Lekarz zgorzeleckiego szpitala zakażony koronawirusem

Lekarz zgorzeleckiego szpitala zakażony koronawirusem

Wczoraj po południu odnotowano stwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu, podjął zgodnie z określonymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego działania przeciwepidemiczne ograniczające rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2. Zakażony to lekarz zgorzeleckiego szpitala. To drugi przypadek zakażenia w naszym subregionie, 38. w województwie dolnośląskim. 

Wielospecjalistyczny Szpital – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu wystosował w tej sprawie oświadczenie:
W dniu 07.03.2020r. (sobota), lekarz oddziału chirurgii naszego szpitala wrócił z Indii. Powrócił do pracy w szpitalu w poniedziałek 09.03.2020 r.
W dniu 15.03.2020 r. wieczorem wystąpiły u niego objawy kliniczne takie jak: podwyższona temperatura ciała, kaszel, ogólne rozbicie i osłabienie, które w jego ocenie z uwagi na pobyt za granicą nasunęły podstawy do podejrzenia zakażenia SARS-CoV-2.
Tym samym w dniu 16.03.2020 r. z samego rana została u niego przeprowadzona konsultacja lekarza oddziału zakaźnego i pobrano materiał do badania oraz zalecono kwarantannę domową, do której się też zastosował.
W dniu 17.03.2020 r. o godz.15:46 do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zgorzelcu wpłynął drogą elektroniczną wynik badania, który okazał się dodatni.
Niezwłocznie zostały podjęte działania przeciwepidemiczne zgodnie z przyjętymi standardami określonymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego ograniczające rozprzestrzeniania się zakażenia SARS-CoV-2.
Dotyczyły one przeprowadzenia dochodzenia epidemiologicznego w miejscu pracy pozwalającego na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się zakażenia w szpitalu.
Ponadto działania objęły osoby z kontaktów prywatnych Pana doktora
."

Komentarze (31)

Kolejny turysta.

Drugi Grodzki,tyle że nie miał immunitetu ochronnego.Ilu ludzi zdążył zarazić przez swoją lekkomyślną postawę.

Drugi Szumowski, drugi Duda, głąbie...

Duda, Szumowski nie podróżują w takim okresie po pandemicznych krajach. Grodzki jest nieodpowiedzialny. I ten lekarz ze Zgorzelca również. Swoim zachowaniem narażają setki ludzi. Za takie zachowania powinny być ogromne kary i usunięcie ze stanowiska. Jak pracownik bankowy robi przekręt w pracy to jest wywalany.

Właśnie się poruszają. Google są za darmo, nie bój się używać.

Ale Duda robi sobie kampanię po szpitalach, nie stosując żadnego zabezpieczenia. Jego jakoś nie krytykujesz, hipokryto?

Ale Duda robi sobie kampanię po szpitalach, nie stosując żadnego zabezpieczenia. Jego jakoś nie krytykujesz, hipokryto?

Jaką kampanię. Duda jest głową państwa i jego obowiązkiem jest bywanie w takich miejscach. Zarówno podczas powodzi, huraganu, czy epidemii. Hipokryzja to wylewa się z twojego łba, bo nasłuchałeś się chorych wywodów porypanych politykierów z PO i lewackich mediów. Gdyby prezydent siedział w pałacu prezydenckim to jęczelibyście wszyscy , że się chowa i ma w doopie państwo. Jak jeździ po kraju i interesuje się państwem to zarzucacie mu że robi kampanię. To niewiarygodne jak można manipulować faktami.

Trzeba być debilem aby w takie sytuacji poruszać politykę...

To nie polityka tylko przykład nieodpowiedzialnego zachowania.W dodatku trzeciej osoby w RP i lekarza.Takie nieodpowiedzialne zachowanie trzeba piętnować.

O czym ty piszesz? Jaka polityka. Poruszony został temat głupoty, nieodpowiedzialności, buractwa.

Lekarze, którzy powinni dawać przykład. To żałosne.

Nieodpowiedzialny podwójnie X że w czasie trwania epidemii wyjechał X że nie poddał się kwarantannie.

A na jakiej podstawie miał się nie pojawić w pracy

Pisanie komentarzy na nowinach to bezsens, bo beton który tutaj siedzi będzie negował wszystko co skomentujecie i jest nie po linii lokalnych włodarzy, czy choćby nieodpowiedzialnych lekarzy. Niestety wasze minusy nie sprawią tego że ludzie zmienia zdanie o głupocie . Tylko patologia intelektualna popiera cepów wyjeżdżających teraz na zagraniczne wakacje.

To wykształciuchy z wielkich miast i ze spalonych wsi przywiezione w 1944 na bolszewickich tankach bądź splodzeni przez skośnookiego plemnika.

Dawać nazwisko gnoja.

Spójrz w swój dowód, to będziesz miał.

Dlaczego job wasza mac nie można komentować listu Próżniaka z Pomiotu Oszustów?

Wyborcy folksdeutcha rudego ch.u.j.a i szmslcownika Tuska i gumiakofilca Kamysza gdzie jest wasz zbawiciel szwab Tuskaszenku na białym kuniu?
Job wasza mać! swaloczo.

Już się nie podpisujesz "apokalipsa", gnojku?

A gdzie jest twój prezes, szczwaczu? Realny problem i jak kamień w wodę, z czym do ludzi.

Zamilcz wirusie. Chińczycy wyslali nam maski za darmo.

Kolejny przykład nieodpowiedzialnego lekarza. Cały oddział chirurgiczny powinien zostać zamknięty.

- Zgony są najbardziej użytecznymi punktami danych dla analiz. Jeżeli zakłada się współczynnik śmiertelności na poziomie 1 proc., a śmierć zarażonej osoby zwykle zajmuje 15 dni, to oznacza, że zarażona osoba na danym obszarze mogła doprowadzić do infekcji kolejnych 100 osób już 15 dni przed śmiercią. Dodając do tego czas potrzebny na podwojenie liczby przypadków - wynosi on ok. 5 dni - można oszacować, że w ciągu kolejnych 15 dni liczba zarażonych wzrośnie do 800. Każda śmierć w danym regionie (w przedziale czasowym 15 dni - dopisek red.) oznacza potencjalnie 800 innych zarażonych, z których wielu nie zostanie zainfekowanych.

Plac zabaw na osiedlu. Madki ze swoimi bahorami a te swoimi łapami naprzemiennie wycierają nosy i łapią za drążki.

Umrzemy. Madki należy pozamykac.

W Bergamo jest zbyt wiele zmarłych. Wojsko wywozi trumny, by kremacji dokonały zakłady w innych miastach, takich jak Modena, Parma, Piacenza.

Tymczasem czeski rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu bez zakrytych ust i nosa - informuje tamtejsze radio.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.