KPR – Perła Lublin, czyli mecz do zapomnienia

KPR – Perła Lublin, czyli mecz do zapomnienia

Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia – śpiewała Hanna Banaszak w jednym ze swoich przebojów. Kontekst tych słów był co prawda inny, ale o sobotnim (7 października) meczu z Perłą Lublin jeleniogórskie zawodniczki, trener i kibice chcieliby jak najszybciej zapomnieć.

KPR Jelenia Góra nie był faworytem tego spotkania i każdy inny wynik, niż przegrana gospodyń byłby wielką niespodzianką a nawet sensacją. Jednak mało kto spodziewał się, że przewaga lublinianek będzie aż tak ogromna.

To był mecz do zapomnienia dla trenera, który sam przyznał, że nie pamięta kiedy ostatnio przegrał 26-cioma bramkami. Do zapomnienia dla zawodniczek, no i dla kibiców. Im akurat należą się brawa, gdyż gorąco dopingowali gospodynie do ostatniej syreny a po meczu i tak podziękowali im brawami za walkę. Do zapomnienia był początek drugiej połowy, przegrany przez KPR 1:10.
Pozytywy? Kilka ładnie rozegranych akcji, kilka dobrych interwencji bramkarek, dwa gole młodziutkiej Zuzanny Dubiel. Były to jej debiutanckie trafienia w PGNiG Superlidze. Została rzucona na głęboką wodę i poradziła sobie z tym zadaniem całkiem nieźle, za co otrzymała gromkie brawa od publiczności.
O przebiegu meczu można napisać tyle, że rywalki osiągnęły przewagę na początku i kontrolowały ją do samego końca, powiększając ją z każdą minutą. Niespecjalnie przejmowały się nawet grą w osłabieniu. Jak podkreślał spiker Janusz Rodziewicz, długimi minutami na parkiecie w zespole Perły Lublin występowało aż sześć reprezentantek Polski. To jedna z niewielu okoliczności łagodzących dla KPR-u.
– Nie ma co komentować, trzeba przeprosić kibiców i tyle – powiedział trener jeleniogórzanek Michał Pastuszko. – Graliśmy przeciwko bardzo mocnemu zespołowi, ale nie graliśmy swojej piłki ręcznej. Dziewczyny mają za sobą dwa tygodnie ciężkich treningów, ale to nie jest wytłumaczeniem.
KPR Jelenia Góra – Perła Lublin 19:45 (7:19)
KPR: Wierzbicka, Filończuk, Kolasińska – Żukowska 4, Jurczyk 3, Kobzar 3, Jasińska 2, M. Tomczyk 2, Dubiel 2, Karwecka 1, A. Tomczyk 1, Skowrońska 1, Oreszczuk.
 

IMG_0525.JPG
IMG_0530.JPG
IMG_0547.JPG
IMG_0549.JPG
IMG_0553.JPG
IMG_0567.JPG
IMG_0577.JPG
IMG_0579.JPG
IMG_0581.JPG
IMG_0585.JPG
IMG_0601.JPG

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.