Krajowa "3" nie do przejścia

Krajowa "3" nie do przejścia

Mieszkańcy budynku przy ul. Turystycznej w Piechowicach, położonego za ruchliwą drogą krajową nr 3 mają już dość. - W sezonie, w weekendy trudno jest przejść na drugą stronę ulicy – mówią. Wygląda na to, że niewiele da się w tej sprawie zrobić...

- Tu jest tragedia z przejściem. Wszyscy tutaj mamy straszny problem. Codziennie ryzykujemy. Raz doszłam do połowy jezdni, a facet nawet nie zwolnił, jeszcze mi groził pięścią. Często stoję przy pasach 10-15 minut zanim ktoś się zatrzyma i mnie przepuści – opowiada pani Janina.

Po drugiej stronie krajowej „3” żyje kilkadziesiąt osób. Od jakiegoś czasu działa tam również schronisko młodzieżowe, z którego czasami przekroczyć szlak drogowy chcą też duże grupy młodych turystów. Co prawda, na drodze jest oznaczone przejście dla pieszych, jest też stosowny znak drogowy, ale to przy ogromnym weekendowym ruchu po prostu zdaje się nie mieć znaczenia. Pan Marian, który często odwiedza znajomych w budynku przy Turystycznej, zauważa, że jakiś czas temu znak drogowy informujący o przejściu dla pieszych był podświetlony, migał (zasilanie solarne). To zwracało uwagę kierowców i przechodnie łatwiej mogli przedostać się na drugą stronę. - Od jakichś dwóch lat to nie działa – mówi mężczyzna.

Pani Janina zwracała się do radnej z tego okręgu, ale nic się załatwić nie udało. Witold Rudolf, burmistrz Piechowic, przyznał, że mieszkańcy mają trudną sytuację i urząd występował do zarządcy drogi w ich sprawie. - Tylko tyle możemy zrobić, bo to droga należąca do GDDKiA. Otrzymaliśmy odpowiedź, że oznakowanie przejścia jest zgodne z polskimi normami – usłyszeliśmy od burmistrza. Kwestia migającego znaku pozostaje niewyjaśniona. Nieoficjalnie wiadomo, że legalność takiego oznaczenia przejścia dla pieszych została zakwestionowana.

Mieszkańcy zza krajowej „3” marzą o jeszcze jednym rozwiązaniu. - Zjazd z drogi krajowej w ul. Kryształową jest bardzo niebezpieczny. Przy większych samochodach, autobusach, pieszy jest tam po prostu zagrożony. Przydałaby się bezpieczna kładka obok mostu... - mówi mieszkanka ul Turystycznej.

drog.jpg
drog1.jpg
drog2.jpg

Komentarze (13)

Wybudować kładkę pochylnię ,tam jest górka i taka upadowa w stronę Piechowic.

Burmistrz Piechowic Rudolf pozwolił na ścięcie 10 pięknych okazałych drzew w dzielnicy Górzyniec przy ulicy Leśna 6.

Witold Rudolf był złym burmistrzem Piechowic. Takie jest moje zdanie. On w ogóle nie nadaje się na burmistrza.

Burmistrzem tylko Diki! Nikt więcej ;) No chyba, że jego pies buhahahah!

Sprawa dla Radka mozna nagrac filmik

Ta sprawa bardzo mnie poruszyła, wyobraziłem sobie że sam jestem w takiej sytuacji niebezpiecznej. Obiecuję pomóc.

Sprawa jest banalnie prosta. Zamknąć całkowicie ruch dojazdowy do Szklarskiej Poręby, zrobić nad rzeką deptak. A właścicieli aut chcących dojechać do Szklarskiej skierować do Piechowic na stację i na tory, niech pociągiem dojadą do kurortu.

Tak? A jak wyobrażasz sobie dojazd do Jakuszyc i Czech? To droga krajowa.

Do redakcji: 5 minut trwa weryfikacja captcha - czas to zmienić.

To bardzo niebezpieczne miejsce. Nie tylko przejście dla pieszych jak i samo skrzyżowanie.Aż się prosi o spowolnienie ruchu do 40km/h i postanowienie czynnego fotoradaru. Tu by to miało sens. Innym rozwiązaniem jest zainstalowanie sygnalizacji świetlnej - ale może to więcej kosztować.
Pozdrawiam i życzę szerokości

Widzę, że nawet nowiny dołączyły do kampanii wyborczej razem z jelonką,szacun!!!!!!.
Czemu wcześniej tego tematu nie było.
A dlaczego nie piszecie, że dzieci 7-10 letnie nie mogą wejść na stadion na zajęcia sportowe.
Dlaczego nie piszecie,że działkowcy co dziennie narażają życie żeby dostać się nadziałki.
Ktoś podsunął temat wyborczy przejścia dla kilku osób i jest afera.
Jeżeli pisał to Pan Sadowski, to stracił u mnie szacunek.

W Wojcieszycach przy szkole nawet na światłach przejeżdżają... ludzie - kierowcy są niepoważni i niebezpieczni.

A wystarczy troche kultury jak np. w Niemczech ze kazdy kierowca przepuszcza pieszego i byloby po problemie.Ale w Polsce kierowca w swoim bolidzie jest krolem szosy i ma to gdzies.Cebulakow i bucow nie brakuje.

Czego oczekujecie w tym kraju 3 świata ? W cywilizowanym kraju były by kładki nad drogą dla pieszych, a jadąc do Czech wjeżdżało by się w tunel w Piechowicach, a wyjeżdżało po drugiej stronie gór i po problemie. Ale tutaj tego nie będzie nawet za 100 lat... Na nic nie ma pieniędzy, bo kolejne rządy zamiast coś robić i rozwijać kraj, to myślą tylko o tym żeby się nachapać !!!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.