KPR tylko zwycięstwo! I jest!

Kibice chcieli tylko wygranej i doczekali się. Piłkarki z jeleniogórskiego klubu przez 60 minut walczyły, walczyły i po wielkich emocjach w końcowych minutach wywalczyły dwa cenne punkty w ważnym meczu grupy spadkowej PGNiG Suprligi kobiet. Zespół „żółto-niebieskich” pokonał u siebie MKS Piotrkovię Piotrków Trybunalski 26:25 (12:13).

Dwanaście minut przed końcową syreną podopieczne trenera Michała Pastuszko przegrywały 18:21. Wyrównanie wyniku, a potem prowadzenie KPR-u 23:22 dały bramki Aleksandry Oreszczuk (razem 4), Joanny Załogi (8) i Magdaleny Maziarz. Ostatnie kilkadziesiąt sekund to sportowy horror. Po golu Tomczyk było 25:24, jednak przyjezdne piłkarki nie odpuściły i po trafieniu Pauliny Marszałek znów remisowały. Bramkę na wagę zwycięstwa strzeliła rozgrywająca kolejne bardzo dobre spotkanie ligowe Aleksandra Tomczyk (razem 6 goli). Dwa punkty po ostatniej akcji Piotrkovii uratowała znakomicie dysponowana bramkarka KPR-u Monika Ciesiółka. Ponadto do siatki Piotrkovii trafiły Tetiana Bilenia 4 i Sabina Kobzar 3. W pokonanej ekipie trenera Rafała Przybylskiego najcelniej rzucały Andela Ivanovic 7 i Vladislava Belmas 6.

Jeleniogórskie piłkarki nadal liczą się w walce o utrzymanie w kobiecej ekstraklasie. Ostatnie trzy mecze czwartej rundy play out rozegrają na wyjeździe.