie wykazywano w Jeleniej Górze dodatkowego zakażenia, czyli mojego przypadku – opowiada kobieta. Po pierwszym wymazie i upływie dwóch tygodni, zakażona miała potem jeszcze dwukrotnie pobierany materiał do badań. - Za pierwszym razem na wynik czekałam osiem dni. Na drugi nieco mniej. Ostatecznie z pracy i z życia byłam wyłączona ponad cztery tygodnie. Podobnie było z mężem, który musiał odbyć dwutygodniową kwarantannę, a później dopiero zrobiono mu wymaz. Wynik okazał się ujemny, ale musiał siedzieć w domu nadal, aż do wyniku mojego drugiego testu. Przez miesiąc dostawaliśmy 80 proc. pensji. Gdyby testy były robione tak szybko jak opowiada minister zdrowia, znacznie szybciej wrócilibyśmy do pracy i nie odczulibyśmy tej sytuacji tak dotkliwie finansowo – opowiada przedstawicielka szpitalnego personelu. 

mapka 2.05.jpg

Komentarze (34)

Pandemia nowego koronawirusa spowodowała kolejną fobię. Niezdolność do kontrolowania własnego życia i samopoczucia wzmacnia lęk i dezorientację i prowadzi do koronofobii - obsesyjnego strachu przed zarażeniem COVID-19 - mówi Anna Vasilyeva, główna badaczka z Departamentu Chorób Psychicznych na Granicy i Centrum Psychiatrycznego zesztywniającego Zapalenia Stawów Kręgowych i Neurologii, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa i neurologii.

Vasilyeva odniósł się do badań przeprowadzonych przez chińskich naukowców, według których 53,8% respondentów oceniło szkodę psychiczną wywołaną przez koronawirusa jako umiarkowaną lub ciężką. Według niej pandemia odnosi się do sytuacji awaryjnych, którym zwykle towarzyszy cały szereg zaburzeń adaptacyjnych aż do zespołu stresu pourazowego. Najbardziej narażone w tej sytuacji są osoby, u których zdiagnozowano już jakąkolwiek chorobę psychiczną, a także osoby, które nie mają wsparcia społecznego.

Wasilijew podkreślił, że ludzie nie mieli takiego doświadczenia, więc dwuznaczność napływających informacji, niepewność co do terminu stosowania środków ograniczających prowadzą do tego, że niepokojące reakcje ustępują reakcjom depresyjnym, które z kolei nasilają problemy gospodarcze. Trudności finansowe pozostaną głównym czynnikiem determinującym zaburzenia emocjonalne w przestrzeni po pandemii.

Znaczący efekt psychoprofilaktyczny będzie jedynie informował populację, dostarczając zrozumiałych informacji o przebiegu pandemii. Należy powiedzieć, że spadek uwagi, zdolności do pracy, depresja, epizodyczne bóle głowy to normalna reakcja na stres. Przydatne będą również zalecenia dotyczące organizacji dnia, aktywność fizyczna i kontakty interpersonalne.

Ta Anna to w końcu kobieta czy jednak facet "badaczka", "Vasilyeva odniósł", "według niej", "Wasilijew podkreślił".

Jeleniogórzanie noszą na twarzy to gów... zatruwające płuca ze strachu. Nie ma żadnych argumentu uzasadniającego noszenie maski na dworze, gdy inni znajdują sie kilka metrów od nas. Tak dali sie zastrzaszyć i og****ć.

Maseczki to generalnie w sklepach, autobusach. Szukają wszędzie i na wszystkim pieniążków, których brakuje. Kary po 10k pln za jazdę rowerem jeszcze do niedawna, panie na spacerze po 12k pln. Szok a później płacz, że to sędzia i komornik zły, bo egzekwuje... dalej ocenzuruje, bo szkoda słów.

Kilka metrów tak. Ale jak włazi cwaniaczek do sklepu bez maski, nie wyłącza silnika i sapie ci za plecami, bo mu się spieszy , to zwykłe ****stwo i bark kultury.

ale ludzie noszą maski na ulicy nawet jak inni przechodnie znajdują w odległości kilkunastu albo kilkudziesięciu metrów.

Według mnie niektórzy robią to ze strachu przed mandatem ale wielu z głupoty. Co taki myśli, że chroni powietrze przed zarażeniem? Ale przecież on/pna nie jest chory, więc co właściwe chroni i przed kim? Tacy zrobią wszystko co im rząd powie, nawet skoczą z mostu.

Noszą bo nie będą zakładać i zdejmować co chwilę. Nie łażą dla zabawy. Chyba że ty łazisz co chwilę do żabki po piwo.

Dlaczego ktoś miałby co zdejmować co chwile? Po prostu przyznaj, że sie boisz. Wolisz niszczyć swoje zdrowie blokując oddech, czego skutki w postaci infekcji płuc pojawią się za kilka miesiecy, niż sie narazić PiSowi.

15 minut w masce jeszcze nikogo nie zabiło. A PiS mam tam gdzie ty.

Lekarze mówią, że mechanizm zatruwania polega na tym, że to co powinno zostać wydalone z płuc osiada na maseczce i zaczyna być ponownie wprowadzane do płuc. Po kilku miesiącach zaczną wystepować infekcje i różne choroby, które są ich następstwem. Jest to powszechna wiedza dlatego WHO wydało ostrzeżenie żeby nie nosić masek co dzień.

Z punktu widzenia epidemii noszenie masek na ulicy gdy mijasz przechodniów w odległości większej niż 3 kroki nie ma żadnego sensu.

