Listonosze nie chcą wyborów "kopertowych"

Listonosze nie chcą wyborów "kopertowych"

- Pójdziemy na zwolnienia lekarskie, jeśli zorganizują wybory „kopertowe”. Już teraz brakuje listonoszy i sporo poszło w związku z epidemią na L4. Od kilku lat obiecują nam podwyżki, zarabiamy najgorzej w kraju, a teraz mamy roznosić karty wyborcze, ryzykując zdrowie i życie? - tak skomentował plany przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych jeden z listonoszy. O pomyśle strajku, poza medialnymi informacjami, mój rozmówca nie słyszał. Związki zawodowe pocztowców także nie zgadzają się na angażowanie pracowników w kopertowe wybory.

Pracownik Poczty Polskiej, z którym rozmawiam, nie chce się ujawniać, bo jak mówi „wszystko jest teraz polityką”. - To mi też nie odpowiada. Dlaczego mam brać udział w roznoszeniu kart wyborczych w wyborach, których nikt nie chce poza jedną partią? Nie dość, że mam ryzykować zdrowiem, to jeszcze mam wysługiwać się jednej partii, której nie popieram. Wszyscy przecież mają wątpliwości z tymi wyborami. Nawet znajomi, którzy byli za PiS mają teraz wątpliwości – komentuje. Podkreśla, że z praktyki wynika, że wrzucenie przesyłki do skrzynki wcale nie jest jednoznaczne z jej dostarczeniem. Jest mnóstwo zwrotów, zmian adresu, ludzi, którzy się wyprowadzili itd. itp. - To będą lipne wybory. I co to za tajne wybory, jak w jednej przesyłce będzie głos i podpis głosującego z peselem – ocenia.
- Na razie o tym nie myślę, ale to będzie trudno przeprowadzić. Koronawirus przecież zdezorganizował, utrudnił pracę placówek. Niektórzy listonosze boją się dostarczać pocztę osobom na kwarantannie, a co dopiero taka akcja – powiedziała nam naczelniczka jednego z oddziałów pocztowych. Potwierdziła, że obecnie blisko połowa listonoszy jest na chorobowym.
Związek Zawodowy Pracowników Poczty zdecydowanie opowiada się przeciwko wyborom korespondencyjnym. „Po pierwsze: niesie on duże zagrożenie dla życia i zdrowia pracowników Poczty Polskiej OPZZ oraz Polek i Polaków odbierających przesyłki. Wyrażamy szczególną obawę o zdrowie i życie około 25 tysięcy listonoszy, którzy w krótkim czasie będą musieli dostarczyć ponad trzydzieści milionów pakietów wyborczych, pod niemal dwadzieścia milionów adresów. Dla każdego z doręczycieli oznacza to kontakt z kilku a nawet kilkunastu tysiącami klamek, skrzynek pocztowych, a być może nawet z chorymi odbiorcami. Organizacja wyborów w ten sposób to potężna sieć dystrybucji koronawirusa, narażająca zdrowie i życie listonoszy i ich rodzin oraz niezliczonej rzeszy klientów Poczty Polskiej. Po drugie: taka organizacja wyborów narusza podstawowe zasady demokracji: bezstronności, anonimowości i możliwości sprawowania nadzoru przez komitety wyborcze” - czytamy w stanowisku zaprezentowanym przez ZZPP zrzeszonym w OPZZ. Bardzo sceptyczny, choć mniej stanowczy jest NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej. Związkowcy uważają, że Poczta Polska jako operator narodowy nie może się uchylać od podobnych zadań. Jednak, aby można było korespondencyjną akcję wyborczą skutecznie przeprowadzić, spółka musiałaby otrzymać olbrzymie środki.

IMG_1244.JPG

Komentarze (72)

Popieram listonoszy, brawo.

W Niemczech nagły wzrost zakażeń koronawirusem, a najgorzej jest w Bawarii. Tylko w ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarło 247 osób

Tak to fakt;;;//wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25857411,wybory-da-sie-przeprowadzic-jak-w-bawarii-nowe-dane-z-tego.html#s=BoxMMtImg2

Miało nie być internetu co najmniej ze trzydzieści razy. Rzad Prawa i Sprawiedliwości miał wprowadzić stan wojenny co najmniej ze dwadzieścia razy, miały się nie odbyc demokratyczne wybory co najmniej z 5 razy. I teraz oPOzycja wzywa reżim, żeby wprowadził stan wyjątkowy. to się PO prostu nie mieści w głowie. I co to za reżim co zniewala Polaków, a soclib pyskuje na całego. Czy soclib nadaje z ruskiego serwera?

