Marek Obrębalski i Jerzy Pokój wiceprzewodniczącymi Sejmiku

Marek Obrębalski i Jerzy Pokój wiceprzewodniczącymi Sejmiku

Na wczorajszej (19 listopada) pierwszej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wybranon zarząd województwa. Marszałkiem został ponownie Cezary Przybylski (Bezpartyjni Samorządowcy). Wiceprzewodniczącymi Sejmiku zostali radni z naszego regionu - Marek Obrębalski (Bezpartyjni Samorządowcy) oraz Jerzy Pokój (Koalicja Obywatelska).

Przewodniczącym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego został Andrzej Jaroch z PiS. Otrzymał 21 głosów. Iwona Krawczyk (Koalicja Obywatelska), radna z naszego regionu, która była kontrkandydatką Jarocha otrzymała 15 głosów.

Wiceprzewodniczącymi Sejmiku zostali: Marek Obrębalski z Bezpartyjnych Samorządowców, Jerzy Pokój z KO oraz Andrzej Kredkowski z PiS.

Zarząd województwa

W wyborach zarządu na stanowisko marszałka kandydowali Cezary Przybylski (BS) oraz Marek Łapiński (KO). Cezary Przybylski otrzymał 21głosów. Za Markiem Łapińskim głosowało 14 radnych.

Pierwszym wicemarszałkiem został Marcin Gwóźdź z PiS, który ma  zajmować  się obszarami wiejskimi, rolnictwem i ochroną środowiska.

Drugi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski z PiS zajmie się zdrowiem i sprawami społecznymi.

Michał Bobowiec z Bezpartyjnych Samorządowców jako członek zarządu odpowiada za rozwój regionalny i kulturę.

Tymoteusz Myrda z z BS odpowiadać będzie za inwestycje i infrastrukturę.

 

Wczorajsze wybory przypieczętowały koalicję w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego pomiędzy Bezpartyjnymi Samorządowcami a  Prawem i Sprawiedliwością .

W 36-osobowym Sejmiku dolnośląskim PiS ma 14 mandatów, Koalicja Obywatelska 13, Bezpartyjni Samorządowcy - 6 mandatów, komitet Rafała Dutkiewicza dwa, jeden mandat ma PSL. Żadne ugrupowanie nie mogło rządzić samodzielnie.

Przeciwko nawiązywaniu współpracy z PiS przed urzędem marszałkowskim we Wrocławiu protestowali działacze Obywateli RP.

Cezary Przybylski.jpg
Marek Obrębalski.jpg
Jerzy Pokój.jpg
Sejmik.jpg

Komentarze (7)

Wiceprzewodniczący - funkcja nic nie znacząca. Taki kwiatek do kożucha. Marek Obrębalski w dowód podziękowania. Jerzy Pokój, bo 13 osobowej ekipie KO, to się należało. Nikt z naszego terenu nie wszedł do Zarządu Województwa. A tam właśnie podejmować się będzie istotne decyzje. Cóż poczekamy na zmianę. Stawiam na rok tego układu. Tylko jak potem BS tłumaczyć będą zmianę swojej orientacji politycznej?

Potem "bezpartyjni samorządowcy" staną się "bardziej bezpartyjni" albo "antypartyjni samorządowcy!". Albo po prostu trafią na zasłużony aut!

Ci bezpartyjni to w większości byli partyjni, którzy się pokłócili ze swoimi partiami. Teraz zgrywają wielkich społeczników.

Trafią na zasłużony aut, bo kilku z dobrej zmiany ucieknie z tonącego okrętu, A oni staną się pośmiewiskiem lokalnych społeczności.

dziadki przed kominek gnaty grzać a nie do polityki . Kunie nakarmić bo głodne .

Ciekawe czy Pokój załatwi sobie kolejna dotacje na Western?

Nie załatwi, kasę biorą teraz Misiewicze, wdowy smoleńskie no i na pomniki idzie też dużo kasy. A na pomniku nie pojeździsz a na kuniu tak. Ot dojna zmiana a nie dobra.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.