KSWiK szuka prezesa

 Trzech udziałowców uznało, że Arkadiusz Gerono, obecny prezes spółki, nie spełnia ich oczekiwań.

Rada Nadzorcza Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. ogłosiła konkurs na prezesa i wiceprezesa spółki. Trzech udziałowców uznało, że Arkadiusz Gerono, obecny prezes, nie spełnia ich oczekiwań. Następny prezes stanie przed nie lada wyzwaniami.

 

Wydawało się, że prezes Gerono wprowadził do KSWiK nowego ducha, na wiele spraw spojrzał inaczej i jest na najlepszej drodze, aby KSWiK złapał oddech organizacyjny i finansowy. Na drodze stanął jednak konflikt z Piechowicami. Jacek Kubielski, burmistrz Piechowic jeszcze  w kampanii wyborczej obiecał mieszkańcom, że wobec braku korzyści dla miasta z przynależności do międzygminnej spółki, podejmie kroki, aby z niej wystąpić. W lipcu 2019 roku na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników KSWiK przedstawiciel Piechowic złożył projekt uchwały, którego skutkiem miało być opuszczenie spółki przez ten samorząd. - Każdy kto obiektywnie popatrzy na sytuację, musi przyznać, że Piechowice są w spółce traktowane gorzej niż inni. Na takie traktowanie Piechowice nie zgadzają się. W tym roku planowane są wielomilionowe inwestycje w Mysłakowicach, w Szklarskiej Porębie, a my znowu z tego nic nie mamy. Natomiast koszty tych inwestycji, w pewnym sensie, dotyczą mieszkańców Piechowic, bo niektóre z zaciągniętych pożyczek zostały zabezpieczone hipotekami wpisanymi na oczyszczalni ścieków w Piechowicach – wyjaśnia Jacek Kubielski, burmistrz Piechowic. Pół roku temu prezes Gerono został zobowiązany do przedstawienia opinii, analiz dotyczących wyjścia Piechowic ze spółki. Do tej pory takie dokumenty nie powstały. W tej sytuacji burmistrz Piechowic, który ma jeszcze wiele innych wątpliwości wobec pomysłów prezesa Gerono, zdecydował się złożyć wniosek o jego odwołanie. Do Piechowic w kluczowym głosowaniu dołączyły Kowary i Podgórzyn. Ogłoszono konkurs na nowego prezesa i wiceprezesa KSWiK. Kandydaci mają termin przesłania swoich zgłoszeń do 9 marca. Nieoficjalnie mówi się, że w konkursie ma wystartować związany z KSWiK kandydat z Kowar.
 

Komentarze (28)

Odwołajmy burmistrza Kubielskiego. Pokażmy mu wielkiego "fucka ".

Związany z Kswik kandyat z Kowar to pewnie pan RB oraz były prezes spółki pan LK. Czyli świeża zmiana. Chyba, że jakeś kandydatury w wieku przedemerytalnym, to wtedy wiem kto.

Niech mieszkańcy Piechowic zdecydują o odwołaniu kubielskiego. To nie jest człowiek, to tyran i same zło. Nie ma ludzkich zachowań.

Cygan spod netto szuka pracy.

Gdzie teraz młodemu nagrają robotę?

Przez Gerono, to porządny facet, tylko jak można sprostać oczekiwaniom Kubielskiego, skoro on sam nie wie czego chce. Najgorszy burmistrz Piechowic od zarania samorządu.

Mały wredny człowieczek dostał władze i niszczy wszystko i wszystkich, którzy myślą inaczej. Wszyscy myśleli, że to porządny gość, ale się zawiedli. Czas szybko płynie i niebawem kmiota już nie będzie.

Kto dla karierowiczów w Piechowicach jest dobrym włodarzem?Rudolf zły,Kubielski niedobry.Bazgrzecie bzdury,ale sami nie potraficie kandydować,bo strach przed kompromitacją.Ciołki.

papaj wezmie robote. urodzony dyrektor.

