Marcin Bustowski wygrał z producentem żywności

FOT. FB Marcin  Bustowski

Znany jeleniogórzanom aktywista z Związku Zawodowego Rolników RP „Solidarni” wygrał w sądzie ze spółką Animex Food, która oskarżyła go o wprowadzanie w błąd konsumentów.

Marcin Bustowski prowadził w mediach społecznościowych kampanię przeciw producentom żywności między innymi parówek Berlinek.

"Trują konsumentów"

Zarzucał im, że trują klientów glifosatem oraz innymi szkodliwymi dodatkami do żywności. Jego zdaniem nie tylko parówki, ale także schab mają przekroczone normy zawartości związków azotyn oraz azotan, spełniających funkcje konserwantów.„ Trują konsumentów, a w szczególności dzieci” pisał o producentach żywności Bustowski, dodając, że przez to stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia osób je spożywających – m.in. mogą być przyczyną chorób nowotworowych.

Z jego inicjatywy przebadano w naszym regionie 40 dzieci pod kątem obecności glifosatu w organizmie. Wszyscy badani mieli przekroczone normy.

Producenci żywności podali działacza do sądu

Działacz nagłaśniał tę sprawę, aż spółka Animex Food podała go do sądu, twierdząc, że opinie rozpowszechniane przez Marcina Bustowskiego były krzywdzące, nieprawdziwe, nierzetelne i zniesławiające. Według Animeksu naraziły spółkę na utratę zaufania konsumentów. Spółka wyjaśniała, że wytwarzane przez nią produkty spełniają wszystkie normy.

Do rozprawy doszło pod koniec stycznia w Warszawie.

- Sąd umorzył postępowanie w sprawie zniesławienia – pisze Marcin Bustowski na swoim FB. Wyrok jest nieprawomocny i spodziewa się, że spółka będzie się odwoływać, więc sprawa jeszcze się nie skończy.

Sąd orzekł, że moje działania odbywają się w interesie społecznym, profilaktyce zdrowotnej i ochronie narodu polskiego” - mówił Bustowski dla serwisu jelonka24.pl.

Przed nim jest jeszcze jedna rozprawa sądowa z Animeksem, oraz kolejna w podobnej sprawie - z Agri Plusem.

Marcin Bustowski wygrał z producentem żywności

Komentarze (21)

Po odsunięciu PiSobolszewików narodowych socjalistów od władzy, IPN powinien być bezwzględnie zlikwidowany. Jego obecna forma to przechowalnia dla narodowych oszołomów, którzy radośnie doją państwo i szerzą swoje chore idee. "Pamięci Narodowej" ta banda nie ma; podobnie jak moralności czy elementarnego poczucia przyzwoitości

Twój ojciec musi mieć wielki żal do cb,że nie spuścił się na pociąg,zwiedził byś trochę świata i przestał pisać dyrdymaly.

"przyzwoitość". Skąd znasz takie słowo SBecki kun dlu...

Oczywiście ma rację .mięso a zwłaszcza w opakowaniach nawet próżniowych jest w zawiesinie wodno-chemicznej. Z 1 kg mięsa po opieczeniu odparowania wody pozostaje 0,5 kg .Zadne mięso z Tesko ,Kauflandów czy Lidlów.Tylko żeberka bo do nich nie można wpompować wody

Jestem za gościem bo chce dla nas dobrze i walczy o nasze zdrowie ale ta ostatnia akcja na komisariacie w masce to już trochę pajacowanie

Jakie wygrał? tylko "nie zniesławił" ale nie potwierdzono, że ma rację w sprawie trucia :(

Brawa dla pana Marcina, choć walka trudna to trzymam kciuki!.

Nazista Greniuch NIGDY Nie powinien być zatrudniony w IPN. No chyba , że będzie to antysemicki Instytut Pamięci Nazistowskiej.

Epidiaskop przerzuci teraz Grenioucha do Argentyny na paszporcie z Watykanu.

Przebadano 40 dzieci, a czy te dzieci jadły te parówki? P.Bustowski robi dużo hałasu wokół swojej osoby, niech wskaże wszystkie firmy żywnościowe, bo przecież wszyscy stosują chemię. Takie mamy czasy, najważniejsze aby tej chemii spożywać jak najmniej. Już nie lubię tego człowieka, bo nie znoszę ****stwa

"przyzwoitość". Skąd znasz takie słowo SBecki kun dlu…" - brawo Towarzysz.

widzę tutaj zero informacji na temat uzasadnienia umorzenia, czy redakcji wystarczy przepisanie posta tego pana i dodanie wstępu o nim czy może jednak czegoś można by się dowiedzieć konkretnego?

Gość promuje na swoim fb szarlatana ziębę i innych szurów. Dzięki za taki umysłowy szajs

Zwykły awanturnik!

DZIĘKUJĘ I ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO APELU!

ANIMEX i wszystko w temacie. SB

To jest Bohater, jego towarzysze także. Pozdrowienia dla was.

To WYGRAŁ w sądzie? Czy Postępowanie zostało umorzone?

Gościu który robi tylko dużo szumu i nic więcej. Prawda jest taka że chce się doczlapac na stołek w sejmie i krasc tak jak oni. Dobry z niego kombinator. Kto mi powie co jest jego źródłem dochodu? Pewnie kiedyś nakradł??.

Na początku tygodnia znany promotor zdrowej żywności, Marcin Bustowski, ogłosił w czasie transmisji na żywo na swoim profilu na Facebook, że ma zamiar założyć nową partię polityczną i jest na etapie zbierania podpisów poparcia

Do wszystkich przeciwników tej super akcji jeśli pasuje wam żarcie tego gó***a to wolna wola ale nie płaczcie póżniej że was trują ,,DEBILE''

Takich moralizatorow,straznikow sprawiedliwosci i piastunow prawdy,potrafiacych wytykac innym bledy jest 90% prawia moraly nie majac pomyslu co zrobic,zeby poprawic sytuacje.Typowe dla wielu ugrupowan politycznych,populisci bazujacy na przyciaganiu osob szukajacych konfliktu (zeby pod jakims pretekstem komus dokopac)- my dobrzy-oni zli.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.