Koszykarki bliżej I ligi

Drugoligowe koszykarki z Jeleniej Góry udanie walczyły w Krakowie w półfinałowym turnieju barażowym o awans do wyższej klasy rozgrywkowej kobiet. Podopieczne trenera Jerzego Gadzimskiego już po dwóch wygranych meczach wraz z gdańskim AZS-em zapewniły sobie awans do czwórki finalistów decydującego turnieju zaplanowanego w dniach 12 – 14 kwietnia br. Wystąpią w nim także drużyny KS Odry Brzeg i UKS-u Lider Swarzędz. O organizację zawodów ubiegają się działacze z naszego klubu.

Na inaugurację zawodniczki MKS MOS Karkonosze pokonały miejscową Koronę 69:61. Pewne zwycięstwo nad gospodyniami w opinii szkoleniowca wzmocniło dziewczęta mentalnie przed dwoma następnymi potyczkami. Po początkowej kwarcie jeleniogórzanki uzyskały 9-punktową przewagę (19:10). Potem odskoczyły na 15 ”oczek” i choć po przerwie gorzej rozgrywały atak pozycyjny, do końcowego gwizdka nie oddały prowadzenia. Znakomitą skutecznością (double – double) popisała się Jastina Kosalewicz. Wychowanka Mniszka Boguszów Gorce trafiła za 31 punktów i 10 razy zebrała piłkę z tablicy. Po 16 „oczek” wywalczyły byłe koszykarki AZS KK z ekstraklasy, Monika Krawczyszyn – Samiec i Dorota Arodź. Punktowała też Paulina Podgajna (6).

Wszystkie jeleniogórzanki dobrze spisały się w obronie, w co włożyły sporo sił i skutecznie wyłączyły z gry podstawowe i wysokie koszykarki Korony. Agresywna defensywa była też kluczem do sukcesu w drugim turniejowym meczu ze stołecznym Hutnikiem. Karkonosze zwyciężyły wysoko 75:53. Znów mocno skoncentrowane jeleniogórzanki zakończyły pierwszą kwartę wynikiem 23:10 i w kolejnych odsłonach zdecydowanie dominowały na boisku.

- Jestem pełen podziwu za sportową determinację moich podopiecznych, które pomimo wysokiego prowadzenia nie odpuściły warszawiankom do samego końca – komentował Jerzy Gadzimski. - Zmuszanie rywalek do błędów pozwoliło zdobywać punkty z szybkiego ataku.

Za 19 pkt. trafiła Podgajna, za 16 Monika Paradowska. Na swoje konto 13 ”oczek” zapisała Kosalewicz, 12 Arodź, 11 Krawczyszyn – Samiec, 2 Daria Łopatka.

Niedzielna prestiżowa konfrontacja z akademiczkami z Gdańska decydowała o tym, który klub zostanie zwycięzcą barażowego turnieju. Ostatnie spotkanie finalistów miało bardzo wyrównany przebieg. Koszykarki MKS MOS Karkonosze minimalnie uległy w trzech kwartach (12:13, 8:9, 16:18). O wygranej 57:44 mocnego zespołu z Gdańska, który rok temu podobnie jak drużyna z Jeleniej Góry musiał opuścić I ligę, zadecydowała ostatnia kwarta (8:17). Drugiemu w końcowej tabeli teamowi Karkonoszy zabrakło sił i koncentracji.

Najwięcej punktów zdobyły Podgajna 16 i Paradowska 11.