Lanie od outsidera w IV lidze

Jedynego gola dla jeleniogórzan zdobył Bartosz Poszelężny.

Piłkarze Karkonoszy mieli apetyty na trzecie zwycięstwo z rzędu, tymczasem dostali zimny prysznic. Przegrali 1:5 na wyjeździe z ostatnią w tabeli Granicą Bogatynia.

Jeleniogórzanie zaczęli ten mecz zgodnie z planem – prowadzili 1:0 po golu Bartosz Poszelężnego w 7. minucie spotkania. Okazało się, że są to miłe złego początki. W 22. minucie Kamil Kurianowicz doprowadził do wyrównania, a jeszcze przed przerwą prowadzenie dla Granicy dał Rafał Zaręba. Po zmianie stron było już coraz gorzej dla biało-niebieskich. W 60. minucie Mateusz Tyszkowski był w dobrej sytuacji, ale stojąc przez Oskarem Wieliczką przytomnie odegrał piłkę do nadbiegającego Tomáša Částka, który strzelił do pustej bramki.

W 71. minucie było po meczu. Kurianowicz znalazł się w sytuacji sam na sam z Wieliczką i strzelił na 4:1 dla Granicy. W końcówce meczu podłamanych jeleniogórzan dobił Kacper Hałdaś.

Granica Bogatynia – Karkonosze Jelenia Góra 5:1 (2:1)