Marek Galiński mistrzem maratonu MTB

 Marek Galiński mistrzem maratonu MTB


Blisko 900 kolarzy górskich rywalizowało w Jeleniej Górze i okolicy, głównie w Rudawach Janowickich, w Bikemaratonie 2010. Zawodnicy z licencjami i amatorzy ścigali się na trzech dystansach o różnym stopniu trudności i długości.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zwycięzca najdłuższego, 93 kilometrowego Giga Maratonu Marek Galiński z Opoczna (grupa JBG2 MTB Team) zdobył tytuł mistrza Polski. Na podium stanęli też Marek Konwa i Wojciech Halejak. Wśród kobiet najszybsza była warszawianka Emanuela Kufera. W Mega Maratonie na dystansie 61 km dominował Rafał Suszko z Białegostoku. Piąte miejsce zajął kolarz z Podgórzyna, zawodnik Lechii Piechowice, Michał Grynienko. Wyścig MTB na trasie Haro Maratonu (29 km) zakończył się sukcesem Dawida Bujalskiego z Wałbrzycha. Na czwartej pozycji sklasyfikowano Rafała Iwana z Bolesławca.

W zawodach nie startowała Maja Włoszczowska. „Góralom” na starcie w jeleniogórskim Runku, na trasie i na mecie na terenie lotnisku Aeroklubu kibicowały setki osób. Wszystkim kolarzom trudne warunki pogodowe (mokro i ślisko), dały w kość, ale narzekania nie było. Zorganizowano również mini wyścigi dla dzieci na dystansie około jednego kilometra.

Relacja we wtorkowym numerze „NJ”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.