Ładniejsze będą kamiennogórskie zaułki

Ładniejsze będą kamiennogórskie zaułki

Północno - wschodnia część starówki w Kamiennej Górze przez wiele lat nie zmieniała swego oblicza. Chyba dlatego, że w tej części miasta nie jest zlokalizowany żaden z ważniejszych urzędów. W efekcie większe „inwestycyjne pieniądze” omijały tę część miasta. W ciągu najbliższego półtora roku ma się to zmienić.

W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej udało się uzyskać sporą unijną dotację na restaurację tej części miasta. Przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni i chodników ważniejszych w tym rejonie ulic Słowiańskiej i Żeromskiego, ale także ulic - zaułków takich jak Wąska, Łączna i Żytnia. Mieszkańców tej części miasta, ale także klientów sklepów położonych przy tych ulicach czekają spore utrudnienia i liczne wykopy, bo przebudowana będzie także kanalizacja i niektóre instalacje elektryczne. Pojawi się nowe oświetlenie. Projekt przewiduje budowę elementów małej architektury, urządzone zostaną małe parkingi i tereny zielone.

Warto podkreślić, że wykonawcą jest kamiennogórska firma AJM Artur Gawłowski. W sumie na ten cel przeznaczone zostanie blisko pięć milionów złotych. Całe zadanie ma być gotowe do końca sierpnia 2019 roku. Pierwsze roboty rozpoczęły się przy ulicy Wąskiej. Obok prowadzone są też prace wzdłuż jednej z pierzei Placu Wolności.

Komentarze (5)

Kamiennogórskie zaułki będą ładniejsze.

Bardzo dobrze! Skoro możliwe jest pozyskiwanie środków z UE, a sądzę, że włodarze Kamiennej Góry się o takowe ubiegali, trzeba korzystać. Takie wiadomości chętnie przeczytałabym także o Jeleniej Górze.

A co w naszym miescie-stolicy Karkonoszy.

W Jeleniej Hu- D-pa i kamiei k-pa. Wypaleni calkowicie. Wszyscy won.

Pisał Yoda to!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.