Kradzieże rozbójnicze, przemoc, zabójstwo - cztery aresztowania w tydzień

fot. KPP Lubań

Sporą skutecznością wykazują się w ostatnim czasie organy ścigania w Lubaniu. Tylko w sierpniu zatrzymano czterech podejrzanych o popełnienie groźnych przestępstw: zabójstwa, kradzieży rozbójniczych, przemocy domowej. W ciągu tygodnia miejscowy sąd zdecydował o aresztach dla czwórki zatrzymanyc.

- Pierwsza ze spraw dotyczyła kradzieży rozbójniczej dokonanej 3 sierpnia na terenie sklepu w Lubaniu przez 39 letniego mężczyznę. Rafał R., nie tylko ukradł z kasy 860 zł, ale zaatakował też interweniującą pracownicę sklepu. Kobieta w wyniku zdarzenia doznała obrażeń skutkujących naruszeniem czynności narządów jej ciała na okres poniżej siedmiu dni. Sprawca po ujęciu usłyszał zarzuty, a prokurator po jego przesłuchaniu skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Postanowieniem z dnia 15 sierpnia sąd uwzględnił wniosek i zastosował areszt na okres dwóch miesięcy – informuje Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze.
- 17 sierpnia Sąd Rejonowy w Lubaniu uwzględnił również wniosek prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 28 letniego Adama U. Mężczyzna ten jest podejrzany o to, że w warunkach recydywy dokonał nie mniej niż trzech kradzieży i sześciu kradzieży z włamaniem oraz kradzieży rozbójniczej. Początkowo wobec Adama U. stosowane były m.in. dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Środki te jednak okazały się niewystarczające i w związku z dokonaną przez niego kolejną kradzieżą rozbójniczą w sklepie Kaufland w Lubaniu, prokurator zdecydował o wystąpieniu z wnioskiem o areszt. Adam U. najbliższe trzy miesiące spędzi w izolacji.
Także najbliższe dwa miesiące w areszcie spędzi także 27 letni Damian L., który jest podejrzany o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją konkubiną, a także o to, że po rozstaniu z nią, niszcząc drzwi, wtargnął do zajmowanego przez nią mieszkania oraz groził jej pozbawieniem życia. Mężczyzna ten następnie zaatakował słownie i fizycznie interweniujących funkcjonariuszy policji. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Ostatnia ze spraw dotyczy 51 letniego Bogusława F., podejrzanego o to, że w dniu 16 sierpnia, w Lubaniu, dokonał zabójstwa Stanisława F. Podejrzany zadał pokrzywdzonemu uderzenie nożem kuchennym z ostrzem o długości 19 cm. W wyniku ciosu pokrzywdzony doznał obrażeń wewnętrznych skutkującą masywnym krwotokiem, a w konsekwencji zgonem. Postanowieniem z dnia 19 sierpnia sąd w całości uwzględnił wniosek i zastosował wobec Bogusława F. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna będzie odpowiadał za czyn z art. 148 §1 kk, za co grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.
 

Komentarze (2)

a jeleniej dalej śmieć wycina katalizatory z aut, a policja nic nie robi, choć wie kto to i komu sprzedaje jakim autem jeździ z kolegą itp

Jak to czytam to nie mam watpliwosci,ze niektorzy cofneli sie do epoki czlowieka jaskiniowego.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.