MAN-y po Volvo

MAN-y po Volvo

Nowe autobusy marki MAN wyjeżdżają właśnie na jeleniogórskie ulice.

Do siedziby MZK przy ul. Wolności przyjechało ich 10. Razem z tymi, które dotarły wcześniej oraz z hybrydowymi Volvo, nowoczesnych i ekologicznych „czerwoniaków” jest już 18. Ostatnie dwa, przegubowe, trafią do naszego miasta na początku października. Autobusy kursować maja na wszystkich liniach.

Nowe autobusy rozpoczynają pracę, wycofywane są natomiast autobusy najstarsze. Jeden z nich, przegubowy MAN ma już 26 lat.

IMG_0104.JPG
IMG_0101.JPG

Komentarze (10)

Najstarszy MAN w tym roku będzie mieć 30 lat już. Rok produkcji listopad 1988, i chyba to jest 770, tak dla wiadomości redakcji. A reszta mnie nie interesuje, bo i tak nie mam na nie szkolenia. Pozdrawiam.

Czy to prawda, że te nowe, ekologiczne autobusy mają większe spalanie niż "stare", ponoć niekologiczne pojazdy?

Tak wygląda "wyciąganie" przez Polskę funduszy europejskich.
Unia "dała"(w tym jest część polskiej składki), Niemcy zarobili....

Tak się składa że zarobili Polacy w Starachowicach i Wrocławiu.

Na montażu tak, ale chyba nie sądzisz, że kasa ze sprzedaży autobusu zostanie w Starachowicach? Ilu Polaków montuje jeden autobus? 10 osób? No to pensja minimalna razy 10. Reszta poszła do firmy matki, czyli do Niemiec. Nawet 10% nie zostało w Polsce.

I tu jesteś w błędzie ponieważ Man Polska jak i Volvo Polska Płacą podatki w Polsce.Do tego w tych autobusach wykorzystano podzespoły produkowane również w Polsce jak np.siedzenia.

Podatki i siedzenia wciąż nie stanowią nawet 20% wartości autobusu. Reszta do Niemiec.

A co za darmo chciałeś pisiorze autobus? Twój reanimowany z upadłości Autosan nawet nie wystartował w przetargu i może dobrze bo fajnie się palą te graty jak ostatnio w Warszawce.

Najlepsze jest szemrane towarzystwo sprawdzające bilety.Można ich od razu poznać na przystanku po menelskich ciuchach.Każdy kanar w Jeleniej nosi sandały i skarpetki!Nawet ta wredna baba i mały pyskaty dziad.

Zostawcie w spokoju 770 :) Ten autobus ma dużą wartość historyczną.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.