KS Bobry Wojanów – KS Maciejowa 2:3

W ponad 30 stopniowym upale na boisku w Dąbrowicy o ligowe punkty zagrali w niedzielę, 9 czerwca, piłkarze B klasowych drużyn z grupy drugiej. Jeleniogórzanie pokonali siódme w tabeli Bobry 3:2 (3:1). Na kolejkę przed końcem sezonu zapewnili sobie drugie miejsce i występ w meczu barażowym o awans do A klasy.

Futbolistom z Maciejowej pomógł Woskar II Szklarska Poręba Wojcieszyce. Lider na wyjeździe wygrał 2:1 z głównym rywalem KS-u, GLKS-em Czernica. O miejsce w wyższej lidze drużyna z Jeleniej Góry powalczy 23 czerwca ze Skalnikiem Czarny Bór lub Victorią Jelenia Góra na ich boisku, gdyż oba te zespoły mogą pochwalić się lepszym od KS Maciejowa dorobkiem punktowym.

W niedzielnym meczu z Bobrami już po dziewięciu minutach goście prowadzili 2:0 po golach Łukasza Szymczaka i Michała Stanisławskiego. W 31 minucie na 3:0 podwyższył Michał Szczotka. Jeszcze przed przerwą Dariusz Ozimek uderzył mocno z woleja po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego i było 3:1. W 69 minucie Bobry zmniejszyły wynik meczu na 2:3 po celnej główce Dariusza Ozimka. W ostatnim, emocjonującym kwadransie gry oba zespoły miały dogodne okazje podbramkowe, ale ich nie wykorzystały. Sędziowali Radomir Kukiel (główny) oraz Mariusz Czechowski i Szymon Dunaj.

W sobotę, 15 czerwca, o godz. 16.00, na własnym boisku piłkarze z Maciejowej zagrają ze Zrywem Ubocze. Ekipa z Wojanowa pojedzie na niedzielny mecz z liderem.