W wyborach korespondencyjnych nie mogą brać udziału Polacy zza granicy, podajemy nasze dane oddając głos - więc wybory nie są tajne, kampanię robi tylko jeden kandydat, a komisją wyborczą będzie Poczta Polska, która ustawowo nie ma takich kompetencji. Poza tym co, jeśli nie chcę tak głosować? Nie mogę wyrzucić do kosza dostarczonego mi pakietu wyborczego, bo za zniszczenie karty do głosowania grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Państwo zmusza nas więc do głosowania na Dudę.

Taka..., zupełnie nadzwyczajna.., kasta ludzi..." dała swój "obiektywny" głos... Na marginesie; i zupełnie przypadkiem nie lubisz PISu ???? Tak, tak, przecież to nie ma znaczenia...

Polacy zza granicy nigdy nie powinni głosować. Wyjątkowo powinno pozwolić się oddać głos tym, którzy zgłoszą się do płacenia pełnego podatku w Polsce, poza tym płaconym za granicą.

Większość Polaków nie zagłosuje, a nie wiadomo czy dojdzie w ogóle do wyborów.

Inna rzecz to naruszenie konstytucyjnego prawa do tajnych wyborów, bo w świetle prawa zamieszczanie karteczki z moim podpisem i numerem PESEL takiej możliwości nie mam.

Prawa do wyborów pozbawieni są także rodacy mieszkający za granicą, a więc wybory te stanowią poważne naruszenie prawa.

Wybory korespondencyjne przysługują osobom niepełnosprawnym, chorym, a organizowanie takich wyborów w dobie koronawirusa, narusza zasady związane z przebywaniem wielu osób w jednym miejscu.

Nie będę głosować, a karta wyborcza pójdzie do niszczarki!

Bo co? listy roznoszą a karty wyborcze zakażone?
Bez przesady wybory korespondencyjne odbywaja sie w krajach gdzie zarażonych jest 70%wiecej niz u nas.

Pokaż choć jeden kraj, gdzie wybory odbywają się wyłącznie korespondencyjnie Ty polko z małej litery

To jest najlepszy rząd jaki mamy od wielu lat. Chciałem podkreślić: Nasz Polski Rząd. Tylko od nas zależy czy będziemy go wspierać, bronić i szanować. Czy też pozwolimy by Tuskowe łachudry, czy pedały warszawskiego zasrańca, i inne wszelkie ścierwa Unijnej Targowicy będą chciały go oczerniać i atakować. Życzę wszystkim przyjemnej pracy myślowej, dotyczącej jak naprawdę obronić i utrzymać Nasz Polski Rząd- i jak go uchronić przed lewactwem i pedałami LGBT - tylko to od nas zależy.

Każdy chrześcijanin Wam to powie, jak umrą obecni listonosze to się zatrudni nowych. Byle Dupuś dalej podpisywał.

Na poczcie płacą tak marne grosze, że mało kto chce się tam zatrudnić.

Poczta wymaga nawiasem mówiąc porządnej restrukturyzacji, znacznie lepszej jakości za drogie usługi, które obecnie oferuje oraz lepszego poszanowania pracowników.

Na Sygietyńskiego przy dwóch czynnych okienkach i długiej kolejce to stanie przez co najmniej 30 minut, nawet, gdyby ktoś chciał kupić tylko znaczek.

Automaty na znaczki np. w Niemczech to standard.

Totalni destruktorzy wdziani w koszulki z napisem KONSTYTUCJA, odwołujący się do DEMOKRACJI, nie szanują decyzji demokratycznie wybranych władz, podważają konstytucyjne zasady wyborów, demolują demokratyczny ład Państwa Polskiego skarżąc na prawomocne decyzje wynikające z demokratycznych głosowań w sejmie.
W Polsce nie ma opozycji. W jej miejscu działa lewacka, agenturalna banda sabotażystów, której celem nadrzędnym jest zniszczenie Państwa Polskiego.
Z takimi ludźmi nie można się układać.
Takim ludziom nie można ustępować.

Jak im zapłacą extra to chętnie rozniosą jak nie to zgłaszam swoją gotowość do rozniesienia .Nieodpłatnie.Pytanie na dziś gdzie Jeleniogórska tarcza kryzysowa panie prezydencie !

