Kto kandydatem na burmistrza Kowar?

Kto kandydatem na burmistrza Kowar?

Kto stanie do wyścigu w jesiennych wyborach na burmistrza Kowar?Najważniejsi gracze tutejszej sceny samorządowej niczego nie wykluczają, choć wyraźnej deklaracji nikt z nich jeszcze nie złożył. 

Bożena Wiśniewska, obecna burmistrz Kowar, decyzji jeszcze nie podjęła, choć przyznaje, że przeszkodą w kolejnym kandydowaniu wydaje się jej być wiek. - Teraz będziemy mieli pięcioletnie kadencje. Zdrowie i energia w zarządzaniu samorządem to podstawa – mówi. Czy kogoś namaści na następcę, gdyby nie zdecydowała się poddać weryfikacji wyborczej? - Raczej nie. To ryzykowne. W ostatnich wyborach kandydatka wskazana przez poprzedniego burmistrza przegrała... - mówi.

- Na dzień dzisiejszy nie zamierzam startować – odpowiada krótko Mirosław Górecki, poprzedni burmistrz Kowar. Nie wyjaśnia, w jakich warunkach podjąłby decyzję na „tak”. Być może zależy to od tego, czy do wyścigów wyborczych włączy się Elżbieta Zakrzewska. - Nie wykluczam, że wystartuję w wyborach na burmistrza Kowar, ale to będzie rozstrzygnięte w najbliższych dniach – mówi obecna dyrektor ośrodka zdrowia w Mysłakowicach. Jeśli środowisko Unii Pracy i szerzej, lewicy, zdecyduje się na inny rozkład kandydatów, to Elżbieta Zakrzewska może ubiegać się o mandat radnej sejmiku dolnośląskiego lub radnej powiatowej.

Na giełdzie nazwisk kandydatów do najważniejszego urzędu w Kowarach wymienia się ponadto Dominika Koralewskiego, Pawła Pitucha i Krzysztofa Łubińskiego.

Komentarze (66)

O to p. Zakrzewska dyrektoruje teraz w Mysłakowicach. Nie wiedziałem. Gratulacje :)

Bożena Wiśniewska, to emerytka. Babcia.
Jest bardzo kiepskim burmistrzem. Kiedyś była bardzo słabym dyrektorem szpitala w Kowarach i zadłużyła ten szpital.

Wiśniewska nie sprawdzała się w żadnej pracy. Bambosze i oglądanie telewizji jej najlepiej wychodzi.

nie tylko ona chce za telewizję i kapcie brać kasę z państwowego gara

Dyrektoruje i ośrodek ma się znakomicie jak wszystko czego P. Zakrzewska się podejmie.

Dyrektoruje i to z jakim zapałem... Takich ludzi trzeba doceniać,.,. Brawo..:)

Pani Zakrzewska jest wszędzie...Nawet jak otwieram lodówkę,to jest.Albo puszkę z rybą.

Elżbieta Zakrzewska nie jest kandydatem na burmistrza z ramienia Unii Pracy,

Fora dyskusyjne powstały by ludzie rozumni mogli dzielić się na nich swymi opiniami . Niestety dość często sięgają po klawiaturę osoby z problemami, które rozpowszechniają informacje nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Tak stało się również tutaj za sprawą osoby całkowicie świadomie podszywającą się pod nick – Dziaczko, a więc pod moje nazwisko, zapewne by wywołać jakiś ferment w Unii Pracy, której jestem członkiem.
Czasy się jednak zmieniły i dzisiaj takie fałszywki nie robią już w szeregach naszej partii większego wrażenia, co najwyżej wprowadzają w błąd niezorientowanych wyborców.
Dlatego też potwierdzam, że Elżbieta Zakrzewska nie tylko cieszy się poparciem Unii Pracy, ale także jest przewodniczącą rady krajowej tej partii.

Środowisko Unii Pracy,p.Zakrzewska i kto jeszcze?

Wybierajmy ludzi aktywnych w środowisku, którzy swoją pracą i zaangażowaniem już coś konkretnego robią i zrobili. Nie chodzi czy kogoś lubimy czy nie. Trzeba czasami odrzucić małomiasteczkowe myślenie i wybrać osobę, która po prostu potrafi być samorządowcem. Nikogo nie sugeruję, ale to raczej proste na kogo warto zagłosować.A obecna Pani Burmistrz to tylko dobra i sympatyczna kobieta a to trochę za mało.

W sumie ciekawe kto i gdzie sie przymierza do startów , moznaby zrobić taki przegląd powiatu, zatem NJ do boju ! :D

Darek Kaliński!

