Koszykarski horror „Karkonoszek”

W 20. kolejce I ligi kobiet zespół jeleniogórzanek przed własną publicznością zwyciężył AZS AJP II Gorzów Wlkp. 71:70. Do przerwy dziewczęta z MKS MOS Karkonosze prowadziły różnicą 12 punktów (47:35), po trzeciej kwarcie było 61:49. Miejscowe wygrywały nawet 19 „oczkami”. W końcowej odsłonie kibice obejrzeli sportowy horror. Walkę pod koszami gospodynie przegrały 10:21 i ledwo uratowały dwa cenne ligowe punkty.

W przyjezdnym zespole strzelecko dominowały Wiktoria Keller – 27 pkt. i Aleksandra Dul - 18 pkt. Zwycieskie punkty wywalczyły Natalia Korczyc 25 – na zdjęciu, Joanna Pawlukiewicz 20, Katarzyna Mach 13, Elżbieta Paździerska 10 i Patrycja Szubrowska 3. Grały też Maja Michniewicz, Celina Kwietoń, Aneta Rola, Zuzanna Boduch i Anglika Kryszpin. W klasyfikacji najskuteczniejszych koszykarek I ligi prowadzą Natalia Korczyc - 381 pkt. i Joanna Pawlukiewicz (obie MKS MOS Karkonosze JG) – 325 opkt. Trzecia w tej rywalizacji Żaneta Durak (MUKS Poznań) zdobyła 301 pkt.

Podopieczne trenera Jerzego Gadzimskiego plasują się nadal na siódmym miejscu w tabeli grupy B – 24 pkt. w 17 meczach (7 wygranych, 10 porażek), stosunek „koszy” 1041:1148. Przełożoną z 12 lutego konfrontację z czwartą w tabeli drużyną Enea AZS Poznań jeleniogórscy fani basketu obejrzą w hali SP 10 w najbliższą środę, 1 marca o godzinie 17.