KPSW bez straty seta

Trzeci mecz z rzędu w dolnośląskiej czwartej lidze zakończył się zwycięstwem siatkarzy z jeleniogórskiego klubu KPSW. W sobotę, 3 bm. zespół trenera Wojciecha Lary w Kamiennej Górze wygrał 3:0 z KS Kus-Kus Sudety II i zdobył komplet trzech punktów.

Akademicy górowali w każdym elemencie, byli lepsi w przyjęciu piłki, w bloku i w skutecznym ataku. Umiejętnie wykorzystali też przewagę wzrostu. Całe spotkanie jako libero rozegrał Tomasz Romańczyk. Siatkarze z Jeleniej Góry nie stracili seta, choć poza pierwszą odsłoną (25:16), kolejne dwie były w miarę wyrównane (25:23, 26:24). W ostatnim secie pod siatką pojawili się rezerwowi, Marcin Lara i Michał Browarczyk. Oprócz wymienionej trójki w KPSW wystąpili Marcin Florkowski, Bartek Świdziński, Jerzy Tabaka, Przemek Cisek, Wojciech Zaremba, Mateusz Pawlikowski, Krzysztof Zwoliński, Marek Trzeciak i Kamil Zdanowski. Wszyscy zasłużyli na wyróżnienie.

Mecz w kamiennogórskiej hali zakończył pierwszą rundę sezonu zasadniczego IV ligi. Sportowy dorobek akademików z KPSW to zaskakująca porażka 0:3 z liderem z Kudowy Zdroju na inaugurację sezonu i trzy zwycięstwa. Podopieczni W. Lary zajęli drugie miejsce wśród pięciu klubów drugiej grupy. Na trzecim uplasowali się siatkarze kowarskiej Olimpii, którzy w emocjonującej, sobotniej konfrontacji wywalczyli dwa punkty z UKS-em Opal Kudowa Zdrój 3:2 (rywal zdobył jeden punkt). Teraz w rozgrywkach zaplanowano przerwę. Zawodnicy KPSW wybiegną na boisko dopiero siódmego stycznia 2012 roku. O następne ligowe punkty będą rywalizować w wyjazdowej potyczce z liderem w Kudowie Zdroju.