Labirynt kukurydzy w Pisarzowicach już gotowy

FOT. FB Leszek Grala

Kukurydziany labirynt w Pisarzowicach można będzie zwiedzać 3 i 4  października. Na około 30 hektarach powstała atrakcja dla każdego. To jeden z największych labiryntów kukurydzy w Europie.

Podczas otwarcia labiryntu zaplanowano pokazy polowe, zwiedzanie, a dla dzieci możliwość zabaw i konkursów. Atrakcją będzie degustacja potraw wyprodukowanych z dolnośląskich zbóż. - Chciałem także zwrócić uwagę na trudną pracę rolników- mówi Leszek Grala, szef Dolnośląskiej Izby Rolniczej, na polu którego stanął labirynt. - Często uprawy są niszczone przez motocyklistów, kierowcy wjeżdżają w pola samochodami, ludzie wyrzucają w zboża opony. A przecież za uprawami stoją ludzie, ich ciężka praca – tłumaczy. Labirynt ma także pokazać uprawę kukurydzy od strony, która zainteresuje ludzi. Chodziło o coś, co można podziwiać. Uroczyste otwarcie nastąpi z udziałem rolników, działaczy samorządowych i firm z otoczenia rolnictwa. Młodzież do 11 lat będzie mogła zwiedzać labirynt nieodpłatnie. Pozostali będą musieli uiścić opłatę, która zostanie przeznaczona na pomoc dla osób potrzebujących. Labirynt będzie można zwiedzić 3 i 4 października w godzinach 10.00-17.00. Labirynt powstał na trzech hektarach i składa się z czternastu kręgów. Średnica największego z nich wynosi 200 metrów. .

Komentarze (7)

O które Pisarzowice chodzi?

Pod Lubaniem.

Czy Morawiecki w końcu przeprosił?

TY lepiej spytaj kiedy ten złodziej Sławomir Nowak co to skradzione Nam miliony pochował w meblach, i to całe PO za okradanie POLAKÓW I POLSKICH RODZIN PRZEPROSI.

No i ten błazen co to mawiał, że pinindzy nima i ni byndzi dla POLSKIEJ RODZINY. No i oczywiście słowa dotrzymywał.

A Pan Premier Morawiecki te pinindze znalazł i oddał je POLSKIEJ RODZINIE. A wiesz filozofie trzepakowy gdzie je znalazł??? Otóż znalazł je w kieszeniach tych złodziei Nowakowych czyli kolegów partyjnych Donalda Tuska szefa PO.

A Pan Premier Morawiecki te pinindze znalazł i oddał je POLSKIEJ RODZINIE. A wiesz filozofie trzepakowy gdzie je znalazł??? Otóż znalazł je w kieszeniach tych złodziei Nowakowych czyli kolegów partyjnych Donalda Tuska szefa PO.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.