Kto posprząta Kostrzycę? Tony śmieci grożą katastrofą ekologiczną

Kto posprząta Kostrzycę? Tony śmieci grożą katastrofą ekologiczną

Od kilku lat problemem składowiska odpadów w Kostrzycy jest zalegająca tam i licząca kilka tysięcy ton hałda odpadów frakcji palnej. Odpady zgromadziła spółka Green Energy Power, która miała uruchomić – na podstawie umowy ze Związkiem Gmin Karkonoskich i Karkonoskim Centrum Gospodarki Odpadami - spalarnię odpadów. Umowę wypowiedziano pod koniec 2019 r. i od tego czasu nie udaje się usunąć hałdy.

Współpraca KCGO z GEP miała być znakomitym biznesem dla wszystkich. Spółka zarządzająca składowiskiem zawarła bardzo korzystną umowę z łódzką spółką. Wydzierżawiła jej część terenu składowiska, gdzie miała powstać spalarnia odpadów. GEP zaczął gromadzić odpady palne najpierw od gmin związku, potem także od podmiotów zewnętrznych. Tyle, że potem nic nie szło tak, jak powinno. Budowa instalacji do termicznego przerobu wyselekcjonowanych odpadów na energię elektryczną – niby już bliska rozruchu – okazała się fiaskiem. Green Energy Power przestał podejmować jakiekolwiek czynności realizacyjne, przestał też płacić należności wobec KCGO. W efekcie Związek Gmin Karkonoskich wypowiedział spółce Green Energy Power wszystkie umowy.
I został z liczoną w kilka tysięcy ton hałdą śmieci; problemem, z którym teraz mierzą się (choć wtedy nie podejmowały decyzji) nowe władze Związku Gmin Karkonoskich i Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami.

Znacznie więcej na ten temat można przeczytać w aktualnym (18-24 maja)wydaniu „Nowin Jeleniogórskich”
 

Komentarze (13)

To jest właśnie Polski Ład od kiedy pisiory rządzą. Sterty śmieci zalewają Polskę, znikają lasy, na drogach dzicz, byle burtak i nierób w końcu poczuł się panem.

Za PO i PSL to był porządek? Nieprawdaż ?

Wszyscy po jednych pieniądzach, boję się że teraz znając w ostatniej dekadzie podobne sytuacje może wybuchnąć pożar odpadów...ubezpieczonych odpadów, odpadów z których miała być GREEN ENERGIA elektryczna, i będzie tak, że odszkodowanie będzie trzeba zapłacić za "uwalenie i spopielenie interesu życia"...

Ciesze sie zie Jaroslaw Ksczynski dobierze sie do doopy bogatym burżują.
Niech bogaci zlodzieje placa na nas i nasze dzieci. A jak nie to won do niemca.

Ty się głupcze módl do swojego boga,żeby ci bagaci ludzie nie uciekli do Niemca,bo wtedy skończy się "rumakowanie" nierobów za 500 plus i zacznie się szara rzeczywistość.

Wystarczy podpalić

Wszyscy rządzą na zasadzie ;po nas to tylko koniec świata.

przecież wiadomo że to w końcu spłonie

1zapałka i posprzątane...

Szwedzi palą śmieci, Anglia transportuje do Szwecji śmieci do spalarni i płacą Szwedom za utylizację.
Może więc trzeba brać przykład z innych, nie trzeba wyważać drzwi juz otwartych?

Spółka zarobiła i ma w dupie spalarnie, naiwni wyprowadzili kasę tylko smród pozostał PO łódzkie spółce i nikt im nie podspoczy (mają swoje sądy) Krótkowzroczności brakuje naszym władza co ich wybraliśmy = ceny za śmieci pójdą w górę. O tym przekręcie wiedziałem od kilku lat co zrobią, powiadomiłem władze i nic nie zrobili tylko notatkę spisali i podziękowali za donos. Kto jest winny?

A w rzekach płyną ścieki gdyż budowali hotele i apartamenty a zapomnieli wybudować oczyszczalnię ścieków która podołała by aż tak wielkiej rozbudowie.

Tak to Wody Polskie z Lwówka Śląskiego i samorządy są wszystkiemu winne że teraz nasze piękne Bobry pływają w ściekach.

Kolejny przekręt bez udawania. To tylko w samorządach PO i SLD. W sądzie nomenklaturowo - kastowym powiedzą "niewinni - i co mi zrobicie?"

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.