Łukasz Duda nowym naczelnikiem jeleniogórskiej kultury

Łukasz Duda nowym naczelnikiem jeleniogórskiej kultury

Łukasz Duda, animator kultury w Jeleniogórskim Centrum Kultury, reżyser,dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA zostanie nowym naczelnikiem wydziału kultury w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze. Oficjalnie urząd ma objąć od 1 września. 

- Wierzę, że marka jeleniogórskich instytucji kultury ma potencjał i warto w nią inwestować – mówi Łukasz Duda. - Jest za wcześnie, by mówić o konkretnych planach – zastrzega. Podkreśla, że w mieście jest wiele imprez, które warto kontynuować. Pojawią się także nowe, skierowane do konkretnego adresata. - Nie robi się kultury dla każdego – tłumaczy Łukasz Duda. Jego zdaniem ważne jest określenie grupy docelowej i dla niej przygotowywać propozycje. Będzie się starał, by każdy jeleniogórzanin znalazł interesującą dla siebie ofertę.
Na razie Łukasz Duda skupia się na dokończeniu prac w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Niedawno zakończył się Festiwal Teatralny PESTKA a już wkrótce ruszy „Skok w blok”, czyli wakacyjny cykl spotkań dla dzieci, które nie wyjechały na wypoczynek. Co roku na podwórkach jeleniogórskich pojawiają się aktorzy, dla najmłodszych jest dużo konkursów i warsztatów dla. „Skok w blok” to jedna z inicjatyw Łukasza Dudy.
- Jest bardzo energiczny i pomysłowy. Obserwuję go od 12 lat i wiem, że z pewnością wniesie wiele nowego do jeleniogórskiej kultury – zapewnia Jarosław Gromadzki, dyrektor JCK.
Łukasz Duda przekonuje, że nie porzuci swoich artystycznych ścieżek. Ma nadzieję, że uda mu się połączyć urzędowanie w magistracie z pracą w teatrach, które stworzył - Teatrze Odnalezionym i grupie STA-ART. - Nie zniknę z życia artystycznego miasta – zapewnia reżyser. 

Komentarze (11)

Gratulacje!

Poseł Marzena Machałek powinna kogoś ze swojej rodziny "wcisnąć" na to stanowisko dyrektorskie.

Prezes z Warszawy zmienił zdanie o poseł Marzenie Machałek.
Łezki nie pomogą poseł Machałek w tych bardzo trudnych chwilach dla niej.

ale z ciebie de8il

Lecz się na głowę...

panie powiatowy vel gromadzki A JA PODEWJRZEWAM ZE TEN FACET SOBIE NIE OPRADZI nie jest urzednikiem i chyba ze pojdzie dla stanowiska i moze byc odskocznia dalej tzn dyr. teatry no moze m1 bonie ma

gratulacje!

Gratulacje - wreszcie profesjonalista z wyobraźnią i pracowitością - na właściwym miejscu.
Trzeba stworzyć/rozszerzyć letnią np. w lipcu, długą np. 3 tygodniową europejską ofertę teatrów ulicznych z okolicznymi imprezami. Trzeba wrócić do tego co tu powstało, ale nie na 2 czy 3 dni. Wtedy turyści będą mieli większą motywację do odwiedzenia Miasta, a mieszkańcy i turyści będą mieli co oglądać.
Trzymam kciuki za pomysły i żeby urzędnicza rutyna Pana nie dopadła.Powodzenia

Miał i mieć będzie parcie na szkło. Jakież to osiągnięcia,oprócz zorganizowania festiwaliku teatralnego dla młodzieży za ciężkie pieniądze. Pisanie reżyser - to bzdura. Reżyser to Dejmek, Warlikowski, Klata, a nie chłopczyk z Domu Kultury.

Iksik, jak by ci to powiedzieć delikatnie... Bujaj się...? Zrozumiesz?

A teraz pocałuj Misia w ... nos. :)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.