Kozak show i... zwycięstwo Sudetów

Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w II lidze odnieśli koszykarze Sudetów Jelenia Góra, pokonując 87:79 Polkąty Maximusa Kąty Wrocławskie. Bohaterem spotkania był rozgrywający Michał Kozak, który w całym meczu zdobył 29 punktów, z czego aż 16 w decydującej, czwartej kwarcie.

To był typowy mecz walki i przez trzy kwarty żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć większej przewagi. Do tego sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Jeśli goście wyszli na 3-4 punktowe prowadzenie, to kilka minut później kilkoma punktami prowadziły Sudety. W 29. minucie po dwóch celnych osobistych Bartosza Zubika goście prowadzili już 58:52. W końcówce jeleniogórzanie zniwelowali stratę skutecznie wykonując rzuty wolne i przed ostatnia kwartą Kąty Wrocławskie prowadziły tylko 60:59. Było jasne, że wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kwarcie. Na jej początku odpalił Michał Kozak (na zdj. powyżej). Zakończył celnymi rzutami cztery akcje Sudetów z rzędu, z czego trzy były rzutami za 3 punkty! Goście odpowiedzieli tylko dwoma punktami Sławomira Dźwilewskiego i Sudety wyszły na prowadzenie 70:62. Później Kozak jeszcze raz trafił zza linii 6,75 m. Rywale co prawda próbowali odrobić straty, ale gospodarze nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Michał Kozak zanotował imponującą skuteczność, trafił 7 z 9 rzutów za 3 punkty.

W najbliższą sobotę (14 października) jeleniogórzanie kolejny raz grają u siebie. Tym razem rywalem będzie MKS Otmuchów. Mecz rozpocznie się o godz. 18.
Sudety Jelenia Góra – Maximus Polkąty Kąty Wrocławskie 87:79 (20:19, 19:18, 20:23, 28:19)
Sudety: Kozak 29, Niesobski 14, Raczek i Minciel po 13, Jyż 10, Taraszkiewicz 3, Wilusz i Wasilewski po 2, Plewa 1, Kanecki.
Kąty Wrocławskie: Dźwilewski 14, Suprun 13, Cieśla i Malinowski po 12, Giniewski 11, Bartnicki 6, Beluch i Zubik po 5, Gnatowicz 1, Wyrwas.