Koszykarkom maskotka nie pomogła

Jeleniogórskie koszykarki w drugim spotkaniu w fazie play - off przegrały z KS Piaseczno 64:67 - "Na własne życzenie" - dało się słyszeć z trybun. Jeleniogórzankom w tym meczu miała pomóc maskotka, która po raz pierwszy była obecna na spotkaniu koszykarek. Niestety, szczęścia zabrakło.

Niespodziewana, ale jak najbardziej zasłużona porażka koszykarek Karkonoszy w drugim spotkaniu fazy play - off. Podopieczne Iwony Błaszak poległy tak naprawdę " na własne" życzenie z KS Pasieczno. Proste błędy popełniane przez jeleniogórzanki były pożywką dla kibiców, aby klnąć pod nosem, wyrażając własne zdanie na temat gry jeleniogórzanek.

Ta w pierwszej połowie nie wyglądała jeszcze tak źle, choć wielu zatęskniło za ciekawymi akcjami, celnhttp://www.nj24.pl/index.php?option=com_content&task=edit&id=6333&Itemid=48&Returnid=48ymi rzutami z trudnych pozycji - tak jak to było w rundzie zasadniczej. Do przerwy podopieczne Iwony Błaszak przegrywały 35:38. Rywalki wcale nie grały lepiej, choć determinacja ich trenera - Teodora Mollova działała na jego podopieczne w pewnych momentach naprawdę mobilizująco, to dzięki temu rywalki były na prowadzeniu. Jeleniogórzanki wyraźnie przespały trzecią i początek czwartej kwarty, na odrabianie strat było za późno, choć w samej końcówce przebudziała się Martyna Mićków.

To ona dała nadzieję gospodyniom, na doprowadzenie do dogrywki w tym meczu, kiedy świetnym rzutem zmniejszyła dystans do rywalek na dwa punkty. Jednak chwilę później popełniła błąd, który kosztował jej drużynę kolejne punkty i było już po meczu. Jeleniogórzanki walczyły do końca, jednak ani Grażyna Witkoś ani Joanna Pawlukiewicz nie były w stanie już nic zdziałać. Nie pomogła też maskotka, która po raz pierwszy raz pokazała się na meczu koszykarek dopingując jeleniogórską ekipę. Jej debiut niestety nie przyniósł zwycięstwa.

Finepharm Karkonosze Jelenia Góra – KS Piaseczno 64:67 (20:24, 15:14, 15:17, 14:12)ZOBACZ ZDJĘCIA
Finepharm: Mićków 19, Witkoś 17, Pawlukiewicz 14, Winnicka 7, Kret 5, Kowalczyk 2, Kowiel, Iwanowicz.