Lokalni mistrzowie CS-a

Lokalni mistrzowie CS-a

Piętnaście drużyn wystartowało w turnieju Counter Strike Global Offensive, który zorganizował podczas ferii Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach. – Zainteresowanie e-sportem jest coraz większe – przyznaje wicedyrektor szkoły Marcin Spychała.

W zawodach uczestniczyły głównie drużyny z powiatu jeleniogórskiego i jedna z klasy e-sportowej z Żar. Na czym polega taki mecz? Dwie pięcioosobowe drużyny rywalizują między sobą w popularnej „strzelance” Counter Strike. Jedni są terrorystami i muszą podłożyć w określonym miejscu bombę, zadaniem drugich – antyterrorystów – jest niedopuszczenie do tego bądź rozbrojenie możliwie szybko podłożonego ładunku. W trakcie jednego meczu gra się 30 rund, każda runda trwa około dwóch minut. Zespoły zmieniają się rolami tak, żeby po równo każdy był terrorystami i antyterrorystami. Zawody były relacjonowane na ekranie w sąsiedniej sali, gdzie utworzono strefę kibica. Widzami byli gracze, którzy akurat mieli przerwę bądź osoby, które przyszły obejrzeć zmagania e-sportowców.

Skąd pomysł na taki turniej? Marcin Spychała odkąd pracuje w szkole co roku organizuje podobne zawody. W tym roku szkolnym dzięki jego staraniom w szkole funkcjonuje klasa o profilu e-sportowym. – Uczniowie naszej klasy w głównej mierze byli organizatorami turnieju, mogli się sprawdzić m.in. w roli administratorów sieci. Wśród umiejętności jakie nabywają na zajęciach dodatkowych z e-sportu to m.in. komunikacja, motywacja, podejmowanie decyzji, nauka na własnych błędach, radzenie sobie ze stresem – wymienia M. Spychała.
W finale zawodów zmierzyła się drużyna NoLifeFrags z drużyną FeelsBadTeam (Żary). Zwyciężyli ci pierwsi 16:10 i 16:9. Skład drużyny NoLifeFrags: w składzie: Michał Pabian, Mateusz Staniszewski, Kornel Owsiejewicz, Oskar Dobrowolski, Mateusz Kania.
Szeroko na temat e-sportu piszemy w aktualnych (z 21 lutego) „Nowinach Jeleniogórskich”.
 

IMG_2745.JPG
IMG_2748.JPG
IMG_2755.JPG
IMG_2766.JPG
IMG_2784.JPG
IMG_2789.JPG
IMG_2797.JPG
IMG_2815.JPG
DSC_0450.JPG
DSC_0477.JPG
DSC_0617.JPG
DSC_0623.JPG

Komentarze (8)

produkcja gamoni którzy nie potrafia nic robić w życiu ot do czego służą gry

Ty za to potrafisz krytykowac na temat na który nic nie wiesz. Siedzisz codziennie przed TV i ładują Ci do głowy wszystko i lykasz jak pelikan nawet nie wiesz o tym idioto. Kto wychodzi na tym lepiej ? Raczej nie Ty. Oni grając muszą myśleć co zrobią w każdej chwili i muszą razem współpracować. Ty nic o tym nie wiesz więc się nie wypowiadaj bo nikogo taka bezsensowne opinia nie interesuje.

wy ich lepiej nauczcie jak miotłę się trzyma,jak się gwoździe wbija, jak się poruszać po drodze z kulturą i jakieś inne potrzebne i praktyczne rzeczy - komu te gry służą i są potrzebne one nic nie wnoszą do życia i nic nie dają dla wszystkich - wystarczył tylko jeden mały komentarz a już się uzależnieni gracze uruchomili hehe zacznijcie się temu przyglądać czy nie jesteście przypadkiem uzależnieni bo niedługo będzie za późno...

Co za idiotyczny sposób spędzania wolnego czasu.

No wiadomo lepiej jest lezeć na kanapie przed TV to jest z pewnością bardziej produktywne ;)

Gratuluję inicjatywy i realizacji, bo zorganizowanie turnieju do prostych zadań nie należy ;) Opinie malutkich ludzi, którzy nie mają pojęcia co krytykuję można spokojnie pominąć. Oby więcej takich eventów w naszym małym miasteczku :)

Z jednej strony super ale niech pojadą do Jeżowa na prawdziwą strzelnicę i spróbują trafić w tarcze instruktorów mogą znaleźć w necie, a najlepiej bez słuchawek ...

No nie.. co za zaścianek wychodzi z komentarzy.. świat się zmienia, zawody umierają i powstają nowe, rynek gier przerósł wartością rynek filmowy daaawno temu, tylko o tym jeszcze nie wiecie. Poza tym żadne z was nie zna tych chłopaków i nie wiecie na co ich stać, nie oceniajcie własną miarą :)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.