Mariaż szkła i światła

Mariaż szkła i światła

Pierwszym akordem zakończonego właśnie dwudniowego I Transgranicznego Festiwalu Przestrzeni Publicznej w Jeleniej Górze był wernisaż w Muzeum Karkonoskim otwierający publiczności... świat szkła.

- Muzeum Karkonoskie, pomimo, że nazwa zobowiązuje do bardziej zachowawczych działań, jest kreatywne, postępowe i tworzy wspólnie z nami nowy wizerunek miasta i regionu – podkreślał współpracę Muzeum Karkonoskiego z festiwalem światła Janusz Stańczyk, jeden z jego pomysłodawców i organizatorów.

Wystawę „E-glass. Ekoglass Festiwal 2012” tworzą szklane dzieła uczestników lipcowego pleneru w Szklarskiej Porębie. Prace zostały wykonane w Hucie Szkła Martin Štefánek w miejscowości Desná w Czechach oraz na plenerowych pokazach w centrum Szklarskiej Poręby oraz w pobliżu Stacji Turystycznej Orle w Górach Izerskich.

Idea tego pleneru zaczęła się od skromnej inicjatywy ASP we Wrocławiu i Miasta Szklarskiej Poręby. Od drugiej edycji festiwalu biorą w nim udział także artyści czescy. W Muzeum Karkonoskim możemy podziwiać dzieła, które powstały na ostatniej, już piątej, edycji pleneru.

- Mamy tutaj prace z zakresu designu, także z pogranicza czyli unikatowe szkło użytkowe oraz czyste formy rzeźbiarskie. Każda z tych poplenerowych ekspozycji zaskakuje. Na szczęście artyści są nieprzewidywalni, można zobaczyć nowe myślenie i nowe koncepcje – powiedział Mariusz Łabiński z katedry szkła ASP we Wrocławiu, kurator pleneru.

- Pogranicze karkonoskie i izerskie to miejsce, gdzie szkło jest na najwyższym światowym poziomie – przekonywal Igor Wójcik, organizator plenerów szklarskich.

Można się o tym przekonać albo nie zgodzić z opinią tylko w jeden sposób - odwiedzając wystawę w Muzeum Karkonoskim, czynną do połowy lutego br.

DSC_1031.JPG
DSC_0985.JPG
DSC_0988.JPG
DSC_0997.JPG
DSC_0998.JPG
DSC_1014.JPG
DSC_1016.JPG
DSC_1021.JPG
DSC_1023.JPG
DSC_1027.JPG

Komentarze (4)

Widać społeczeństwo waliło drzwiami i oknami. Zygi nawet się zainteresował czytanką Gabryski

PORAŻKA I ŻENADA !!!!!!

ale kogo to obchodzi? co wy tu dajecie na tym nj24.pl, zlitujcie sie, bo znowu zaczne na jelonke wchodzic.

Marek W- nie zmieniaj przyzwyczajeń,dawno tam powinneś być!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.