Majka pierwsza w Pucharze Świata

Majka pierwsza w Pucharze Świata

Maja Włoszczowska, mistrzyni olimpijska związana z Jelenią Górą odniosła w niedzielę (8 lipca) zwycięstwo w wyścigu Pucharu Świata w kolarstwie górskim rozegranym we włoskim Val di Sole. Na kolejną wygraną w Pucharze Polka czekała aż sześć lat. Wcześniej zajmowała drugie lub trzecie miejsce. Majka po raz drugi w karierze wygrała w Val di Sole, więc to jej szczęśliwe miejsce. 

Maja Włoszczowska objęła prowadzenie na piątym, przedostatnim okrążeniu o długości czterech kilometrów. Srebrna medalistka igrzysk olimpijskich 2008 i 2016 pozostała na czele do końca. Drugie miejsce zajęła Kanadyjka Emily Batty. Dzięki niedzielnemu Majka zwycięstwu awansowała na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Kolejne zawody w Pucharze Świata odbędą się 11 lipca w Andorze, później Maja Włoszczowska stanie na starcie mistrzostw Polski w Mrągowie. 22 września zobaczymy ją w Jeleniej Górze podcza Maja Włoszczowska MTB Trophy Race 2018.

Komentarze (6)

Wielka Sportsmenka !!!
Prawdziwa Ambasador naszego Miasta.
Wielkie gratulacje

Wielka Sportsmenka !!!
Prawdziwa Ambasador naszego Miasta.
Wielkie gratulacje

redbull.tv/video/AP-1VPAJ6UES1W11/womens-xco-finals-en-val-di-sole

Kochana redakcjo.
Mistrzyni olimpijska, czy srebrna medalistka.
To nie to samo.

Skoro takie szczęśliwe miejsce, dlaczego tam nie buduje apartamentowców Panorama Park, hm?

bo tam nie ma Ukraińców. Tam buduje się na umowę o pracę.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.