Maciej Kurowski najlepszy od 42 lat

Maciej Kurowski najlepszy od 42 lat

Maciej Kurowski, jeleniogórzanin, saneczkarz klubu „Śnieżka” Karpacz, jeden z czterech olimpijczyków w Pjongczang pochodzących z naszego regionu, uplasował się na 19 pozycji olimpijskiej rywalizacji w saneczkarskich „jedynkach”. To bez wątpienia sukces, bo po raz ostatni polscy saneczkarze uplasowali się w czołowej 20. zawodów olimpijskich na ZIO w Innsbrucku w 1976 r.

Saneczkarz przed zmaganiami deklarował, że celuje w miejsce, w pierwszej „piętnastce”. Taki wynik był blisko, bo M. Kurowski w dwóch pierwszych ślizgach eliminacyjnych pojechał bardzo dobrze i na półmetku zawodów był 19. W trzecim ślizgu było trochę gorzej, ale przewaga z wcześniejszych przejazdów pozwoliła zająć miejsce 20., czyli ostatnie, dające prawo startu w ślizgu finałowym. Tu Kurowski pojechał znakomicie, pokonując dystans w czasie poniżej 48 sekund; 16 czas przejazdu pozwolił mu awansować o jedną pozycję.

Zwyciężył Austriak David Gleirscher, przed Amerykaninem Chrisem Mazdzerem i Niemcem Johannesem Ludwigiem

19. lokata saneczkarza, to także najlepszy, olimpijski wynik Kurowskiego, który po raz trzeci rywalizuje w Igrzyskach Olimpijskich. I w Vancouver, i w Soczi zajmował 23. miejsce.

Kurowskiego w Korei czeka jeszcze rywalizacja w sztafecie. W Soczi, w tej dyscyplinie, zajął ósme miejsce.     

Komentarze (6)

Brawo Maciek.

19???!!!

Postawa i IV ślizg klasa. Sztafeta może być ciekawa. Tylko młodego przypilnujcie, żeby czegoś nie zgubił.

Młody nie jedzie w sztafecie. Startuje Kurowski, Chmielewski z Kowalewskim i Kuls. A młodego mi szkoda. Będą na nim psy wieszać. A gdzie był trener. Gdzie zapasowy sprzęt. Od lat saneczkarze są niedofinansowani. Jakby nie jeździli na sankach , które w spadku dostali og Niemców to mielibyśmy medal jak nic.

Kolego wyżej napisz do Morawieckiego o dotację. Tam kasa idzie na lewo i na prawo może was dofinansują. Nawet niech tor zbudują jestem na tak.

Maciek gratulacje, lecz byłeś tylko 19 w niszowej dyscyplinie. Czy w Karpaczu macie tor saneczkowy?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.