Kto to jest Darek Kaliński ? Czym się zasłużył, aby godnym być kandydować ?

Google ci qrwa wyłączyli?!

Największy nierób i leser w Kowarach :)

Po dwukrotnej przegranej 4 lata temu[na burmistrza i do sejmiku]czyli sławnym laniu chyba pójdzie na dwójkę za Jurkiem.

Najlepszym kandydatem jest Baca z Amelkowej Chaty na Okraju.

Mieszkam w Kowarach 66 lat. Tak złego burmistrza jak Pani Wiśniewska to jeszcze Kowary nie miały.

Nie zgadzam się z opinią. B. Wiśniewska jest dobrym burmistrzem, choć powinna zastanowić się nad niektórymi pracownikami instytucji podległych np. ZESK (nieumiejętność zarządzania kamienicami i wspólnotami, okropny stan budynków, meldowanie lumpów i patologii w centrum miasta)czy Dom Kultury(mała ilość wydarzeń dla rodzin z dziećmi, więcej dla mieszkańców robi biblioteka publiczna czy stowarzyszenie miłośników miasta niż dom kultury!). Jeszcze szwankuje czystość w mieście, choć obiecywała w kampanii wyborczej, że miasto będzie czyste, a tu śmieci walają się i wylewają prawie ze wszystkich kubłów w mieście. Ale Poza tym uważam, że nie jest gorsza niż poprzedni burmistrz Górecki czy jeszcze wcześniej burmistrz Rajkowski. Uważam, że Pani Wiśniewska powinna przemyśleć swoją kandydaturę w wyborach!

Ciekawe czy ta dyskusja będzie merytoryczna. krzyz panski napisz coś o swoim kandydacie jeśli potrafisz .............. a nie odsyłaj gościa w google.

Ciekawe, czy nauczysz się używać wielkich liter na początku zdania. Skąd pomysł, że to mój kandydat? Bo odsyłam jakiegoś bolka do google, bo nie chce mu się ruszyć doopy?

O tak, pan Dominik startuje? ;)

Jacek"MC"Kozłowski z Kowar na Burmistrza :)

chyba ty...

Uczciwym i nieskorumpowanym człowiekiem, który zna potrzeby mieszkańców jest Roger Raban jego kandydaturę wysuwam do rozpatrzenia

krzyzu panski na wielką literę z przodu trzeba zasłużyć. prostak na nią nie zasługuje.

Pani Ela to ponoć też Babcia więc dajcie siana.

Elżbieta Zakrzewska vel Anna Kowalska pokazała swój poziom zakładając fałszywe konto na facebooku omawiając i hejtując kontrkandydatkę na burmistrza Bożenę Wiśniewską. Byle do celu i po trupach! Nie dla oszustów, nie dla cwaniaków, nie dla manipulantów, nie dla pseudo vipów. Ps. czy mała Jola będzie vice jak wygra Zakrzewska? No pewnie że tak, ta wszędzie wciągnie swoich przyd***sów!

Osrodek w Mysłakowicach zszedł na psy odkąd zarządza nim p. Zakrzewska

Korzystałem ze szpitala, którym kierowała P. Zakrzewska. Wszyscy pracownicy o niej się źle wypowiadali w rozmowach prywatnych, pacjenci uważali, że sprowadziła ich do poziomu przedmiotowego - minimum zabiegów i opieki za maksymalną kasę. Nawet za parking dla pacjentów wprowadziła opłatę. Nie jestem z Kowar ale myślę że jak Kowarzanie ją wybiorą to dostaną po kieszeni i jeszcze będą potraktowani z buta.

Koralewski hahahahaha nie wierzę. Nigdy nie powierzę władzy temu czubkowi. Kowary wtedy totalnie zginą. Człowiek wiecznie szukajacy problemów i sensacji. Nawet "za duża" ilość ławek mu w Kowarach przeszkadza!

Dlaczego twierdzisz że to czubek? Czekam na odpowiedż.

