Majka pierwsza w Pucharze Świata

Majka pierwsza w Pucharze Świata

Maja Włoszczowska, mistrzyni olimpijska związana z Jelenią Górą odniosła w niedzielę (8 lipca) zwycięstwo w wyścigu Pucharu Świata w kolarstwie górskim rozegranym we włoskim Val di Sole. Na kolejną wygraną w Pucharze Polka czekała aż sześć lat. Wcześniej zajmowała drugie lub trzecie miejsce. Majka po raz drugi w karierze wygrała w Val di Sole, więc to jej szczęśliwe miejsce. 

Maja Włoszczowska objęła prowadzenie na piątym, przedostatnim okrążeniu o długości czterech kilometrów. Srebrna medalistka igrzysk olimpijskich 2008 i 2016 pozostała na czele do końca. Drugie miejsce zajęła Kanadyjka Emily Batty. Dzięki niedzielnemu Majka zwycięstwu awansowała na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Kolejne zawody w Pucharze Świata odbędą się 11 lipca w Andorze, później Maja Włoszczowska stanie na starcie mistrzostw Polski w Mrągowie. 22 września zobaczymy ją w Jeleniej Górze podcza Maja Włoszczowska MTB Trophy Race 2018.

Komentarze (4)

Wielka Sportsmenka !!!
Prawdziwa Ambasador naszego Miasta.
Wielkie gratulacje

Wielka Sportsmenka !!!
Prawdziwa Ambasador naszego Miasta.
Wielkie gratulacje

redbull.tv/video/AP-1VPAJ6UES1W11/womens-xco-finals-en-val-di-sole

Kochana redakcjo.
Mistrzyni olimpijska, czy srebrna medalistka.
To nie to samo.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.