[quote=f-a]Jak im zapłacą extra to chętnie rozniosą jak nie to zgłaszam swoją gotowość do rozniesienia .Nieodpłatnie.Pytanie na dziś gdzie Jeleniogórska tarcza kryzysowa panie prezydencie ![/quote]

Uwaga f-a napisał, że rozniesie, tylko nie napisał co, może wirusa ?.

Mały kulas z Żoliborza wraz z grupą przestępczą krzywomordego patologicznego kłamcy Morawickiego zamierza całkowicie ZNACJONALIZOWAC pozostałe w OFE środki obywateli.

Grupa przestępcza PiS.bolszewii nawiązując do tradycji swoich poprzedników w bolszewickiej Rosji zamierza Was OKRAŚĆ.

Nie POsikaj się z emocji

Raz że ich zastraszą ,dwa to ich przekupią .
Chyba czas na nową SOLIDARNOŚĆ.
80% ludzi nie zdaje sobie że rząd zastosował metodę 'gotowania żaby"

Ja żyłem i pracowałem 2 lata w kraju dyktatury i śledząc poczynania PISu dążą to takiego samego modelu.
Przeciętny zjadacz chleba nie zdaje sobie sprawy bo narazie państwo rozdaje.

Przypominam. Krzywomordy patologiczny oszust i kłamca Moravitzky zamierza ZNACJONALIZOWAĆ pozostałe w OFE środki Polaków.

Nie przekażą ich na konta w IKZE.

Zamierzają ZNACJONALIZOWAĆ!

Wzorem sowjetskich bolszewików podąża PiS.bolszewia.

Jaśnieoświecony - prowadź, bądź nam maluczkim przewodnikiem. Soclib - czyżby socjalistyczny liberał? A to co za twór hybrydowy i sprzeczny logicznie

Tak jak pis typowa katolicka bolszewia .

Czerwona kotlina

Chory i wściekły z nienawiści bolszewik Obatel oskarża innych o bolszewizm i przypisuje własne chore brednie. Ja osobiście ci życzę tak od serca żebyś zszedł z niewydolności od tego korona. I żeby to trochę potrwało... Zasługujesz na to szczególnie.... Tak byłoby lepiej dla społeczeństwa... i przyjemniej...

Brawo dla redakcji za pozwalane na hejt!

Reszty artykułów nie czytam. NIE DLA CZERWONEGO HEJTU!

Zwiększyć im wynagrodzenia oraz Za dodatkową prace trzeba listonoszom zapłacić

Tak z ciekawości: Ile byś zażądał za rozniesienie wirusa wśród osób znanych Ci od lat choćby z widzenia?

Natura Polaka jest przekorna, jeśli rządzący tak beznadziejnie prą do tych "chorych" wyborów i jeszcze podobno chcą stosować odpowiedzialność karną, za okazany - w jakiejkolwiek formie - sprzeciw, to pozostaje (z przekory) właśnie gremialne (ok. 30 milionów!) zagłosowanie na jakiegokolwiek innego przeciwnika, byle nie na miłościwie nam panującego PAD-a! I tym sposobem PiS - ze swoim genialnym zwykłym posłem, zwanym Prezesem, a uzurpującym sobie tytuł Naczelnika Państwa, niczym Piłsudski) - ma "pozamiatane"...

Nawet jak - w tych niekorzystnych okolicznościach - będą "dodrukowywać właściwe" listy wyborcze, to nie zdążą, 30 milionów to za dużo, by sfałszować!

Listonosze na bezrobocie? Teraz roznosicie setek przesyłek i się nie boicie, a teraz nagle strach was obleciał? I jeszcze jedno - to są wybory KORESPONDECYJNE, a "koperciarz" siedzi w senacie

To juz ich koniec

# maja listonosze (pocztowcy)rozpoczynają bezterminowy strajk generalny.

Listonosze czas na POWSZECHNY STRAJK w obronie Waszego życia!

Listonosze

Wybory listowe w Bawarii ZACZYNAJĄ ZABIJAĆ!

NIE DAJCIE SIĘ ZABIĆ PIS.bolszewikom!

Wasze życie ponad obłąkańcze pomysły małego kulawego przestępcy z Żoliborza!

"W Niemczech nagły wzrost zakażeń koronawirusem, a najgorzej jest w Bawarii. Tylko w ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarło 247 osób"

Przypominam.

