KPR rozbity w Gdyni

Kilka dni temu drużyna KPR-u cieszyła się z drugiego zwycięstwa. Teraz musiała przeżyć wysoką porażkę.

Nie było niespodzianki w rozegranym awansem meczu 8. kolejki PGNiG Superligi kobiet. Niepokonane w tym sezonie szczypiornistki Vistalu przed własną, ponad pięćsetosobową gdyńską publicznością wysoko, 32:18 (16:8) i planowo pokonały KPR Jelenia Góra. Bramki zdobyło aż 12 zawodniczek, w tym dwie Brazylijki, rozgrywające Vitoria Macedo (4) i Patricia Matieli (3).

Tylko w początkowej fazie meczu z wyraźną dominacją liderek z Vistalu, przyjezdne remisowały 4:4 po trafieniu najskuteczniejszej na boisku Tatiany Bileni (razem 7 goli). Gdyby nie dobra postawa między słupkami Martyny Hoffman zespół KPR-u na przerwę mógł schodzić z większą niż osiem różnicą bramek. Od początku drugiej części spotkania bramkę liderek „zamurowały” Weronika Kordowiecka i Oliwia Kamińska. Do 44. minuty żółto – niebieskie strzeliły tylko jedną bramkę. Vistal wygrywał 23:9 i nadal podwyższał wynik.
Najlepsza w klasyfikacji strzelczyń Superligi, rozgrywająca klubu z Gdyni, Monika Kobylińska trafiła do siatki rywalek dwukrotnie. Strzelecki dorobek o dwa gole podwyższyła aktualnie ósma snajperka tego sezonu Joanna Załoga z KPR-u. Celnie rzucały też jej klubowe koleżanki Natalia Janas, Agata Skowrońska i Magdalena Maziarz po 2 oraz Aleksandra Tomczyk, Małgorzata Bogacka i Anna Herbut po 1.

W 9. serii Superligi zaplanowanej w weekend, 5 i 6 listopada, jeleniogórskie piłkarki u siebie powalczą z beniaminkiem, KPR-em Kobierzyce.