Kowary cały dzień na antenie Radia Wrocław

Kowary cały dzień na antenie Radia Wrocław

Miasto Kowary gościło w czwartek (10 sierpnia) na antenie Radia Wrocław. Radiowcy, a wśród nich Małgorzata Marejan-Kokott oraz Piotr Słowiński rozmawiali z mieszkańcami miasta położonego nad Jedlicą.

W ciągu godziny w programie „Reakcja 24” omówiono ważniejsze tematy zajmujące mieszkańców Kowar. Mówiono m.in. o perspektywach rewitalizacji kowarskiej starówki, o odbudowie mostów, o barierach jakie utrudniają inwestycje narciarskie, a także o starych samochodach zalegających niektóre chodniki w centrum miasta. Całą lawinę pytań kierowano po adresem kowarskich urzędników. Od nich dowiedziliśmy się m.in. że właśnie uprawomocniła się decyzja o utworzeniu na terenie miasta Kowary filii Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Tą drogą Kowary zyskają dodatkowe atuty, aby zachęcić przedsiębiorców krajowych i zagranicznych do inwestowania tutaj w przemysł. Z ust przedstawicieli władz miasta dowiedzieliśmy się także, że są szanse na duże środki z Unii Europejskiej na restaurację zabytkowych budynków i obiektów komunalnej infrastruktury.

Na zupełnie innych tematach skoncentrowali się dziennikarze Michał Hamburger i Piotr Pietraszek. W ciągu 5 godzin zaprezentowali oni ludzi i wydarzenia z których miasto Kowary z pewnością może być dumne. W tej grupie znalazł się m.in. Danek Parkitny właściciel jednej z największych w Polsce prywatnych stadnin koni. Audycja Radia Wrocław była okazją do promocji walorów turystycznych i uzdrowiskowych Kowar, do pokazania nowych ścieżek rowerowych i biegowych. Słuchaczy Radia Wrocław i nie tylko zapraszano na zawody biegowe, wyścigi rowerowe i wydarzenia kulturalne.
 

DSC05800.JPG
DSC05807.JPG
DSC05808.JPG
DSC05811.JPG
DSC05813.JPG
DSC05815.JPG
DSC05819.JPG
DSC05821.JPG
DSC05822.JPG
DSC05823.JPG
DSC05832.JPG
DSC05834.JPG

Komentarze (8)

Kowary czekają na nowego burmistrza. Młodego, preznego. Emerytce Wisniewskiej dziękujemy.

Wiśniewska powinna zrzec się funkcji burmistrza. Ta funkcja przerasta ją.

chyba nie masz na mysli kioskarza?

Oczywiście cyganów tam nie zabrakło duma kowarska

Kowary to piekne miasto,dawno tam nie bylem.Moja Nieboszczka
czesto jezdzila do Kostrzycy odwiedzic wrozke

Prawdziwi katolicy nie wierzą w wróżki.

.. nie wiem,gdzie "jest" moj sp.Ojciec.Byl Zolnierzem i zabil
w czasie wojny,chlopca,ten Niemiec trzymal granat,a moze kamien i celowal na Polakow.Padl rozkaz,moj sp.Ojec- wykonal.Wiesz ?..Satanisto,Jezus wyraznie potepial wszelkie przejawy agresji wobec drugiego czlowieka i .. dlatego nie
pisz o prawdziwych katolikach,gdyz ich po prostu nie ma

KOWARY pod Śnieżką - tak powinna brzmieć nazwa miasta urokliwie położonego u stóp najwyższego szczytu Sudetów. Pod taką nazwą Kowary winny istnieć w przestrzeni publicznej i prowadzić przedsiewzięcia marketingowe.
Tereny przyległe do Kowar, bogate w różne kopaliny wyznaczały - od zamierzchłych czasów - gospodarczy kierunek rozwoju miasta.
Dzisiaj przemysł wyeliminowano. Szkoda Fabryki Dywanów. Analfabeci, walczący z komuną do krwi ostatniej - a nawet o 1 mililitr więcej, nie zdawali sobie sprawy jakie skutki będzie miało ich bezhołowie. Wylali "dziecko z kąpielą", powodując gospodarczą samozagładę miasta.
Sąsiedztwo kurortu - wielkiej noclegowni i jadłodajni - jest szansą dla Kowar, które powinno - wg mnie - funkcjonować w symbiozie samorządowej z Karpaczem. Rozwijać bazę wspomagającą obsługę ruchu turystycznego.
Filia strefy ekonomicznej - to krok we właściwym kierunku.
Niebagatelne są walory leczniczo-sanatoryjne Wysokiej Łąki.
Kowary - to najbiedniejsze miasto w regionie. Ma jednak ogromną szansę dźwignąć się z tej biedy. Atutem jest szczególne miejsce w Kotlinie Jeleniogórskiej, u progu Karkonoszy.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.