Logistyczny gigant otworzył swój zakład

fot.: UM Bolesławiec

Firma Rhenus Logistics Bolesławiec uroczyście otworzyła swój zakład na terenie Podstrefy Bolesławiec Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest Park". Firma deklarowała, że zainwestuje ponad 80 mln zł i zatrudni minimum 200 pracowników. Dziś już wiadomo, że obie te liczby będą przekroczone.

Rhenus w Bolesławcu uruchomił centrum logistyczne, w którym prowadzone są usługi związane z magazynowaniem, przeładunkami i zapewnieniem pełnego łańcucha logistycznego dla firm zewnętrznych. Inwestycje realizowano od 2015 r. Wybrano Bolesławiec, bo ta lokalizacja umożliwia sprawną dystrybucję na rynki europejskie, dzięki znakomitej infrastruktury drogowej (autostrada A4 i droga ekspresowa S18)oraz bliskości hubów przeładunkowych czołowych dostawców usług kurierskich.


W uroczystym otwarciu zakładu Rhenus Logistics Bolesławiec wzięli udział wszyscy uczestnicy procesu inwestycyjnego. Prezydent miasta Piotr Roman, wraz z gratulacjami z okazji zakończenia inwestycji i uroczystego otwarcia, na dobra wróżbę, wręczył przedstawicielom firmy ceramicznego byka.


Rhenus Logistics S.A. jest częścią międzynarodowego koncernu. Grupa Rhenus posiada ponad 610 lokalizacji na świecie i zatrudnia ponad 29 tys. pracowników. Od 1995 roku znajduje się na rynku polskim. Posiada Regionalne Centra Dystrybucyjne w stolicach głównych regionów handlowych w Polsce.
 

rhenus.jpg
rhenus1.jpg

Komentarze (8)

Czyli wszędzie tylko nie w naszej dziurze. Dziękujemy władzo, wybory niedługo.

Póki nasz infrastruktura będzie taka, jak jest, czyli bez dostępu do lepszej drogi, nie ma szans na poważną firmę w naszym regionie. Takie firmy potrzebują dobrego dojazdu, a Bolesławiec go zapewnia, tak samo, jak Jawor, gdzie wybudowano zakład Mercedesa.

Ta niewielka ilość pracujących magazynierów na naszym terenie jeszcze bardziej zubożeje, o ile tam dadzą lepsze warunki pracy i płacy...

nie no super 2200 na 3 zmiany i kazda sobota ---ajlowiu takie miejsca pracy

Dla Zawiły,Łuzniaka i Paczoskiego jest hapy.

"dzięki znakomitej infrastruktury drogowej" - kolejny redaktor mający problemy z deklinacją?

No niestety naszą Jelenią firmy dość mocno omijają z racji położenia, a Bolesławiec ma wręcz idealne położenie pod inwestycje. W powiecie bolesławieckim działają aż 3 strefy ekonomiczne (Bolesławiec,Wykroty,Krzywa). Warto wspomnieć, że pod Bolesławcem w październiku otwiera się centrum dystrybucyjne H&M, poza tym centrum dystrybucyjne Action i Amazon buduje centrum przeładunkowe.

Ale gigant zatrudni 200 osób śmiać się czy płakać

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.