Będą śmiechy jak za pare lat okaże się że to ściema bo chciał ktoś na tym zarobić a trumny są puste a testy na koronawirusa pokazuje test pozytywny innych chorób i będą chorych zmuszać na tego wirusa żeby się szczepić a tam będą czipy a chińczyk zaciera ręce żeby każdego kontrolować zawładnąć nad światem zbudują roboty gdzie te maszyny zniszczą ludzkość.

Bezobjawowo, wynik pozytywny, izolacja z miesiąc, ujemny, ujemny i już wyzdrowiał bez żadnych leków i innych czynności. Dziwny ten wirus i te teksty "pokonał, wygrał z Covid 19" :).

PiS traktuje społeczeństwo jak bydło. Jest lekarstwo i to podobno bardzo dobre, na koronawirusa. Mimo to PiS mówi, że "wyszczepi" wszystkich siłą. Nie tylko postępuje wbrew logice ale też pokazuje, że wolność i prawo do decydowania o sobie, nic dla nich nie znaczy.

Jeśli jesteś pracownikiem służby zdrowia to dla Ciebie 100%, a dla męża 80% - nie daj się zrobić w bambuko tym pajacom od wirusa głupoty.

Trzy idiotyczne wpisy ,takie samo jak TRAMPA ,dziś osiągną 100 000 zmarłych.

Redakcja takie wpisy powinna usuwać bo są szkodliwe,.
Proszę słuchać NASZEGO prof. SIMONA z Wrocławia w Polsce niewielu tak mądrych ludzi ,lekarzy .Nie dał się zastraszyć nie dał się uciszyć .To Szumowski bez kręgosłupa moralnego ,etycznego uzależnionego on PISu.

Prof Simon jest specjalistą od udzielania się w gazetach i telewizjach a zastanawiam się dlaczego nie przeprowadził ani jednego badania nad korona wirusem jako takim. Jest wielu zagranicznych nprofesorow którzy takie badania robią i to raczej ich należy słuchać bo Podlaska nauka to dno wodorost

Bo jest lekarzem? A nie badaczem?

Lokalne myndrki; dlaczego tak mało jest robione testów? Dlaczego tak długo czaka się na wynik .
Dlaczego sanepid nie podaje na bieżąco zakażonych.
Dlatego bo Polską rządzą opętani władzą miernoty.

Pełna racja towarzyszu. Ech gdzie te czasy gdy Polską rządzili junacy komunistyczni za pozwoleniem Rosji Sowieckiej. Nie mieli wykształcenia ale za to mieli chęci. W jeleniogórskiej szkole sędziów można było zostać sędzią już po miesiącu. Prawda, że imponujące. Tak działa awangarda ludzkości - komunizm. A jak ktoś podskakiwał władzy socjalistycznej, to kula z waltera w potylicę i dół z wapnem. No, jakieś straty były, ale za to był porządek. A jak się dobrze żyło w komunie. Telefon był prawie na każdej ulicy. Z drugiej strony koleżko czerwońcu, ciekaw jestem gdzie byś wylądował za komuny za pyskowanie o rządzie?

Aleś ty g**** buc jak to mawiają krakusy.
Jak taki mundry to wymień ile wyrznął kościół katolicki .

Zależy o której dywizji mówisz. Najgorsze są te pancerne :)

A tak na poważnie nie słyszałem o żadnej armii kościoła katolickiego. Stosy podpalali głównie protestanci. Podobno nawet 200 tysięcy.

Przypomina mi się jeden ksiądz który walczył. Ignacy Skorupka. Było to wtedy gdy twoja ukochana armia czerwona atakowała Polskę wyzwalając nas od naszego majątku. Nic mi nie wiadomo, żeby kogoś zabił. Ale tak się składa, że krasnoarmiejcy zabili go gdy ten szedł na czele polskiego wojska z krzyżem w ręce.

Byli też Stanisław Suchowolec, Stefan Niedzielak i Sylwester Zych. Tych z kolei zabili nieznani SBeccy kaci.

Proletariusze wszystkich krajów łączcie się. Że co? Że nie jesteście proletariuszami? Już my z was zrobimy proletariuszy!

Kidawa jest kandydatką nie na takie szambo jak u nas. Bosak to dzieciak, który nie wie jak Polska 25 lat temu wyglądała a teraz mądrzy się jakby wszystkie rozumy pozjadał. Zresztą jest niebezpieczny i każdy wie co mu w głowie siedzi. Biedroń i Kosiniak to maskotki wyborów. Na szczęście jest Hołownia i jak ten cyrk się odbędzie to ma mój głos. Tylko trzeba robić zdjęcia swoich kart wyborczych to podstawa.

Co cenzura? Czytaj>>http

Pis to takie socjalistyczny twór tylko rozdaje,a rządzą jak w bolszewicy w Rosji.
Poczytaj jaki mają ustrój państwa Skanynawskie.

Czy miałeś robiony wymaz, że wiesz ile się czeka na wynik ?.

Jerzy tych raportów koronawirusowych już nie przedstawia?Widać i na tym polu się nie sprawdził.

>> Stukas

Widać na ulicach, że ludziom młodym już palma odbija. Bez masek , buzia im się nie zamyka łażą jak zombi. Skoro tacy odważni, to do dpsów na ochotnika proponuję.

//hartman.blog.polityka.pl/może zrozumiesz.

Zrozumieć Hartmana..., autorytetu dla psychopatów i zwolenników języka ****a. Jego tytuł profesora to kompromitacja polskiej nauki...

g**** z g****m się dogada, A soclib z Hartmanem :)

j***c PiS

j*** EURO

Herr Stukas bist du nicht zufrieden? Ich suche arbiter WC putzen.

Niech no tylko otworzą żłobki i przedszkola,to się zacznie tak jak w szpitalu na Zeromskiego

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.