Kwisa Leśna: Wiosłują na medal

Wychowankowie leśniańskiego klubu Kwisa, uczniowie SMS-u w Krakowie, Natalia Rożniakowska i Igor Sztuba w najbliższy sportowy weekend, 10 i 11 bm., wystartują w miejscowości Foix Midi w mistrzostwach świata w kajakowym slalomie. Oboje zakwalifikowali się do kadry Polski juniorów po udanych zawodach kwalifikacyjnych w Liptovskim Mikulaszu i w Krakowie.

Ich starszy kolega Dawid Dobrowolski wraz z Pawłem Sarną zajęli szóste miejsce w kanadyjkowej konkurencji dwójek (C-2 mężczyzn), w Pucharze Świata w Pradze. Za dwa tygodnie (17-18 bm.), na torze slalomowym koło fabryki Baworowo w Leśnej zaplanowano indywidualną i drużynową rywalizację w XVI ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży oraz mistrzostwa kraju juniorów w kajakarstwie górskim.

Dziewczęta i chłopcy z Kwisy kontynuują pasmo sukcesów w imprezach międzynarodowych. W slalomowych konkurencjach w Trutnovie z udziałem reprezentantów kilkunastu klubów czeskich aż szesnastu kajakarzy z Leśnej stanęło na podium. W K-1 zwyciężyły Aleksandra Kowalewska i Daniela Sterioska, w Cs-2 osady Martin Sterioski – Kacper Sztuba, A. Kowalewska – Barbara Panek, Aleksandra Fabijańska – D. Sterioska. Na sztucznym torze w Wietrznicy w międzynarodowych regatach o „Złote Wiosło”, pucharze Ziemi Sądeckiej i w trzecim tzw. rzucie ligi młodzików z dobrej strony w Cs-2 zaprezentowali się Grzegorz Sikorski z Kacprem Sztubą. Ten ostatni na tym samym obiekcie tydzień później zdominował międzynarodowe zmagania w kajakowym sprincie. W slalomie w Ks-1 na drugiej pozycji sklasyfikowano Filipa Kirkowskiego, w Cs-1 Kacpra Sztubę. Drugiej w sprincie Barbarze Panek do zwycięstwa zabrakło niespełna cztery setne sekundy.

Kajakowy król

Po zdobyciu 12 bramek Jacek Sztuba (jednocześnie trener), z LUKS-u Kwisa A został w Warszawie królem strzelców międzynarodowych mistrzostw Mazowsza w kajak polo. Leśniańska drużyna w składzie z dwójką juniorów, Jakubem Woźnickim i Łukaszem Ciesiulewiczem, w rywalizacji ośmiu ekip uplasowała się na czwartym miejscu. Niewiele zabrakło do podium, nawet finał był w zasięgu, gdyż Kwisa do przerwy wygrywała mecze. W półfinale lepiej zaprezentowali się zawodnicy z Choszczna 7:5 (0:2), w spotkaniu o trzecią lokatę Warszawa 5:4 (1:2). Warto odnotować zwycięstwa kajakarzy z Leśnej w fazie grupowej nad zespołami z Kowna (Litwa) 8:2 i Bydgoszczy 8:4. Drugi, złożony z juniorów, klubowy zespół Kwisy mało udanie walczył z mistrzami Polski z MOSW Choszczno i srebrnymi medalistami z KTW Kalisz oraz z Setem Kaniów (porażki 2:7, 3:6 i 1:8), ale cieszył się z głównej nagrody turnieju. Wylosował kajak ufundowany przez producenta sprzętu kajakowego „Agilityskill”.

Najmłodsze wychowanki LUKS-u Kwisa A w składzie D. Sterioska, Nikola Terpiłowska, Sara Traczyk, A. Fabijańska i Patrycja Sawarysz zajęły drugie miejsce w międzynarodowym turnieju kajak polo dla dzieci i młodzików w Kaniowie koło Bielska Białej.