Wstyd dla Piechowic przynosi. Same afery i kompromitacje ! Cienias

Kswik już dawno powinna być podzielona na małe spółki każda w granicach jednej gminy, 3 włodarzy już to rozumie, a wystarczy jeszcze jeden typuje że Szklarskiej to rozwiążą tą spółkę i każda gmina będzie miała większy wpływ na swoje inwestycje i ceny wody i ścieków. Nowy prezes Kswik powinien zostać jeden z zarządzających oddziałami spółki z którejś z gmin bo taki będzie wiedział co zyska na samodzielności i po podziale wróciłby do zarządzania swoim oddziałem a nie smakował podziału bojąc się stracić stołek.

Sekował nie smakował miało być.

Żaden z kolejnych prezesów przy tak niszczycielskiej polityce wspólników, czyli wójtów i burmistrzów oraz ich przedstawicieli w radzie nadzorczej nic nie zdziała i albo dogadają się co do osoby zarządzającej w ich imieniu spółką, albo cały czas będą nowe konkursy. Osoba ta będzie musiała też zrozumieć, że każdy oddział jest ważny, a nie tak jak teraz Mysłakowice. Idealnie byłoby przywrócić oddziały pod gminy, ale przy tak dużym zadłużeniu w instytucjach finansujacych od wielu lat projekt pod nazwą Kswik jest to prawie niemożliwe do przeprowadzenia i spowodowałoby podwyzszenie i tak już zabójczych dla portfeli mieszkańców cen za wodę i ścieki. A co do oszczędności poczynionych przez AG trzeba pamiętać, że na razie wydał 120.000 na remont pomieszczeń w Myslakowicach, w których chyba wszyscy się nie pomieszczą, czyli będzie trzeba znaleźć dla nich miejsce. Nowe remonty w Kowarach i pałacu ZGK. Gdzie te oszczędności? I dlaczego wszystko w gminie Myslakowice?

Burmistrz Piechowic zamiast brnąć w utopijną wizję wychodzenia z KSWiK powinien uruchomić swoje umiejętności interpersonalne i zabiegać o inwestycje w Piechowicach. Wyjście z KSWiK wiąże się z przejęciem przez miasto części wielomilionowego zadłużenia spółki. I co dalej? Piechowice kompletnie nie radzą sobie z pozyskiwaniem środków zewnetrznych. Z czego więc sfinansuje inwestycje wodno - kanalizacyjne? Zaciągnie kolejne kredyty, zadłuży miasto iodejdzie po przegranych wyborach zostawiając problem następcy.

Pewnie Elka ma znajomka do obsadzenia

Pewnie Elka ma tego do obsadzenia, który wyleciał z WORD-u. :)

Teraz tam siedzi kolejny Misiewicz.

Kultura kultura nie hejtować

Zgadza się Elka z Kowar obsadzi znajomkiem

Czyli kto będzie?

Ja. Partia każe.

Poziom kultury typowy dla części lokalnej społeczności. Po imieniu to do sąsiadki możesz zagadać jeden z drugim.

plose pana bo puscilem klocka w toalecie w sklalskiej polebie co by te biedne dzieci z piechowic co im lodzice 500+ na piko zabierajom mialy cym siem bawic

Miedziński jest chwilowo wolny i chętnie przyjąłby jakiś dyrektorski stołek ;)

Proponuje na Prezesa Zbigniewa Ładzinskiego. Znakomitym wyrachowanym likwidatorem...będzie, a nie smutnym sflustrowanym radnym

piechowice razumiem bo burmistrz pożal sie Boze ale co sie stało w Kowarach i podgórzynie ci ludzie oszaleli wiem że nie ma zimy ale to nie powód zgłupnąć

A może wpadł do okolicznego szamba?

To masz odpowiedz już młodemu w Myslakowicach załatwił wójt prace w ZOZ Myslakowice co ciekawe Zarządzeniem uwaga ponownie pan Gerono bez konkursu otrzymuje intratna posadkę bo na prezesa kswik tez wszedł kuchennymi drzwiami bez konkursu komuś bardzo pasuje skoro go tak pchają komu widać gołym okiem Referenda w Myslakowicach i Szklarskiej Porebie może się przydadzą?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.