Krzywomordy patologiczny oszust i kłamca Moravitzky zamierza ZNACJONALIZOWAĆ pozostałe w OFE środki Polaków.

Nie przekażą ich na konta w IKZE wbrew zapowiedziom.

Zamierzają ZNACJONALIZOWAĆ wasze emerytury!

Wzorem sowjetskich bolszewików podąża PiS.bolszewia.

Wybory będą niekonstytucyjne, bo nie ma możliwości anonimowego głosowania i pewności, że ktoś nie wyrzuci naszej karty do głosowania, mając nasze dane wypełni nową i wpisze innego kandydata. Ich wynik będzie podważany do końca świata i dłużej. Ludzie nie odbiorą części kart i będzie można z nimi robić co się chce.

Nie mam gwarancji, że koperta, którą przyniesie mi ktokolwiek nie jest skażona koronawirusem. Co z tego, że mi wrzuci do skrzynki. Kto to wyjmie, bo ja nie tknę.

Do wyżej. W końcu ktoś napisał coś sensownego.

Mam nadzieję, że listonosze się zjednoczą i pójdą na L4 albo zbojkotują roznoszenie listów wyborczych.

Nikogo nie zwolnią, bo nie będą mieli rąk do pracy.

Poczta płaci tak marne pieniądze, że wstyd.

Uwaga!

Bawaria, Niemcy

po niedzielnych wyborach "kopertowych" epidemia nabrała impetu!

Śmierć kosi!

WYBORY "KOPERTOWE" ZABIJAJĄ!!!!!

Listonosze,

Wybory listowe w Bawarii ZACZYNAJĄ ZABIJAĆ!

NIE DAJCIE SIĘ ZABIĆ PIS.bolszewikom!

Wasze życie ponad obłąkańcze pomysły małego kulawego przestępcy z Żoliborza!

"W Niemczech nagły wzrost zakażeń koronawirusem, a najgorzej jest w Bawarii.

Tylko w ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarło 247 osób"

Rozjuszony w swoim obłąkaniu Bolszewik traci kompletnie kontakt z rzeczywistoscia

Jeden ***** napisał, że nawet jeśli listonosz wrzuci mu do skrzynki kopertę to on i tak jej nie wyciągnie.Gdyby w tej kopercie były pieniądze to z gówna by wyciągnął.Jak nie wie jak to się robi to niech spyta tego ciula z senatu jak wyciąga się koperty może nie ze skrzynek ale od ludzi.Ten to wyciągał od umierających i ich rodzin.

Piszesz o łojcu od świadectw udziałowych?

PiS.bolszewicki wojewoda dolnośląski z nadania krzywomordego patologicznego kłamcy i oszusta Moravitzkyego NAKAZAŁ CENZUROWANIE INFORMACJI o zachorowaniach i zmarłych z powodu emidemii zarazy.

PiS.bolszewicką zarazę należy usunąć z Polski.

CENZURA - dziecko myśli sowjetskiej bolszewickiej Rosji udoskonalona przez PiS.bolszewickich urzędasów.

Dzięki, śmiało i bez cenzury, wszystkim mord nie zamkną!.

Dzisiaj w Bolesławcu ZMARŁY 3 OSOBY w zakaźniku.

Kolejne ofiary zaniechania i braku należytego zabezpieczenia państwa i obywateli przez bandziorow z grupy przestępczej krzywomordego patologicznego kłamcy i oszusta Moravitzkyego i kumpla Dudy - Szumowskiego, który zamiast przygotowywać służbę zdrowia bawił się na nartach razem z dudą.

Ważne! W przypadku najcięższych przypadków złamania prawa administrator jest zobligowany do reakcji; groźby karalne czy agresywne podżeganie do agresji lub samobójstwa, usunąć po prostu musi. Inaczej sam naraża się na konsekwencje prawne i co najmniej wysoką karę grzywny.

Ponizej kilka & z KK a redakcja je toleruje natomiast kazdy post krytyczny pod jej adresem jest usuwany.Kto czuje sie dotkniety postami i brakiem reacji ze strony NJ niech zgłasza odpowiednim instytucjom wystarczy wpisac w przeglądarkę adresu nie podaje bo od razu skasuję

art. 190a kk – uporczywe nękanie,
art. 212 kk – zniesławienie,
art. 216 kk – zniewaga,
art. 107 kw – dokuczanie lub złośliwe wprowadzenie w błąd.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.