Koronawirus – raport 30 maja

infografika: DUW

W sobotę na Dolnym Śląsku potwierdzono 25 zachorowań na COVID-19. Wśród osób zdiagnozowanych jest jedna osoba z naszego regionu – z powiatu bolesławieckiego . Pozostali chorzy pochodzą z Wrocławia i Legnicy oraz powiatów: kłodzkiego, oleśnickiego, polkowickiego i wołowskiego.

Na terenie województwa dolnośląskiego do dziś potwierdzono 2581 przypadków zachorowania na koronawirusa.
Dla województwa dolnośląskiego:
- liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 3615,
- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 931,
- liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania: 344,
- liczba zakażonych osób, u których dziś powtórzone testy były negatywne (zdrowych): 17 (w tym 3 z grupy ryzyka), a łącznie wyzdrowiało już 1456 osób.

Komentarze (7)

W Stanach Zjednoczonych wymieniono miasta, w których rozpoczęły się zamieszki z powodu śmierci czarnego mężczyzny, George'a Floyda. Według CNN 30 maja ich całkowita liczba przekroczyła 30.

Tak więc oprócz Minneapolis w stanie Minnesota protesty odbywają się w kalifornijskich miastach: Los Angeles, Bakersfield, Sacramento, San Jose, Auckland, San Francisco. Zamieszki obejmują również Denver (Kolorado), Chicago (Illinois), Des Moines (Iowa), Indianapolis i Fort Wayne (Indiana), Louisville i Bowling Green (Kentucky), Nowy Orlean (Luizjana), Lincoln , (Nebraska), Nowy Jork, Boston (Massachusetts), Detroit (Michigan), Kansas City (Missouri), Las Vegas (Nevada) i inne miasta.Według policji demonstranci spowodowali znaczne szkody w miastach. Istnieją doniesienia o wandalizmie, rozbojach, podpaleniach i atakach na funkcjonariuszy organów ścigania . W wyniku zamieszek wcześniej 30 maja w Auckland dwaj pracownicy Federalnej Służby Bezpieczeństwa USA otrzymali rany postrzałowe. Jeden z nich zmarł , stan drugiego nie jest zgłaszany.Associated Press poinformował wcześniej , że funkcjonariusze Pentagonu nakazali kilku jednostkom żandarmerii wojskowej przygotować się do rozmieszczenia w Minneapolis na co najmniej cztery godziny. Odpowiednie rozkazy otrzymały wojska rozmieszczone w stanach Karoliny Północnej, Nowego Jorku, Kolorado i Kansas. Powstanie kontyngent 800 żołnierzy.Masowe protesty, którym towarzyszyły zamieszki i starcia z policją, trwają w Minneapolis od 26 maja, a później rozpoczęły się w innych miastach w Stanach Zjednoczonych. Mieszkańcy Minneapolis walczyli przeciwko brutalności policji po śmierci lokalnego mieszkańca, czarnego George'a Floyda, który zmarł kilka godzin po tym, jak został aresztowany siłą. Następnie zwolennicy ruchu przeciwko przemocy wobec Czarnych, Black Lives Matter („Czarne życie jest ważne”) wyszli na ulice, protesty przerodziły się w zamieszki z pogromami, rozbojami, strzelaninami i podpaleniami. Aby wzmocnić ochronę porządku, jednostki Gwardii Narodowej i pojazdy pancerne zostały już wprowadzone do miasta i obowiązują godziny policyjne.Funkcjonariusz Straży Federalnej USA (FSO) został zastrzelony w mieście Auckland USA, w Kalifornii
Kolega zmarłego otrzymał ranę postrzałową, ale żyje.
Obecnie w protestach wzięło udział co najmniej siedem tysięcy osób. Według policji spowodowały one znaczne szkody w mieście. Istnieją doniesienia o wandalizmie, rozbojach, podpaleniach i atakach na funkcjonariuszy organów ścigania .Ustawa o powstaniu z 1807 r. Przed tą sprawą, została wykorzystana przez 41. prezydenta USA George'a W. Busha do stłumienia zamieszek w Los Angeles w 1992 r. Oraz 36. prezydenta Lyndona Johnsona podczas zamieszek w Detroit w 1967

Pilnuj swego pod nosem nie cudzego w usra.Chcieli rządzić całym światem a u siebie nie potrafią ,Tak samo będzie w polaczkowie .
Ponoć zamiast respiratorów mają stosować oglądanie TVPKurski momentalnie człowiek dostaje kopa to jak zioło.
Tylko jak długo można oglądać tych kpiarzy .
Bońkowi otworzyli stadiony , biskupom kościoły , wesela bo disco, TYLKO w szpitalach załogi przemęczone z brakami leków, sprzetu ochronnego a jesień tuż ,tuż.

Czy takie procedury są opanowane w Jeleniej?//oko.press/smierc-w-czasie-pandemii-co-z-pogrzebem/

sopelek co tam ola, ewa czy moze jakies drzewo ?

Premier Bośni i Hercegowiny ARESZTOWANY. Sprowadził przez firmę znajomego 100 sztuk respiratorów BEZ ATESTU.

Czekamy na aresztowanie czerwonej mordy Szumowiny,
patologicznego oszusta i kłamcy Moravitzkyego i szefa narodowych socjalistów małego kulawego hitlerka z bunkra kaczy szaniec przy Nowogrodzkiej.

"Ryszard Terlecki publicznie nazwał syna Jarosława Gowina "świrem". Gdybyśmy żyli w chociaż odrobinę normalnej rzeczywistości, pan Terlecki właśnie żegnałby się już ze stanowiskiem wicemarszałka Sejmu"

W jaki sposób świr rozpoznaje świra?

- bo sam jest świrem - parafrazując Forest Gumpa?

Świry z grupy przestępczej narodowego socjalisty małego kulawego führera mamlającego w bunkrze kaczy szaniec przy Nowogrodzkiej - Naród idzie po was!

Państwo z dykty.

Tekst : Ziemowit Gowin

Prosili krzyczeli pomóż Ziemowicie
Wyrymuję wam ten przekaz całkiem nieskrycie
Idea to słuszna, sprawa szlachetna
W czasach, gdy Polska jest totalnie szpetna

Państwo z dykty? Chyba z totalnego gówna
Obywatele rząd - sprawa nierówna
Wirus za oknem, w domu na ulicy
A politycy coraz bardziej dzicy

Ustawami zabijają nasze życie
Przecież nie chodzi o zwykłe przeżycie!
Wykurzycie?
Tych pajaców na górze
Czas już nadszedł na społeczną burzę

Rządzi nami Zjednoczona Prawica
Mnie już od tego strzela k***ica
Jak tak dalej pójdzie
Totalna kaplica
Wymisiu*ę stąd szybciej niż Kubica

Szybciej niż Kubica

Nie możesz nawet na kawie wychillować
Bo zaraz będą psy cię pałować
Lepiej się już schować
Nie wychylać głowy
Wysłuchać kolejnej Andrzejka mowy

COVID-19 całkiem niebezpiecznie
Nie wmówisz mi jednak, że tak będzie wiecznie
Ogarnij się zatem, nie słuchaj ich bajerów
Pogońmy razem pisowskich frajerów

TVPiS? Jak w Korei propaganda
Pogrywa sobie z nami Kaczyńskiego banda
Stroszą pióra udając piękne pawie
A w Polsce od dawna mamy bezprawie

Opozycja słaba wszyscy o tym wiemy
Nie oznacza to wcale, że się ugniemy
Połączmy się tedy, zbudujmy wielką siłę
Postawmy PiSowcom polityczną mogiłę
Polityczną mogiłę!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.