Jak zwykle jałowa gadanina i obrażanie innych. Poniżej moja analiza.
1. Bożena Wiśniewska nie wystartuje. Tak jak powiedziała nie ma już sił, a poza tym chyba także ochoty na sprawowanie tej funkcji. Gdyby się jednak zdecydowała, ma bardzo małe szanse na reelekcję. Jej rządy są bardzo dużym rozczarowaniem.
2. Mirosław Górecki – zapytany o start czysto kurtuazyjnie. Nie będzie startował.
3. Elżbieta Zakrzewska – pewnie wystartuje, ale jak ktoś już wyżej napisał po kilku porażkach wyborczych okazało się, że ma bardzo duży elektorat negatywny. Czy słusznie? Nie wiem. Ale ludziom nie podoba się, kumoterstwo i skakanie ze stołka na stołek jako nominat partyjnego układu. Mimo wszystko jest pewniakiem do drugiej tury.
4. Dominiki Koralewski – fakt, już od dawna wiadomo, że marzy mu się burmistrzowanie. Bądźmy jednak poważni. Człowiek, który od laty mieszka na Wyspach Brytyjskich nie zostanie Burmistrzem. Poza tym nieraz udowodnił, że kompletnie nie posiada wiedzy na temat samorządu, no i jest kompletnie no name.
5. Paweł Pituch – obecny radny. Może wiedza duża, umiejętności oratorskie również, ale często przerost formy nad treścią. Nie wiem, czy radny jest w stanie pochwalić się poważnymi osiągnięciami ze swoich ośmiu już lat sprawowania funkcji. Jeżeli na poważnie myśli o funkcji, to musi bardziej skupić się na rozmowie z mieszkańcami. Jak dobrze rozegra kampanię, to ma spore szanse.
6. Krzysztof Łubiński – stały kandydat. Nie wiem ile to już wyborów za nim. Na burmistrza co najmniej 3 i wszystkie przegrana. Słaby merytorycznie, bez szans nawet na drugą turę. Start pewnie czysto pragmatyczny, żeby mieć kartę przetargową przed drugą turą – odda głosy temu, kto mu więcej obieca.

Do tej grupy dojdzie jeszcze na pewno kandydat PiS - redakcja powinna spytać Pana Kotlińskiego oraz max jeden kandydat.

Jacek Kozławski jeszcze nie tak dawno robił włamania do kowarskich sklepów a obecnie wielki działacz na rzecz miasta .Śmieszny człowieczek i beztalencie .

Do czego to doszło, żeby intrygant, kłamca itd. tj.dominik koralewski (celowo z małej litery)ubiegał się o fotel BURMISTRZA???

Ludzie się zmieniają, a za młodu nie jeden kradł ile popadnie, może czas pomyśleć kto ile już zrobił a kto ile jeszcze może zrobić dobrego.

Jak się nikt poważny nie pojawi , to obstawiam Zakrzewska i Pituch w drugiej turze !!

Może jakieś konkrety ?

Jakie konkrety chcesz? Kto ile głosów będzie miał ;)

Tym razem zagłosuję na Zakrzewską. Konkretna, działa społecznie, aktywna, z każdym potrafi się porozumieć, i ma pojęcie o samorządzie. Niech działa. Przynajmniej ma normalne poglądy polityczne a nie ....

To Ty Bogdan czy to sama Ela troluje?

Obecna burmistrz to pijaczka z fioletowym nosem , emerytka która przyszła sobie dorobić do emerytury .
Serio ,kiedyś mijałem ją na kowarskim deptaku i się zastanawiałem czy 10 minut wcześniej nie piła wina z Czojpem na ławce .
Ludzie jak mogliście wybrać takie dno na burmistrza ??????

Jak ty, leżąc we własnych rzygach mogłeś ją mijać? To ona ciebie mijała. Ciesz się, że nie kopnęła niechcący takiego obesrańca...

Nie mogła tego obesrańca mijać w Kowarach ponieważ on leży na Wyspach tylko jedna menda potrafi tak obrażać naszą Panią Burmistrz!!!

Najbardziej prawdopodobny jest scenariusz ,że p.Zakrzewska tym razem pójdzie do sejmiku z PO np.2-jeczka za Jerzym Pokojem.Wątpię aby odważyła się przegrać kolejny raz w Kowarach.A najlepiej gdyby kandydowała na wójta w Mysłakowicach,kampanię łatwo przeprowadzić.

Kowary powinny zmienić spowrotem nazwę na Schmiedeberg.
Burmistrz powinien być niemcem oraz cała rada.
Tylko wtedy , pod niemieckim zarządem jest szansa na kowarski renesans .
Polacy to podludzie co nie umieją rządzić , jedyne co im wychodzi to stawianie krzyży i pomników.
Danke Schön.

Polecam p.burmistrz ustalenie AP Adam-Kowary za słowa cyt.Obecna burmistrz to pijaczka...itd i skierowanie sprawy do sądu,sprawa będzie łatwa i przyjemna nie dla Adama,nawiązkę zaś przekazać na cele charytatywne.****stwo trzeba tępić w naszym wspólnym interesie.

Może jednak IP?

No przykre to, że Europejczyk może napisać takie brednie, z Ciebie Europejczyk jak z koziej d... trąba!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.